Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.09.2012, 12:39   #1
veselinovicvs
Vredan član društva
 
veselinovicvs's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 114
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 202
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Fantom Xa,E-A7,GUERRINI profesional 4
veselinovicvs befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Frage Juno g

Sve sam prelistao ali nikakve info ne mogu naci za JUNO GIzvinjavam se ako vec postoje neki postovi...Imam par pitanja:
1.Nije mi jasan pojam PATCH-a (saznao sam da novija verzija ove klav. moze da prima semplove ali u vidu PATCH-eva).
2.Kakva je u odnosu na FANTOM Xa?.
3.Koliko imam pozicija za performance(znaci boje koje sam napravim)?.
Nedavno sam imao kratak susret sa ovom spravom(ali nedovoljno vremena da je istrazim)i na prvu loptu ne cini se losa.Dirke me ne interesuju jer sviram dugmetaru...Znaci interesuje me generalno da li se ova masina moze dovesti u red za sviranje svih zanrova muzike a najvise narodnjaka i kvalitet na ozvucenju boja i ubacenih semplova.Trenutno sviram na TR-u a oko ROLAND-ovih sprava bas imam slabo znanja.Hvala unapred.
__________________
Ako jednu stvar radis 100% bolje nego drugi...Dobar si...A kada radis 100 stvari za 1% bolje nego drugi...Onda si profesionalac...
veselinovicvs je offline   Reply With Quote
Star 08.12.2016, 10:01   #2
gudardo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.11.2016
Mjesto: Zmijavci
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg M50, Roland Juno G, Kurzweil sp4-8
gudardo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav!

Upravo sam uspio srediti svoj Juno-g. Znači, promijenio sam ekran, instalirao najnoviju verziju softwarea koja bi trebala omogućiti semplove, i pored toga ugradio 512 DIMM memorije. Pokušat ću se narednih dana malo pozabaviti s njom pa vidjeti da li se mogu instalirati semplovi za sviranje. Naime, na par foruma i youtube-u sam primjetio da jedni govore da se semplovi mogu pokretati samo pomoću onih šest tipki ispod ekrana a na youtube-u sam vidio da lik uspjeva napravit patch (1 zvuk) ....dok u prformance mode-u možeš kombinirat zvukove ...kao na korgu combi. ("combination mode").
Svakako javim rezultate i postupak...
gudardo je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije