Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

 
 
Alati tema Display Modes
Star 22.12.2013, 18:17   #11
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Mozda preterujem ali to je moj revolt na korga posle visegodisnjeg mucenja sa istim...tacno da je vrlo cesto uzrok ljudski faktor, ja se veruj mi trudim da sto manje koristim i maxx aduio,a i da vrlo malo uticem na trake ritma preko eq, gotovo minimalno da ne bih totalno upropastio zvucnu sliku,ali opet..kod maxx audia koristim samo opciju "stereo" i dodam malo visoke na "treble" ako treba i to uopste i to je to,bar mi tako krece svaka svirka,tako pocinjem,a gde zavrsim...stvarno mi debelo ide na zivce sto se u 3 razlicita lokala sa istim ozvucenjem,cuje na 6 miliona nacina razlicito...ama kolko god ga peglao, njemu ce nesto da fali...podje kolega sa yamahom sa mnom na svirku, i covek se svugde cuje isto, vrlo konkretno,cisto,puno,bez mnogo filozofije,i prckanja po eq,sa cele 2 kontre u rutmu,zvuk pun(za korga prepun),a cist sve se cuje,i cao zdravo...korgov ritam sa jednom ili dve kontre zvuci ko pracka, ako ga nabembas s kontrama,teba biti prvo vrlo vest da umiksas te silne kontre i smesits ih pravilno u mix koristeci i panorame i efekte i odnose medju njima,sto vecina nas nije,a uzevsi u obzir da je to korg,mozes misliti kako to zvuci na razglasu..tuga mi je kad cujem korga pored njega(kolega s yamahom),iskreno,a dali smo skoro pribliznu kintu za klavijature...na kraju krajeva,ako sam uzrok za los zvuk kod korga ja,pusticu nekoliko fabrickih ritmova, ugasicu maxx audio, eq na mixeru na sve na 12 sati,i prosetam po lokalu nekoliko krugova i slusam....tek se tad razocaram,a to prvo uradim svaku svirku, znaci bez ikakvog mog uticaja na bilo koji eq,i bez mojih ritmova, samo pustim fabriku da svira i slusam....takodje,pustim par tudjih ritmova, iz par razlicitih setova,ali za koje smatram da su odradjeni i izmiksani vrlo dobro,bez mnogo preteivanja, i uglavnom nisam zadovoljan zvukom...sreca kod korga je sto je vrlo operativan i sto neke stvari mozes na licu mesta da dodas/oduzmes,inace bi bilo cudo i naopako...ne znam,jednostavno se nekako gusi na razglasu,nema ga,apsolutno necisto, zvuk nekako surov,plastican...i kao sto rekoh u jos nekoj temi,kontas ti sve to,sve vreme dok ga sviras,i znas da je zvuk generalno los,ali to bas ukapiras kad dodjes na svirku sa jednom yamahom ili ketronom,pa pusti on par ritmova,pa onda ti...mozes samo da se pokrijes usima....
Milan$ je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Milan$ za ovaj koristan post:
veselinovicvs (06.03.2015)
 

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije