Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.03.2008, 02:51   #21
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard ...

Ja sam samo stavio jos jedan predlog a to 9000pro!
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (20.03.2008 u 08:59 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2008, 03:09   #22
joker1205
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 20.09.2007
Mjesto: Bor
Postovi: 60
Downloads: 2681
Uploads: 11
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: korg pa800
joker1205 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
joker1205 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ljudi cemu svajda i raspravka.svaka klavijatura je dobra kad se sedne i sredi se kako kome odgovara.ja jos sa rolandom g800 radim poso,ali vec je zastarelo pa me nervira.zato sam hteo misljenje ljudi koji su vec upoznati sa spravama.hvala na pomoci svakome i samo opustenooo
joker1205 je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2008, 08:09   #23
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hm.... Citam forum, ali sam tek sad skuzio da si jos na g 800. Postavljam ti pitanje: da li si ikad prije radio na kojoj Yamahi ili Korgu- kao arrangeru? Unaprijed odgovor: ako nisi, ostani i dalje na Rolandu. S obzirom da imas sempler zasebno, stylovi ce ti odgovarati i na novijem rolandu, ustedjet ces vrijeme i trud sto se tice konvertiranja, podesavanja, klavijatura ce defakto raditi bolje. Razmisli o tome...
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2008, 08:59   #24
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Slabo poznajem Yamahe ali posto sam gledao 9000pro i probao klavijaturu zato sam je preporucio coveku kao jednu od opcija jer sam video da neko prodaje ovde napucanu sa semplovima i spremnu za svirku jer covek verovatno svira narodnjake ali ni u jednom slucaju ne potcenjujem ni Psr3000 kao Pa500!Bilo sta da uzmes neces pogresiti jer su to dobre masine srednje klase!I naravno nece klavijatura sama da svira nego je treba znati koristiti i spremiti za svirku pa razmotri i opciju za koju ces najvise dobrog materjala naci
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2008, 10:24   #25
eldin
Početnik forumacije!
 
eldin's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.02.2004
Mjesto: SVEDSKA
Godina: 45
Postovi: 41
Downloads: 1635
Uploads: 4
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KORG PA80
Interesi: MUZIKA,FUDBAL
eldin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
eldin pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Uzmi sebi jarane pa500...evo kolega ga je uzeo sredio ga brate radi ko avion velika razlika izmedzu pa50... sladze radi od pa80...ima dobar drum kit vec u sebi...i to su vec semplovani kitovi...do tebe je uzmi sebi sta ti je na srcu i sta volis za sve se moze srediti jer ima materijala... ko zeli da ima.... jos jednom do tebe je..a ja bih uzeo prije yamahu 9000 pro nego yamahu 3000......
eldin je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2008, 11:16   #26
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Davno sam pisao na ovom forumu, no nije mi teško iznjeti svoje mišljenje ponovo.
Najbitnija je svirka. Znači kako češ neku pjesmu odsvirati. Da li će boja biti orginalna, slična il neka druga uopće nije važno. Bitno je da je svak od nas kao svirač individua i umjetnik za sebe. Iskažite svoje znanje i osječaje kroz ono što imate.
Mislim da previše robujemo i ovisimo o tim hebenim bojama i samplovima. Pogotovo je jako nepoženja ovisnost o JuVe bojama, koje su standard od prije 10-15 godina, a u to vrijeme su jadni Casio, DX i npr KORG M1 ili T3 bili plafon. Čudno mi je da kako večina vas ovdje nije svjesna da novije mašine i novije tehnologije su sposobne proizvesti puno lijepše i kompleksnije zvukove od "zujalica".
Tako je i sa ritmom. Naravno da je poželjnije imati što orginalniji live drum i prateče instrumente u aranžmanu jednog styla, no ako se čitav svijet miri s tvorničkim postavkama nekog ritma, zašto onda baš mi tražimo dlaku u jajetu ? Odavno sam shvatio da niti KORG Pa80000 nit Yamaha Tyros 100 nit Roland E-8000 ... ma niti jedan aranžer nikad, i ama baš nikad neče proizvest takav osječaj i fakt kakav stvori bend od 4-5 članova s orginal live instrumentima. Aranžer je samo pristojna ali jadna zamjena za naše potrebe.
Da li je bolji PSR3000 ili Pa500 je lični ukus i stvar odabira krajnjeg korisnika. Ja bi rekao E-50. Eto da okrenem i ja pilu naopako. Pogotovo ako je čovjek radio do sada na Rolandu onda će svakako bit zadovoljniji s Rolandom. I kad malo bolje razmislim sampleri su sve manje potrebni. Tvorničke boje su postale toliko vjerne da uz male izmjene savršeno zvuče. Eto primjerice ja na flash kartici na Pa80 koristim svega 8 samplova i live drum koji mi btw uopće nije potreban na svim ritmovima.
Malo se zamislite koliko stvarno korisnog vremena (kojeg istina svi imamo malo) utrošimo na uvježbavanjei svirku a koliko na ušminjkavanje, sređivanje ritmova, boja, samplova i sl pizdarija. Na kraju je rezultat mizeran. Boja ili sample za dotičnu pjesmu popularna je manje nego što smo utrošili na izradu iste. Žalosno al istinito.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2008, 11:23   #27
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

"dok PSR3000 daj RITAM MASINU masniju i od samog PA800"---No comment...
Jarane ako hoćeš da imaš sinth s kojim možeš da sviraš "narodnjake" a da ti zvuče kako treba (naravno sa RX-tehnologijom),nabavi sebi PA500...Inače brate kupi sebi Yamahu i stvar zaključena...Premda bi ja radije kupio S500 nego PSR3000,al nema veze...Samo upitaj kolegu Blatusana šta bi on dao da ima RX-bubanj,a momak je izvanredan muzičar i kolega...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2008, 13:03   #28
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Greshish Alixe.
To je samo tvoje, apsolutno neobjektivno, mishljenje...
Msm, secam se onog tvog potpisa:"Korg je najbolja droga", bla bla...
Kapiram ja da ti volish Korg i samo Korg, ali nekada jednostavno morash da progutash ponos, i priznash sebi da nisi u pravu.
Drugima nema shta da priznajesh.
Oni to vec znaju...
Isto kao kada bih ja samouvereno tvrdio da Yamaha ima bolju ritam mashinu od Rolanda samo zato shto ja vishe volim Yamahe.
Jbg.
Chinjenice ne govore tako...
Niko nema ritam kao Roland, pa to to je...

Shto se s500 tiche...
Zanimljiva spravica, ali poprilichno siromashna mogucnostima.
Lep i prijatan zvuk, ali slaba kontrola nad njim...
Nisam stigao lichno da je probam, ali na osnovu ovoga shto sam nashao po netu smatram da je 3000 daleko ozbiljnija.
Neshto se merkam da malom bratu uzmem s500, poshto je najbolja za te pare, pa cu je tada detaljno testirati.
Ko zna, mozda i promenim mishljenje posle testa.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2008, 13:13   #29
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

S900 je za sad najjaca od njihove posle T2, slobodno smestena u kategoriji sa PA800
i malo, vrlo malo vise od njega...a specifikaciono je mnogo veca.
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2008, 13:39   #30
vularenga
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 22.12.2006
Postovi: 85
Downloads: 1075
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
vularenga befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ljudi iskreno nisam cuo pa500 kako radi ali psr3000 ima ekstra ritmove ali samo za zabavnu i rock muziku za narodnjake je po meni sranje uopste mi se ne svidja dvojka je katastrofa rumba tu i tamo dok ti ritmovi na tyrosu2 zvuce naravno mnogo bolje zbog semplera toliko o semplovima boje su mu isto bez veze mislim da pa500 nije bolji od pa80 sa karticom a pa tako sredjen je mnogoooo bolji od psr3000 ne bi zeleo da me neko zbog ovog komentara ispljuje posto je ovo samo moje misljenje poz.
__________________
vularenga
vularenga je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
ili, misspeled, pa500, psr3000

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:48


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije