Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.12.2017, 21:52   #31
Bokic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 18.09.2007
Postovi: 459
Downloads: 747
Uploads: 16
Rekao HVALA: 96
Zahvalili mu 61 puta u 58 Postova
Instrumenti: Genos
Bokic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E jbga baš....
Dali bolji zvuk, a unazadili ga i nedoradili operativno, neverovatno !!!
Nadam se da će novi update doneti-vratiti bar neke važne novine-starine.

Promijenjeno od Bokic (13.12.2017 u 21:56 sati)
Bokic je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2017, 22:31   #32
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Kako to funkcionira na drugim klavijaturama? Mislim na Drum setup i terce.
Casperu,,na KORGovima taa terca dodje u Custom drumsu.

O ovome nisam ni razmisljao i nisam se sjetio ali cini mi se da bi u YEM-u to moglo da se odradi.Nisam siguran 100% ali cini mi se da moze.

Prilikom kreiranja Custom drumsa.

Pogledacemo.......


Pozdrav
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2017, 22:34   #33
viktor011
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.01.2010
Mjesto: Centa
Postovi: 118
Downloads: 1051
Uploads: 8
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 10 puta u 8 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
viktor011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ima sasvim dovoljno mesta da mozes senplovane terce kakve god hoces koristiti
viktor011 je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2017, 02:53   #34
Bokic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 18.09.2007
Postovi: 459
Downloads: 747
Uploads: 16
Rekao HVALA: 96
Zahvalili mu 61 puta u 58 Postova
Instrumenti: Genos
Bokic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ima dovoljno mesta gde, u Custom Drum, User memoriji ili gde vec ?
Mogu li se tu i napraviti na taj nacin ?
Bokic je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2017, 10:38   #35
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mjesta ima dovoljno i u user memoriji i u Custom drumu/custom voicu za samplovane terce.

Jedino ostaju detalji da se vide da li je moguce u custom drumu. U regularnom custom voicu nije nikakav problem za samplovane terce.

Doduse "MIDI" terce rade perfektno ako se ispravno instaliraju.Ja ih imam od T2 pa sve do T5,,,a takodje rade perfektno i na A-3000.


Pozdrav.

Promijenjeno od tyros2 (14.12.2017 u 10:40 sati)
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2017, 12:18   #36
viktor011
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.01.2010
Mjesto: Centa
Postovi: 118
Downloads: 1051
Uploads: 8
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 10 puta u 8 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
viktor011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bokic-malo je to drugacije na genosu nego na tyrosu,genos ima exspanzion menager i svoje pakove,e sad ako se ne varam mozes 127 pakova puta 127 mesta u jednom,nema vise custrom drum ili custrom voice,sve je u jedno.A memorije imas 1,8 gigabajta,sto je stvarno odlicno i sasvim dovoljno.Koliko se secam,postoji mogucnost da se prave terce kroz 8 elemenata kao kad uvodis wave senplove,samo kopiras isti vawe u svaki element i preko note shft i tunin podizes ili spustas da bi dobio tercu.Bitno je da genos ne sabira megabajte prilikom kopiranja u elementima,znaci ostaje ista velicina senpla.Nekada je neko opisao tu na forumu kako se to tacno radi ali posto smo imali na tyrosu samo 127 mesta,to je bilo malo,ali sada moze se to lako izvesti
viktor011 je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2017, 12:59   #37
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tyros5 ima 127 pakova po 127 lokacija za custom voice i 127 za custom drum. To je faktički neograničeno broj lokacija. Ako bi koristili semplovane terce onda je moj predlog da se sempluje preko programa kako je kolega opisao u ovoj temi.
http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=29678

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

Promijenjeno od Dell (15.12.2017 u 10:03 sati)
dmmacak Je trenutno online   Reply With Quote
Star 20.12.2017, 10:34   #38
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo ja bio jučer kod kolege Alena u radnji i probao Genosa dok već nije otišao, jer je taj već rezerviran. Moj dojam i nije nešto mjerodavan, ali ae da se upišem šta mi se sviđa, a šta ne
Što se tehničkih aspekata tiče, već kad je Genos izašao nije mi se svidilo to što su mu ugradili touch screen. To je iz razloga što ja kad mijenjam boje i ritmove, to volim uraditi što brže, pa se zna dogodit da malo jače stisnem tastere (eh, gumeni tasteri kod Fantoma G...), a baš nisam oduševljen činjenicom da bih tako morao lupat po touch screenu...
Druga stvar koja mi se ne sviđa je to da nema više zasebnih tastera za voice i za ritmove, pa mi se čini da će biranje biti dosta sporije, naravno ako se ne koriste registracije, OTS ili set liste.
Što se dirki tiče, a govorim iz aspekta harmonikaša, dirke su mi slične ko i na svim Tyrosima, tj. fali im to da su mrvicu pliće i mrvicu teže.
Ali aj, avaj, na eventualne tehničke "nedostatke" se uvijek da prilagoditi i ne kažem da bi mi se možda ovo što mi se trenutno ne sviđa moglo sviditi da sviram na Genosa mjesec-dva, jer ipak sam isprobavao samo sat vremena.
E sad onaj po meni mnogo bitniji aspekt, a to je naravno sound!
Prvo sam prolazio kroz tvorničke ritmove i tu sam čuo blagi napredak u odnosu na Tyros5, ali ništa što me baš nešto oduševilo, ali vrlo brzo sam promijenio mišljenje.
Što se voice-ova tiče, napredak je evidentan i to jako u odnosu na T5, naročito u domenu gitara, ali nije da imaju još na njima da porade.
E onda je slijedio nagli preobrat! Naime, Alen je ubacio neke setove, nisam siguran jesu li konvertirani sa Tyros5 ili nešto drugo. Tu sam prolazio kroz naše ritmove koji su malčice sređeni. Dakle, bubnjevi su tvornički iz Genosa. Da izvinete, pao sam na dupe! Onakav sound još nisam čuo da izlazi iz nekog aranžera. Većinom je sve bilo suho, ali čuo sam potencijal koji se može izvući. Čak sam vidio i nekih napredaka u vezi samplova, tako da mislim da bi moglo napokon biti pristojnih "zujalica".
Sve u svemu, moj zaključak je taj da je Genos kao i sve prethodne Yamahe pun pogodak, ali da treba sjesti, zagrijati stolicu, uzeti uputstvo u šake, proučiti mogućnosti i funkcionalnosti i složiti klavijaturu sebi za rad i rezultati će biti vrhunski. Međutim, poučen iskustvom, to se našim balkanskim sviračima koji kažu ja sviram na dmx, brma, **** zet i odličan je neće mnogo dopasti. Tako da cijenim da će situacija bit u fazonu ma dobar je Genos i Yamaha općenito, ali nije to za našu muziku, to ti je više za zabavnjake, uz obavezan namig i tapšanje po ramenu. Onaj ko će sjest i poradit, imat će 100% zvuk kakav hoće, a ovim tapšačima po ramenu neka njihovih šerpica i kantica
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Dell za ovaj koristan post:
viktor011 (20.12.2017)
Star 10.01.2018, 12:59   #39
viktor011
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.01.2010
Mjesto: Centa
Postovi: 118
Downloads: 1051
Uploads: 8
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 10 puta u 8 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
viktor011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Gledajuci youtube snimke Genosa i cackajuci ga kod kuce, posle desetinu svirki sa njim,stekao sam odlicno misljenje o njemu.Kada sam ga povezao na malo veci sistem ozvucenja,tek onda se pokazao u odlicnom svetlu.E sad,mi balkanci ne bi bili balkanci da ne trazimo nesto vise,ja sam odma ubacio senplove neke i razocaro se kako zvuce i ne probavsi cistu fabriku.Kada sam prvi put iskoristio fabriku,shvatim da ipak jedna ozbiljna firma kao Yamaha ne bi sve i svastas ubacila u stroj kao sto bi mi .....Dakle,samo hocu da kazem svim ponosnim vlasnicima a i buducim,da ne zure sa senplovima vec da dobro pregledaju sta fabrika nudi,pa onda efekte koje mozes staviti na sve senplove,valjda 21 insert ili vec ne znam vise,pa nije genos Korg pa da moras sve raditi sa privatnim senplovima ha ha!!!!!
viktor011 je offline   Reply With Quote
Star 13.01.2018, 12:00   #40
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sat i nešto sitno odlične prezentacije. Vrijedi pogledati u miru, svaki dio lijepo prezentiran, od piana, gitare, revo bubnja ... Poljski jezik koji možemo i mi razumjeti.


casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
casper, genos, tyros, yamaha aranžer


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:38


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije