Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.11.2012, 16:37   #11
Alekso
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.11.2012
Postovi: 63
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Alekso ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

potenciometar mixer je namesten kao sto si mi rekao ali hteo bi da te pitam koliko treba bojacati gain na kompresoru u softver mikseru jer snimao sam jednu pesmu gde je gain bio na nulu ali nikako nisam mogao vokal da podesim jer tako na taj nacin mi je vokal bio slab i je probivao i izoblicuje,tu mi nije jasno znaci celu pesmu sam izmiksao kako treba i je bilo super ali vokal je bio problem ..
Alekso je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2013, 15:37   #12
Alekso
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.11.2012
Postovi: 63
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Alekso ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

da ne otvaram novu temu pitao bi tranzita u vezi audio box-a...imam soundcraft m8 mixer i zvucnu vezem u mixer i tako snimam jer tako mi daje cistiji zvuk nego samo sa audio boxom konkretno to se primecuje na vokalima i mogu da kazem da zvuci fenomenalno..e sad me interesuje kad vezem zvucnu u mixer koja predpojacala se koriste dali sa miksete ili od zvucne ..ovo te pitam jer nikako nisam mogao samo sa audio boxom u miksanju opet kazem konkretno za vokal da dobijem tako cist vokal kao sto to zvuci kad je vezem uz mixer..na taj nacin sa mixerom zvuci mnogo lepo i cisto i ja sam prezadovoljan ..neznam kako da postavim ono sto sam snimao da cujes samo koja je razlika
Dodato:
da ne otvaram novu temu pitao bi tranzita u vezi audio box-a...imam soundcraft m8 mixer i zvucnu vezem u mixer i tako snimam jer tako mi daje cistiji zvuk nego samo sa audio boxom konkretno to se primecuje na vokalima i mogu da kazem da zvuci fenomenalno..e sad me interesuje kad vezem zvucnu u mixer koja predpojacala se koriste dali sa miksete ili od zvucne ..ovo te pitam jer nikako nisam mogao samo sa audio boxom u miksanju opet kazem konkretno za vokal da dobijem tako cist vokal kao sto to zvuci kad je vezem uz mixer..na taj nacin sa mixerom zvuci mnogo lepo i cisto i ja sam prezadovoljan ..neznam kako da postavim ono sto sam snimao da cujes samo koja je razlika

Promijenjeno od Alekso (22.02.2013 u 15:45 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Alekso je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2013, 20:04   #13
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kako to "zvucnu vezes u mikser" ?
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2013, 21:04   #14
Alekso
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.11.2012
Postovi: 63
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Alekso ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

soundcraft m8 je i za live i studiska mikseta preko direkt out banana kabl ide u zvucnu
Dodato:
soundcraft m8 je i za live i studiska mikseta preko direkt out banana kabl ide u zvucnu

Promijenjeno od Alekso (22.02.2013 u 21:12 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Alekso je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2013, 23:03   #15
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nesto si ti tu pogresno namjestio (skontao, cuo...) jer... mikrofonska predpojacala na AudioBoxu 22VSL su bar pet klasa bolja nego na tom Soundcraft M8. Snimaj iskljucivo preko mikrofona koji je prikljucen direktno na AudioBox, samo tada imas nedirnuti kvalitet Presonusovih XMAX predpojacala prema kojima su ona na Soundcraftu najobicnije smece. Ako nista drugo, to bi trebalo da ti bude jasno i iz cijena ova dva uredjaja. 22VSL ima cijenu od nekih 200 eura sa svoja dva predpojacala i pet potenciometara a citav Soundcraft M8 kosta 550 eura. Je l' da, da tu nesto govori u prilog kvaliteta predpojacala Presonusa. Nego, ti imas drugi problem koji ne raspoznajes. U pitanju je to sto ti vec pri snimanju aktiviras i Equalizer na mikrofonskom kanalu Soundcrafta pa ti se onda cini (ali samo ti se cini) da je snimak "bolji". Nikada, ama nikada, se ne snima jedan vokal sa ukljucenim EQom. To je najveci "grijeh" koji postoji u studijskom radu.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2013, 13:50   #16
Alekso
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.11.2012
Postovi: 63
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Alekso ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

vidi tranzit ti i milepsr ste mi pomogli u vezi audiobox-a i to cenim i postujem tvoj i svacij rad ali nekako imam osekaj u tvoim odgovorima kao da sam ti nesto zgresio jer si mnogo ostar i nekako sa ljutnnjom odgovaras i na neki nacin vredjas lose si cuo, skontao ..ja sam siguran da ti nisi cuo m8 mixer pa kazes da predpojacala su mu smece a ja ti kazem da sa mixer m8 zvuci fenomenalno i da je cistije i ima bolji visoki i to potpisujem jer sam sto puta snimao i sa m8 i bez njega i znam kako zvuci ali nije u tome stvar da se ja ovde stobom dokazujem nego sam te pitao u tom slucaju cija se predpojacala koriste i ti si mi odgovorio i hvala ti
Alekso je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2013, 20:14   #17
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Totalno si na pogresnom putu. U mojim odgovorima nema nimalo "ljutnje" niti imam bilo kakav razlog za to a jos manje nekakvog "vrijedjanja". Iskljucivo me ljuti kada se ne razmislja logicno i kada se javno tvrdi nesto sto se ne poznaje dovoljno. Nemoj to nikada u mojim odgovorima da shvatas licno jer ti ne bih ni odgovarao da ti zelim bilo kakvo zlo. Sto se tice toga da li sam cuo M8 mikser... momce, vjeruj mi na rijec, da sam za preko 40 godina rada cuo toliko miksera i mikrofonskih predpojacala, koliko ti dlaka na glavi imas (pod predpostavkom da nisi prerano izgubio kosu). Kako god bilo, zestoko se varas misleci da ta trecerazredna mikrofonska predpojacala sa niskobudzetnih malih Soundcraftovih miksera mogu i u kom pogledu da se mjere sa XMAX predpojacalima Presonusovih uredjaja. Namjerno pisem "trecerazredna" jer su ona sa Presonusa tek "drugorazredna". I ovdje postoji vrlo konkretna hijerarhija u pogledu kvaliteta. Iz svih ovih razloga ti preporucujem da poslusas savjete iskusnih kolega i da ne trazis u odgovorima nesto sto ne postoji.

Promijenjeno od tranzit (23.02.2013 u 20:15 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2013, 05:02   #18
Alekso
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.11.2012
Postovi: 63
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Alekso ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ostao sam bez spavanja ali sam se uverio da tranzit ti nisi uopste cuo m seriju soundcrafta
Dodato:
radio sam test ova dva predpojacala i mogu reci da ni 1% nije soundcraft slabiji od presonusa nego naprotiv cak je su njegova predpojacala poprecizni i pocisti,bicu realan nema neka velika razlika izmedju ova dva predpojacala moja ocena je soundcraft bolji za 10%...pustio sam jedan oriental na korg pa3x noga dobos i fusevi soundcraft je svirao bezprekorno sto nisam ni sumnjao to sam sve slusao detaljno na slusalice i razlike su se cule veoma dobro,zatim isti taj ritam u audiobox-a i imao sam sta cuti..zatim sam pustio da ide samo bass gitara gde na m8 je svirala tako precizno i cisto da kad sam prebacio na presonusa kao da je svirala u bunaru..zaboravio sam,znaci na iskljucen eq oni i ne sviraju isto bass sam stavio na sto herza pri tom gain na audio box je bio pojacan na 15db a na soundcraft je bio na 0db...i da ne pricam vise jer znam da je dzaba sve ali zeleo sam se uveriti i znao sam da tranzit tu je pricao prazne price ali ne ljutim se jer mi je pomogao i hvala mu a vo pisem za one koje hoce da znaju sta je istina,zatim sam testirao vokal ali sve mi je bilo jasno jos pre toga ,jedino presonus je imao nekako siru zvucnu sliku..utisci su veliki i mogao bi da napisem roman ali idem da spavam pozz
Dodato:
pogodilo me je to sto si rekao smece za soundcraft a znao sam da gresis ako je soundcraft smece sta su dynakord i behringer i usput si rekao jos nekoliko nelogicnih stvari ali ok je pozz

Promijenjeno od Alekso (26.02.2013 u 05:34 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Alekso je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2013, 06:06   #19
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Momce, mozes ti da ne spavas jos par noci i da slusas, razmisljas i uvjeravas sam sebe u nesto sto cujes ili ne cujes kako treba. Mozes da zakljucis sta god se tebi dopada i to ce biti tvoje uvjerenje i zakljucak... ali samo tvoje. Jedino sto ne treba da radis je da iz svojih uvjerenja i zakljucaka tvrdis da tranzit nije cuo Soundcraft M8, to je vec uvreda za meine jer time tvrdis i da ja lazem a prestar sam da bih to radio, pogotovo ne kada od toga nista nemam. Nisi me postedio ni sa onim "tranzit prica prazne price". Ocigledno nisi prelisato ovaj forum pazljivo !!!!!
Pobrkao si zestoko loncice kod onih 15dB i 0dB, pomijesao babe i zabe, jednom rijecju, skroz na skroz si otisao stranputicom i na osnovu svega toga pogresnog sto si skontao, stvorio si svoj scenario, koji na zalost tvoju, nema nikakve veze sa cinjenicnim stanjem.

Za tu svu tvoju ujdurmu, i nesanicu, kao i za totalno pogresne zakljucke postoji samo jedan uzrok, a to je "neizbjezni" ljudski faktor neiskustva i neznanja, koji je u najvecem broju slicnih slucajeva obavezni pratilac. To sto ti nisi u stanju i ne znas da iskoristis ni AudioBox 22VSL a ni njegov VSL Software Mixer, za to nije kriv ni AudioBox a ni tranzit pa da ga tako vrijedjas i utjerujes bez ikakvog povoda u laz. Treba to sve dobro nauciti i raditi sa svim tim danima, mjesecima, godinama i decenijama, pa se tek tada eventualno usuditi na ovakve diskusije. Da rezimiram, mikrofonska predpojacala na M8 su u odnosu na ona na AudioBoxu i dalje obicno smece kao sto je kompletna i jadna filter sekcija (3-Band EQ sa semiparametricnim srednjim Bandom) na M8 ultra inferiorna u odnosu na ono sto nudi VSL konzola, pa svidjelo se to tebi ili ne. Kraj price... dalje diskutuj sam sa sobom jer nemam volje da ti dajem sve tehnicke i muzicke argumente za ovo sto pisem posto ih ti svakako neces ni procitati, a bojim se, ni shvatiti.

Promijenjeno od tranzit (26.02.2013 u 06:15 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2013, 06:12   #20
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Izvini Alekso, ali ja ne verujem u to. Hajde molim te, ako ti nije tesko snimi dva identicna snimka (jedan na Presonus-u, drugi na Soundcorft-u) i uploaduj ih negde u wav formatu. Snimi npr 15 sekundi nekog ritma iz Emol-a. Ekvilajer naravno stavi na 0 na prilikom oba snimanja.
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije