Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Treba mi!!!(Ritmovi, samplovi, boje...) > Boje i semplovi

Boje i semplovi Za sve u vezi boja i sampleova pitajte ovde...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.10.2010, 02:22   #11
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala za link Vex...

Pa zar nije lakse da stisas ona tri mastera i resis problem, oslobodices jedan efekat a i bice "onako kako je predvidjeno"...

Pozzz

P.S. Jel mogu ja da skinem te harmonike, vece su od 30Mb? Nisam ni donator ni dobrotvor al sam vredan za medalju...
__________________
JBL!

Promijenjeno od Beethoven (29.10.2010 u 02:24 sati)
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 29.10.2010, 03:50   #12
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A ko kaze da moras da skidas sa ovog foruma ove harmonike???pa i kolega koji je ovo upload-ovao u download centar nije semplovao i izmislio ... Google je tvoj drug..ni ja nisam donator pa sam ovo skinuo sa neta Ako se ne snadjes javi se na PM!
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 29.10.2010, 14:07   #13
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Dule007 Pokaži Post
Kad smo vec kod semplova...verujem da sve semplovane hamonike sacuvavate u PERFOMANCE ( npr, GUERINI KABINA, Clarinet Organ President)....sta upisujete na FX A B C i D, i sa kojim parametrima (mislim od 1-100)...

Upravo sređujem harmonike na Pa2 i da pitam jesam li ja nešto propustio do sad ili FXA i FXB se dodjeljuju aranžerskoj pratnji a FXC i FXD solo bojama?

Inače koristim iste semplove harmonike već više godina i sad sam na FXC umjesto dosadašnjeg efekta Reverb SmoothHall stavio 7EQ gdje sam dodao basa i srednjih i na taj način sam dobio mnogo bolji i vjerodostojniji zvuk harmonike.
FXD je i dalje ostavljen za delay, kod mene je Stereo/CrossDelay sa dužinom od 310.0 m/s, Feedbackom od +26, Spread je na +50 a FX Amount na +36.
Praktično eha ima dovoljno a opet ne smeta prilikom soliranja, naravno za moj ukus...

E sad, i ja bih imao jedno pitanje?
Došao sam na ideju da prilikom obrade sempla uđem u SOUND pa MENU zatim u Effects gdje se mogu dodati 2 efekta, u mom slučaju bi to bio hall i 7EQ!? Sve ja to odradim, sempl povuče te efekte ali ne znam kako to da snimim???
Pokušao sam na padajući meni pa Write Sound, zatim CopyFX ali džaba...

Nadam se da nisam puno zakomplikovao pitanje, ali ako bi moja teorija bila moguća na svakom semplu bih mogao imati 4 efekta, što je priznaćete vrlo zanimljivo...
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 29.10.2010, 14:53   #14
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Paa,jesi ga malo zakomplikovao A sad cu malo ja To sto ti zelis,ako sam te dobro razumeo - na zalost ne moze: koliko sam shvatio,ti bi da u SOUND efektiras boju a kad tu istu boju povuces da sredjujes performanse ostanu ti isti efekti iz Sound-a i + stavis C i D efekte na sve to? To ne moze..Kako efektiras boju u sound tako ostaje tamo,a kad u Style Play u performansama pravis boju i povuces je iz Sound-a ona dolazi odande bez efekata,tj.na nju uticu samo C i D efekti ako su dati u samoj performansi....OSIM sledece situacije:

U Global pod LOCK imas stavku Upper FX's ...kad je ta opcija odkljucana onda kad pozoves boju iz Sound-a ,a ti si u performansama-automatski C i D efekti vuku postavku efekata za tu boju kako si je sredio u SOUND...Znaci,na primer,ako si neku harmoniku u SOUND sredjivao sa hall i 7EQ kao sto si spomenuo,ako ti je ova opcija otkljucana i u performasi ako povuces tu harmoniku iz Usera,povlace se i efekti zajedno s njom,ako je Upper FX zakljucan onda boja dolazi suva,a ti je sredjujes,tj,stavljas C i D efekte....

Al sam ga zamrsio Valjda ti je jasnije sada
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Vex za ovaj koristan post:
Burli (29.10.2010)
Star 29.10.2010, 15:06   #15
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Odlično si razumio šta sam htio da pitam i dao si mi pravi odgovor!!!

Šteta, ponadao sam se da mogu 4 efekta...

A kad već zanovjetam da pitam i ovo(nadam se da se Beethoven neće naljutiti što uzurpirah temu), jesam li ja mogao vidjeti u nekom setu kod kolege kako na solo bojama umjesto FXC i FXD stoji FXA i FXB???
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 29.10.2010, 15:18   #16
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To nisi mogao nikako da vidis, FX A i B su za STYLE a C i D za solo boje...Opet,mogu da budu u FX A i B efekti za solo boje,ali oni se verovatno odnose na neke boje iz Style-a,koji sviraju neki forspil u intro ili kako god... E sad,ako bas imas zelju da harmonike budzis sa 4 efekta ,resenje je u 2 in 1 efektima...recimo P4EQ-Mt-delay ...u jednom efektu imas i EQ i delay itd...pogledaj nazive efekata i sve ce ti biti jasno
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 29.10.2010, 15:30   #17
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Neka, neka... Samo izvolite, resite problem...

Hvala svima na pomoci.

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 29.10.2010, 18:18   #18
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tacno je to sto Burli kaze.
Ima takve setove gde neznam iz koji razlog na solo boje pise FX A i B .... a iako to pise rade ustvari C i D ko sto je pravilno. To samo pise FX A i B, a oni nemaju nikakav uticaj. Mislim da je neka greska u seta to.
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2011, 03:46   #19
agonnsuho
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.08.2007
Postovi: 3
Downloads: 118
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Interesi: Roland G-70 i Va7
agonnsuho befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

samo izabrati cassoto '16 ili bilo koJi drugi i igraj malo sa ekulaJzerom bilo ce dobro boJe, zato sto jer ima dobre fabricki boje
agonnsuho je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:19


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije