Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Tehnike i teorija

Tehnike i teorija Usavršite Vašu tehniku!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.11.2014, 15:51   #1
sell
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 17.12.2007
Mjesto: Nis - Srbija
Postovi: 88
Downloads: 772
Uploads: 1
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 29 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland Exr - 5s; ASUS K50AF
Interesi: Muzika; Shotokan
sell ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Usporena kola i pesme TUTORIALI

Pozdrav svima, nisam nasao na forum slicnu temu ovoj, pa rekoh da dam predlog... Naime, radi se o tome da svako ko moze i ko zeli snimi video sa usporenim nekim forspilom ili nekim delom pesme, kola i postavi ovde.
E sad, znam da je malo onih koji svoje znanje hoce da podele za dz, jer se sve radi za pare, ali ajde da probamo pa dokle se stigne...
Evo ja cu prvi...
Alegro bend - Neka ide zivot... Oba forspila usporena...

http://youtu.be/dvHRa3IgrwE
sell je offline   Reply With Quote
Ćlan 7 Vam se zahvalio, sell, za koristan post:
admirbecirspahi (12.11.2014), dexter (13.11.2014), dmmacak (13.11.2014), GXS (16.11.2015), mladenkom (17.01.2015), romario (15.04.2017), Thommas19 (25.11.2014)
Star 12.11.2014, 20:22   #2
admirbecirspahi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 31.10.2009
Mjesto: Bugojno
Postovi: 22
Downloads: 20
Uploads: 7
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: korg pa 80
admirbecirspahi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
admirbecirspahi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ja smatram da je ovo super, fino si odradio
__________________
akord
admirbecirspahi je offline   Reply With Quote
Star 12.11.2014, 23:43   #3
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

I ja takodje smatram da ovo moze koristiti dosta ovde na forumu, pogotovo pocetnicima koji tek pocinju sa nekim osnovnim nivoom sviranja, samouk, amater i slicno, moze dosta da koristi, tako da se slazem sa ovime. Naravno, kao sto je vec receno, mnogi hoce i za pare da rade, ili nece da dele znanje da dzabe, a onda ovde komentarisu, tako da ko hoce da pomogne, neka pomogne dobrovoljno i samovoljno i bez prava da nekog kritikuje kako je nesto lose odsvirano ili ne, smatram da pravo da neko nesto kaze u vezi sviranja, tj. tutoriala ima da kaze samo neko ko na taj snimak koji je sporan odgovori svojim snimkom, tj. tutorialom koji je ispravan i tacan ako se vidi da je bolji od prethodno postavljenog, a ne neko ovde postavlja klipove i dodje neki lik koji je '2014' godiste koji je danas uzeo prvu klavijaturu u zivotu i kaze: "Ee, to se tako ne svira". Znaci sta hocu da kazem, ako znas bolje i kako mislis da treba pravilnije, izvoli video, pa pokazi da se vidi, a ne ovako u prazno da se prica: "To se tako ne svira", "Moze bolje" i slicno...Znaci uzvrati video snimkom kako treba da se svira i nece biti nikakvih problema, bar tako razmisljam i smatram da je to okej.

Ako stignem, aktiviracu se i ja, samo kada se malo uhvati vremena.

Naravno, moze da se odgovori tipa: "Dobar je snimak", "Imas tipa grescicu tu i tu, ali u globalu je okej" i slicno, ali ako je nesto krupnije da tako kazem, video kao 'Reply', pa onda da se komentarise.

Smatram da je to najispravnije i najrealnije.

Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 13.11.2014, 00:27   #4
sell
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 17.12.2007
Mjesto: Nis - Srbija
Postovi: 88
Downloads: 772
Uploads: 1
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 29 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland Exr - 5s; ASUS K50AF
Interesi: Muzika; Shotokan
sell ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@AcaG600 Tako je kolega, svaka ti je na mestu. Potpuno se slazem s tobom. Svaka cast. :-)

Evo da nastavimo, snimio sam jos nesto...
Ja baraba, a ti vila, onaj deo gde cepa gitarista...

http://youtu.be/JoJPQ-j6OEQ
sell je offline   Reply With Quote
Star 13.11.2014, 00:31   #5
cule125
Drugar foruma
 
cule125's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.04.2011
Mjesto: Paracin-Srbija
Godina: 28
Postovi: 70
Downloads: 264
Uploads: 13
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 15 puta u 12 Postova
Instrumenti: Korg pa 800
Interesi: samo zene :D
cule125 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
cule125 pošalji poruku preko MSN messengera cule125 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

bravo kolega za ideju,takodje i ja sam siguran da ce ovo mnogima pomoci na ovom forumu,trudicu se i ja ovih dana nesto da usnimim da pokazemo nasim kolegama da nauce nesto novo...
__________________
"kad si u sobi sviraj kao da si na bini. A kad si na bini sviraj kao da si u sobi"
cule125 je offline   Reply With Quote
Star 13.11.2014, 00:38   #6
Yikwo
Vredan član društva
 
Yikwo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.12.2013
Godina: 28
Postovi: 150
Downloads: 35
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 16 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg Pa3X
Interesi: Automobili , Klavijature
Yikwo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dobra je ovo stvar ...kada sam pocinjao da sviram da nije bilo ovih tutoriala po youtubu veliko je pitanje da li bi poceo ...

Medjutim treba i u deskripciji klipova pa i ovde napisati da se ne treba oslanjati ove tutorijale i samo na njima uciti, vec da sluze za neki pocetak i razvijanje sluha dok ne pocnu po njemu skidati pesme ...
Ja sam njih koristio konkretno 2 nedelje do mesec dana a posle toga samo po sluhu ...

Edit: A onome kome treba neka pesma moze slobodno da postavi ovde , pa ce se naci neko ko ce mu snimiti tutorial.

Promijenjeno od Yikwo (13.11.2014 u 00:47 sati)
Yikwo je offline   Reply With Quote
Star 13.11.2014, 00:50   #7
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Upravo tako. Sta je fora, ne mora ajde sve da bude 100% tacno da bude kao muzicka skola bas, ali kao neka pocetna faza i osnova pocetnicima, amaterima i slicno moze dosta da pomogne, oni koji sviraju koncerte i sviraju sa nekim poznatim pevacima sigurno nece da gledaju temu recimo, zato molim i takve da ne komentarisu ovde, to se tako ne svira i slicno, jer neko ovde od amatera i pocetnika ima mesec dana sviranja i iskustva, neko godinu dana, a neko 20 godina, tako da niko ne moze da svira odma kao profesionalac i svako tezi da nauci bolje, tako da kao sto rekoh, sto vise snimaka i ako bude bas neka zamerka, kaze se odma, ili snimi video da se zna, i bice sve okej. Ovde ne treba zameriti neke stvari kao sto su prstored, obrtaji i slicno, jer kao sto rekoh, obicno ovu temu ce da posete oni koji krecu da uce, pocetnici, amateri i onda nisu sigurni jos kako se svira, hoce da nauce, i slicno, tako da bez glupih komentara i bice sve okej

Kao sto rece kolega @Yikwo, da nisam gledao tutorijale i to, verovatno nikad ne bi ni krenuo da sviram, nekako ti do da inspiraciju vidis kako svira, pa onda probas ti, kazes sebi: "Aha, evo ga skinuo sam", pa tako sledeca pesma i tako dalje i tako dalje sve dok ne krenes sluhom da ih skidas i onda ustvari vidis koliko ti je to u pocetku znacilo i koliko ti daje neku volju, zelju i podstreh, znam i po sebi, tako da ovime moze dosta da se pomogne onima koji hoce, zele da pocnu da sviraju i naravno kao sto je receno vec, ne treba se tutorial uzimati zdravo za gotovo, ali bar kao neka osnova da se vidi kako se 'otprilike' svira, jer ne mora da znaci da ce svaki tutorial biti 100% tacan, ali ce u velikoj vecini verovatno biti tacno odsviran, a ako ne bude, bice uzvracen neki drugi video sa tacnim sadrzajem tog videa i nece biti problema.

Ovo je moje misljenje, pa ko se slaze, super, ko ne, opet super

Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, AcaG600, za koristan post:
admirbecirspahi (13.11.2014), Yikwo (13.11.2014)
Star 13.11.2014, 19:55   #8
al bundy
Ovaj baš voli da kuca
 
al bundy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.11.2007
Mjesto: PRIJE U CENTRU...SADA U EPICENTRU
Postovi: 398
Downloads: 592
Uploads: 4
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Paraglider KOYOTE
Interesi: istjerujem zlo i utjerujem dobro
al bundy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
al bundy pošalji poruku preko MSN messengera
Standard .....

@sell
LEGENDO
__________________
NEIGRAJ SE SA ZENSKIM SRCEM,ONO JE JEDNO!!!......igraj se sa njenim sisama...njih su dvije...
al bundy je offline   Reply With Quote
Star 15.11.2014, 03:39   #9
sell
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 17.12.2007
Mjesto: Nis - Srbija
Postovi: 88
Downloads: 772
Uploads: 1
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 29 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland Exr - 5s; ASUS K50AF
Interesi: Muzika; Shotokan
sell ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Idemo dalje...

Djani - Ciji su to djerdani

http://youtu.be/Bc4hCPxe5jg
sell je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sell za ovaj koristan post:
srki Fantom (27.11.2014)
Star 15.11.2014, 03:53   #10
bockob
Drugar foruma
 
bockob's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2014
Postovi: 64
Downloads: 4
Uploads: 0
Rekao HVALA: 14
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: PA900, PSS480
bockob ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jel moze neko za forspil za Lazem sebe od Zorice Brunclik, da uploaduje
bockob je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:04


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije