Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Efekti

Efekti Izmenite stari, mnoton, zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.03.2012, 22:22   #1
zekicejn
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 30.07.2008
Postovi: 51
Downloads: 314
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
zekicejn befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pomoc oko povezivanja kompresora

Posedujem Soundcraft fx 16ii, dbx 166xl i Lexicon mx 200 u reku. E sad me zanima posto ozvucavam ceo bend sta je najpametnije uraditi? Hteo bi da kompresujem bubanj, bas gitaru i pevace. Ako idem preko inserta direktno na kompresor, to mi je najlakse i to znam, ali fali mi kanala na kompresoru, tj nemam dovoljno. Moje pitanje je da li bih mogao preko inserta da koristim mx 200 kao kompresor i reverb, a sa miksera da vucem delay i da time namirim pevace? U isto vreme da jedan kanal od dbx-a insertujem na bas bubanj, a drugi da idem preko inserta za sve ostale instrumente.
Da li je to resenje
zekicejn je offline   Reply With Quote
Star 28.03.2012, 06:57   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nije to rjesenje. MX200 mozes u paralel mono modusu da iskoristis kao recimo 2 kompresora za dva kanala miksera ali da ga koristis kao kompresor i hall to nece da pije vodu jer ne zato sto on to ne moze da ti da nego zato sto je hall prostorni efekat i on mora da ima stereo return u mikser tako da kompresor otpada jer sta bi ti vrijedio nekakav mono hall (eventualno za neku gitaru kao spring hall). I dBx mozes upotrijebiti kao dva nezavisna kompresora za dva kanala ali i kao stereo kompresor za miks ili vise instrumenata preko grupe ili za cijeli miks kao master insert efekat. Kako god okrenes fali ti jos jedan efekat tipa mx200 ili da sa Soundcrafta vuces hall a da uzmes nekakv jeftini delay pa da ga prikljucis preko Auxa na Soundcraft. To su ti jedine dvije opscije.

Promijenjeno od tranzit (28.03.2012 u 07:00 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
zekicejn (28.03.2012)
Star 28.03.2012, 13:42   #3
zekicejn
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 30.07.2008
Postovi: 51
Downloads: 314
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
zekicejn befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala druze, malo mi jasnije. E sad kako povezati? Da li je pametno recimo za bubanj insertovati preko Sub ulaza, a sa lexicona na Mix insert da bude na svim kanalima. Ili recimo iz dbx izvaditi posebno na kanal na bas nogu i bas gitaru. Ili vec kako? Mislim razumeo sam ja opcije, ali koja bi bila najbolja za zvuk sa ovim komponentama?

Promijenjeno od zekicejn (28.03.2012 u 13:45 sati)
zekicejn je offline   Reply With Quote
Star 28.03.2012, 13:57   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako bi upotrijebio sva 4 kompresora koja imas na raspolaganju (2 sa MX200 i 2 sa dbx) sto nije bas pretjerano mnogo, bilo bi najpametnije da taj mx200 (ali u stereo modusu) upotrijebis za komplenog bubnjara koga ces odvesti na dva kanala (ili jedan stereo) mixera, onda jedan sa dbxa za glas a drugi za bas gitaru. Ovo bi ti bilo optimalno sa tom opremom koju imas. Savjetovao bih ti da nadjes negdje neki polovni kompresor sa 4 kanala, on bi ti rijesuo uglavnom sve probleme u setupu sa kojim radis. Ne mora to da bude, ne znam kakvog visokog kvaliteta, pa ti moze i Behringer MDX4600 Multicom Pro-XL obaviti posao za sitne pare. Tada bi mogao da rasteretis mx200 i upotrijebis ga za ono za sta je prevashodno napravljen a to je reverb i to kao dva zasebna i razlicita reverba. Pronadji na forumu, pisao sam o upotrebi tzv. Double Effect uredjaja u koje spada i taj tvoj mx200. Steta je zloupotrijebiti lexicona kao kompresor.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 28.03.2012, 14:20   #5
zekicejn
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 30.07.2008
Postovi: 51
Downloads: 314
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
zekicejn befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jasno, znaci bar jos jedan dupli kompresor mi treba. Ma najgore mi je to sto ce mi faliti mesta u reku, ima mesta za jos jedan uredjaj. Pozdrav ekvilajzeru... he he.
Ali sad kontam pa ja imam tri vokala u bendu, plus bas, plus bubanj. Opet tesno...
Da li moze jedan kanal da ide na recimo nogu, a drugi na kompletan miks, pa da ga doziram kome treba? Tj dok ne pazarim jos jedan komp. A Lexicon cu ostaviti za pevanje, imacu 3 exekta u lancu, sto da ne...
Hvala puno na tako brzim odgovorima.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od zekicejn Pokaži Post
Jasno, znaci bar jos jedan dupli kompresor mi treba. Ma najgore mi je to sto ce mi faliti mesta u reku, ima mesta za jos jedan uredjaj. Pozdrav ekvilajzeru... he he.
Ali sad kontam pa ja imam tri vokala u bendu, plus bas, plus bubanj. Opet tesno...
Da li moze jedan kanal da ide na recimo nogu, a drugi na kompletan miks, pa da ga doziram kome treba? Tj dok ne pazarim jos jedan komp. A Lexicon cu ostaviti za pevanje, imacu 3 exekta u lancu, sto da ne...
Hvala puno na tako brzim odgovorima.
E sad sam sebi da odgovorim na svoje glupo pitanje Ne moze jer mora biti stereo na masteru.

Promijenjeno od zekicejn (28.03.2012 u 17:36 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
zekicejn je offline   Reply With Quote
Star 29.03.2012, 01:51   #6
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hahahaha... nema glupih pitanja... samo odgovora, a ti postavi i pametno pitanje i dade pametan odgovor. Nego sa tom tvojom mukom oko mjesta u Racku. Ako imas Rack sine i sa zadnje strane i ako je sama Rack kutija dovoljno duboka, nista ne smeta da jedan uredjaj koji manje "cackas" stavis odzada u visinu nekog plitkog koji je sprijeda a vjerovatno da taj EQ nije posebno dubok a nije ni mx200. Ovo je samo ideja, pogledaj, izmjeri, mozda i bude moguce.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 29.03.2012, 08:39   #7
zekicejn
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 30.07.2008
Postovi: 51
Downloads: 314
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
zekicejn befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Duboka je kutija, mozda bi i moglo, recimo jedan komp iza, ili lex. videcu...
Neverovatna je stvar da Sondcraft FX ii uopste nije predvidjena da stoji u reku, potrosio sam bas dosta vremena dok je nisam upakovao.
zekicejn je offline   Reply With Quote
Star 07.08.2012, 13:36   #8
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da ne menjam temu...

Druze Tranzit (ili neko ko zna)

Imam DBX 266XL kompresor/limiter koji bi hteo da koristim za vokal i aranzer a pored toga i kao limiter za harmoniku (ovo je nekima vec jasno zasto)

Na mixeru imam 4 Aux send kanala od kojih mi dva vec koristi lexicon mx300 pa me zanima koji bi mi nacin povezivanja preporucio/li?

Da li da koristim aux send/return ili da koristim fx insert na kanalu ili nesto drugo ???

Hvala unapred!!
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 07.08.2012, 23:55   #9
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jedino i iskljucivo treba DBX prikljuciti preko Inserta. Dinamicki efekti su tipicni Insert efekti, oni nemaju sta da traze na AUXu. Nego, taj jedan DBX nece moci to sve sto si namislio da odradi. DBX 266XL je dvokanalni kompresor-limiter koji moze da se "linkuje" ukoliko treba da radi u stereo modusu. Da bi opskrbio sve to sto hoces trebace ti dva takva DBXa. Jedan bi radio u stereo modusu i bio zaduzen za aranzer, drugi bi radio u dvokanalnom modusu od kojih bi jedan kanal bio namjenjen kao kompresor za vokal a drugi kao limiter za harmoniku. I zamapti, uvijek u Inserte kanala miksera. Mozes napraviti iznimku kod DBXa koji bi upotrijebio za aranzer tako sto ces jednostavno ici iz aranzera u dva kanala DBX (u stereo modusu) a iz izlaza DBXa u stereo kanal miksera.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 08.08.2012, 06:58   #10
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala Tranzit!!
sale_band je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:53


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije