Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.08.2013, 14:16   #1
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 789
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Problem s Win 7 professional 64-bit

Pozdrav!
Imam na kompu instaliran navedeni OS i imam problema s njime. Nakon svježe instalacije dugo je bilo sve ok pa ne sumljam na konfiguraciju i komponente jer se ništa nije mijenjalo svo to vrijeme a to potvrđuje i podatak da se isto dešava na još nekoliko računala s instaliranim istim OS-om. Stvar izgleda tako da kad odem od kompa i ostavim ga tako u "leru" i vratim se za sat vremena (stvar se desi vjerojatno i ranije), mrdnem miša i pojavi se onakav kakvim sam ga ostavio, još mi malo da mrdat miša par sekundi i onda stane. Reset je tada jedino riješenje jer druge nema. Sleep je isključen,ne gase se ni diskovi već radi non-stop,isto je i kad je sve uključeno i sve je bilo super do neki dan.
Jedini izlaz zasada sam našao u tome da kad idem i ostavljam komp da radi, ostavim uključen npr Winamp da svira nešto i stavim ga na "mute" da ga se ne čuje i onda je sve 5 jer ga Winamp zabavlja da ne stoji u "leru". Vratim se,mrdnem miša,ugasim Winamp i idem dalje. Ugasim li sve programe i ostavim ga tako,na povratku kad ga probudim mišem on se uredno smrzne. Koji mu je vrag? Instalirao sam juler i SP1 pa javim ako pomogne...
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2013, 14:24   #2
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Problem s Win 7 professional 64-bit

Meni deluje da ti je ovo neka neispravna "narodna" verzija, ako se događa na više kompova...
Ono što često zna da pravi ovakve probleme, ako je sama instalacija OSa ok, jesu driveri i to najčešće od grafičke karte (Nvidia prednjači).
Ako ništa drugo, isključi mu hibernaciju i sleep u power savings podešavanjima.
Tada ne mora Winamp da ti radi da bi održavao komp u budnom stanju.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2013, 19:46   #3
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 789
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hibernacija i sleep su ugašeni od samog početka tako da i ja sumljam na penđere ali opet s druge strane skoro godinu dana sve super...
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2013, 21:14   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nista drugo mi ne pada na pamet, ukoliko je Hibernate iskljucen i Page uklonjen (dakle radis bez virtualne memorije, posto ti ni ona ne treba jer se nadam da imas dovoljno radne memorije za jedan 64Bit sistem) je, da ti je sistem narodna verzija ili da je virus uspio da se uvali za kratko vrijeme. Posto pises da se to desava na nekoliko racunara sa istim tim sistemom poslije svjeze instalacije, sve odpada i ostaje kao uzrok divlja verzija Windowsa. Znas li sta o tome, koja je verzija, da li je licencirana ili cak mozda i obradjivana nekim od prikladnih programa, pa neki pametnjakovic uspio da pokvari vise no sto je dobra ucinio ? To sto pises je toliko nevjerovatno da si me zaista zaintrigirao.

Promijenjeno od tranzit (26.08.2013 u 21:17 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2013, 21:28   #5
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kazes da se desava na vise racunara. Da li su ti racunari medjusobno umrezeni(neka igraonica, firma sa lokalnom mrezom?...). Ako je instaliran isti sistem, a da racunari nisu ni u kakvoj vezi onda je greska u sistemu 100 %. Ako racunari imaju istu konfiguraciju moze biti do driver-a. Licno sam imao problem sto je Vaxter napisao sa g force(nvidia). Da li imaju instaliran barem jedan zajednicki program u kojem moze biti virus? Ako racunari imaju razlicite hardverske komponente, nisu umrezeni, nemaju instlairane iste programe, ne posecuju istu web stranicu sa koje bi mogle preuzeti neku skriptu koja moze haos da uradi, onda je sam sistem los. Pojasni malo u kakvoj su vezi ti racunari, posto to celoj prici daje drugi smisao. Da je sam racunar u pitanju lakse bi bilo, ovako dok ne pojasnis mozemo da nagadjamo do jutra...
velja87 je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2013, 21:39   #6
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Možda problem leži u tome što Win7 po defaultu ima postavku da gasi disc nakon 20 minuta mirovanja. To ne bi trebao biti uzrok problema ali recimo da Raid driveri nisu odgovarajući pa se događa da pomak miša "zblesira" kontroler? Tko zna? Da bi isključio ovo kao uzrok, u Power Options postavi da se HD ne gasi ako nema aktivnosti (slika).

Ovo mi je palo na pamet jer veliš da se problem ne javlja ako radi Player, a on u stvari drži sistem aktivan i ne dozovljava gašenje HDa.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 2013-08-26_213041.jpg (38,6 KB, 45x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2013, 21:42   #7
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To bi vec bilo vrlo lako rjesenje ali gore on navodi da je Sleep funkcija vec deaktivirana.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2013, 21:48   #8
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, u pravu si. Ali .....
Ni zamisliti ne možeš kako "stručno prerađene verzije " win-a mogu zakomplicirati život
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 2013-08-26_214643.jpg (43,3 KB, 44x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2013, 22:07   #9
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, da bas na to sam i mislio kada sam napisao da je pogasio odnosno deaktivirtao Sleep funkciju. Medjutim, bilo bi mu pametno da jos jednom detaljno pregleda te "Power Options" ali pod Advanced, bas onako kako stoji na slici koju si postavio. Tu "strucnjaci" zaista svasta rade.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2013, 00:25   #10
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 789
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

HDD također stoji da se gasi "never". Verzija je narodna ali nije nikakav beast edition niti je itko po njoj prčkao. Instalirao sam je jer mi 32-bit verzija nije prepoznavala sva 4GB rama kao ni npr bratu 6 GB i sl.... Sve instalacije sam radio sam prijateljima po laptopima i desktop računalima. Ovime se bavim već 15 godina aktivno i znam svakog vraga oko toga al ovo me je s*ebalo jer nema veze s mozgom.
Da napomenem da mi se čini da je nakon instalacije SP1 stvar riješena,bar mislim da je. U 8 sati večeras sam ga ostavio u leru i sad oko ponoći ga probudio doduše tipkovnicom a ne mišem i radi ko zmaj i nije se smrznuo... Ako bude sreće,izgleda da sam riješio problem. Malo ću ga promatrat jer radi cijeli dan manje više pa se mora smrznuti nekad... Najmanje mi je za mene,ja se lako snađem, nego će me krenut prijatelji ganjat kad se i njima desi a jedan je već zvao pa da znam reagirat a ne ko neki blento odmah rušiti windowse.
smuchac je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:22


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije