Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.04.2008, 03:44   #1
popi88
Drugar foruma
 
popi88's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.11.2006
Mjesto: Shimanovci
Godina: 35
Postovi: 66
Downloads: 805
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
popi88 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pomoc oko rolanda G800!!!

Danas sam kupio roland G800...i totalno sam sludjen, malo je komplikovan. Tamo gde su mi boje na A, B, C imam dosta boja pod istim nazivom...jel mogu ja nekako da izmenim taj naziv?? Jel postoji mogucnost da ubacim vise od 8 ritmova u USER STYLE i da li moram da koristim disketu da bih pustao ritmove iz user style-a...ili mogu da je izvadim kad ucitam swe sta mi treba??
popi88 je offline   Reply With Quote
Star 06.04.2008, 04:12   #2
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Srecna klavijatura!
1-----Nazive mozes da promenis.
2-----Mozes samo osam ritma da ubacis.
3-----Nakon ucitavanja ritmova mozes da izvadis disketu.

Kada ubacis ta 8 ritma koja ti trebaju ona ostaju u memoriji klavijature dok je ne ugasis.Ponovnim paljenjem moraces opet da ucitas ritmove.

Savet :
Napravi vise kopija diskete na kojoj su ti ritmovi i performes (boje).

Slobodno ceprkaj po klavijaturi,jer neces nista pokvariti.Tako ces je naj bolje upoznati.Kada pomislis da si nesto zabrljao,ti ugasi klavijaturu pa je onda upali ,pa od pocetka.
Ako nesto nije jasno ,a ti pitaj.Pozdrav!!!

Promijenjeno od milanceshow (06.04.2008 u 04:22 sati)
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 06.04.2008, 04:25   #3
popi88
Drugar foruma
 
popi88's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.11.2006
Mjesto: Shimanovci
Godina: 35
Postovi: 66
Downloads: 805
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
popi88 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

kako da promenim naziv boje??
popi88 je offline   Reply With Quote
Star 06.04.2008, 04:33   #4
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Sutra cu da izvadim EM2000 iz podruma pa cu da ti objasnim.Zaboravio sam gde su mu funkcije.G800 i EM2000 su slicne klavijature po konstrukciji.
Napisacu ti sutra ,ako ti neko pre mene ne objasni.
Pozdrav!!
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 06.04.2008, 08:32   #5
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nazive boja spremljene u perfomanse možeš mjenjati,a ako si mislio pod Sounds,to nemožeš mjenjati.
A evo kako se to otprilike radi: http://www.yu-midi.com/forum/showthread.php?t=3335
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.

Promijenjeno od vingula (06.04.2008 u 08:35 sati)
vingula je offline   Reply With Quote
Star 06.04.2008, 16:12   #6
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav Popi,

Kao prvo,nemoj biti "sludjen" i ovo o cemu ti pises i pitas nije nimalo komplikovano,ali kad jednom uradis onda je lakse.Rolandova G serija jeste komplikovanija od npr.Korga ali u nekim drugim stvarima-a ovo nije strasno.

Evo ja cu pokusati da ti ukratko nesto napisem.

Kao sto rekose drugari Milance i Vingula:

1.G 800 ima osam User mjesta-sto znaci da mozes naloadovati 8 ritmova odjednom i koristiti ih u toku svirke.Svakim gasenjem klavijature brisu se i ti ritmovi koje si loadovao i to moras raditi svaki put po paljenju.
Sto se ovog dijela tice mogu napomenuti:neki ljudi koriste tih 8 User mjesta pa prave ritmove tako da na jedno mjesto stavljaju(kombinuju) po dva ritma tako da se moze imati 16 ritmova za koristenje.Mana ovoga nacina je sto ti ritmovi mogu imati samo po dvije varijacije.Ja to nemam ali da ti previse ne komplikujem-to ostavi za neka druga vremena....

2.Ucitavanje ritmova:

Ti kada ucitas 8 ritmova na 8 User mjesta,slobodno mozes izvaditi disketu.Medjutim disketa ti sluzi da na njoj imas jos neke ritmove,koji ti eventualno mogu zatrebati,ali koje moras posebno naloadovati preko vec postojecih.
Sto se tice ovoga dijela moj ti je savjet i preporucujem ti da napravis Autoload disketu-a to znaci da kada upalis klavijaturu,a disketa je u njoj naravno,ritmovi se sami automatski loaduju na ona mjesta kako si h ti poslozio.
O ovome sam ja vec napisao dovoljno i kako se to radi mozes procitati na forumu Roland a tema se zove:IZRADA AUTOLOAD DISKETE ZA ROLAND G 800.

3.Promjena naziva boje:

Nazive boja naravno mozes mijenjati,ali naravno samo boje koje su ti na bankovima A,B i C.Znaci u performance memory.

A to ces uraditi ovako:

Na primjer mijenjas naziv boje na banku A i i na mjestu 1 (A 11) i boja se zove Klavir 1.

Da bi joj promijenio ime:

1.Pritisnes bank A i pritisnes broj 1 na performance memory(pojavice ti se na displeju naziv boje-Klavir 1)
2.Pritisnes F2(desno od displeja)
3.Na displeju ce ti se pojaviti da pise:Memory,Resume,Cursor charactr i vidjeces jedan mali katanac na lijevoj strani.Vidjeces na displeju i da ti pise naziv boje koja je trenutno na tom mjestu-npr. Klavir 1
4.Ispod displeja imas onih 5 tockica.Prvi tockic sa lijeve strane okrenes u desno i vidjeces da ce ti pokazati da se katanac otkljucao.
5.Prvim tockicem s desne strane okreces i biras slova koja zelis,a drugim tockicem sa desne strane pomices udesno da mozes napisati sljedece slovo.
6.Kada si napisao zeljeno ime boje-sada na primjer-Piano-pritisnes dugme WRITE(desno ispod displeja) i drzis ga i onda pritisnes bank A i broj 1.
NAPOMENA:Nemoj pustati dugme WRITE nego ga drzi dok ovo radis.
7.Kada to uradis na displeju ce ti se pojaviti poruka:OK PERFORMANCE MEMORY WRITE COMPLETE.
8.Isti ti je postupak za izmjenu naziva svih drugih boja i na drugim bankovima i mjestima.Kada sve zavrsis sa prvim tockicem sa lijeve strane zakljucaj Performance memory(onaj katanac).
9.Pritisni F5 EXIT i vidjeces da su nazivi boja koje si ti odabrao sada na tvojoj klavijaturi.

NAPOMENA:Moj ti je savjet da napravis BACK UP (kopiju) svoje Performance memory da bi sacuvao sve svoje boje koje imas kada to zavrsis(o tome sam pisao na forumu Roland-a tema se zove-SREDJIVANJE PERFORMANCE MEMORY NA ROLANDU G 800).Pored toga sto bi trebao napraviti nekoliko istih Autoload disketa svoje boje i ritmove snimi na CD i to ti je najsigurniji nacin cuvanja(za slucaj da se pokvari disketa ili padne sistem na racunaru-i onda si izgubio sve).

Nadam se da sam ti bar malo pomogao i da ces uspjesno uraditi ono sto si zamislio.
Dobrodosao u Roland ekipu u kojoj sam ja samo clan,a ima tu kao i svugdje dobre raje.

Ja mislio napisati kratko,ali izgleda da ne znam tako.Ne zamjerite.

Pozdrav
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 06.04.2008, 21:19   #7
popi88
Drugar foruma
 
popi88's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.11.2006
Mjesto: Shimanovci
Godina: 35
Postovi: 66
Downloads: 805
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
popi88 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

OK,,,,shvatio sam kak se to radi...e sad imam jos jedan problem. Snimim disketu..ucitam ritmove u user style...ali kada resetujem klavijaturu i kad ponovo ubacim disketu on mi kaze da disketa kao nije formatirana...?? ovo me strasno izludjujel,,jel zna mozda neko shta da uradim i do cega je to???
popi88 je offline   Reply With Quote
Star 06.04.2008, 21:45   #8
kabi
Ovaj baš voli da kuca
 
kabi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.02.2006
Mjesto: Sad trenutno u svedsku a inace sam iz nisa
Godina: 41
Postovi: 415
Downloads: 1661
Uploads: 6
Rekao HVALA: 51
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: Korg M3 61,KORG TRTON CLASSIC HDD+interniHDD+MOSS-BOARD!!! ,KORGPA2X PRO,YAMAHA DX100
Interesi: Zenske naravno hehe
kabi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Daumen hoch

Kolko si dao za g-800?
Jedina razlika izmedju nih je kolko ja znam jedna oktava veca, i G-800 ima tocak za brzinu dok G-600 je na dugmetima,pozz........

Promijenjeno od kabi (06.04.2008 u 21:48 sati)
kabi je offline   Reply With Quote
Star 06.04.2008, 21:50   #9
kabi
Ovaj baš voli da kuca
 
kabi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.02.2006
Mjesto: Sad trenutno u svedsku a inace sam iz nisa
Godina: 41
Postovi: 415
Downloads: 1661
Uploads: 6
Rekao HVALA: 51
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: Korg M3 61,KORG TRTON CLASSIC HDD+interniHDD+MOSS-BOARD!!! ,KORGPA2X PRO,YAMAHA DX100
Interesi: Zenske naravno hehe
kabi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sto nisi kupio G-600? U njemu kad loadujes 8 ritmova i kad ugasis, oni i dalje stoju tu, sve dok ih ti nepomeris ili zamenis za drugi 8 usera...
kabi je offline   Reply With Quote
Star 06.04.2008, 21:52   #10
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Popi

To ti je najvjerovatnije do diskete.Uzmi novu disketu,formatiraj je u racunaru(ne moras u klavijaturi) i snimi na nju te ritmove.Onda probaj.
Na zalost diskete imaju svoj rok trajanja i nemogu bas dugo,tako da je tvoj problem najvjerovatnije u tome.

I ne izludjuj se-cuvaj nerve a sve ce to nadoci u voznji.

Pozdrav
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
g800, oko, pomoc, rolanda

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:05


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije