Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 08.12.2017, 14:45   #11
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od viktor011 Pokaži Post
.......Kada smo snimali u opste nismo mislili da ih poredimo jedno sa drugim,vec da pokazemo da su te dve klavijature dve svetlosne godine dalje i bolje od ostalih proizvodjaca,sto se tice zvuka......
Kada (i ako uopće) Roland izbaci na tržište nešto ozbiljnije, aranžer koji bi stvarno mogao biti dostojan nasljednik G70, onda bi (možda) imalo smisla davati ovakve izjave. Pustimo te usporedbe inspirirane raznim NLO letjelicama i svemirskim relacijama nekim drugim "ozbiljnim" forumima, ajmo se spustiti na zemlju i staviti istu klasu aranžera rame uz rame. To bi (možda) imalo smisla.
casper je offline  
Star 08.12.2017, 15:27   #12
Otpisani-EA7
Vredan član društva
 
Otpisani-EA7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.03.2006
Mjesto: Svajcarska
Godina: 37
Postovi: 278
Downloads: 1796
Uploads: 2
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland EA7 / Weltmeister Supita
Otpisani-EA7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Otpisani-EA7 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Kada (i ako uopće) Roland izbaci na tržište nešto ozbiljnije, aranžer koji bi stvarno mogao biti dostojan nasljednik G70, onda bi (možda) imalo smisla davati ovakve izjave. Pustimo te usporedbe inspirirane raznim NLO letjelicama i svemirskim relacijama nekim drugim "ozbiljnim" forumima, ajmo se spustiti na zemlju i staviti istu klasu aranžera rame uz rame. To bi (možda) imalo smisla.
i tek kako ima smisla da se uperudjuje i ovo, ljudi naravno nece da priznaju da klavijatura icracka kako je neki nazivaju od 1000e moze i tek kako da parira i konkurira ostalim skupljim klavijaturama dzaba spustanja na zemlju
ja sam se spustio na zemlju tek kada sam menjao korg za roland i ukapirao da dzaba bacanja tolikih para za pa3 i pa4 samo da bih dobio status "imam pa4" a sound isti, mani da se zanosite vise tim stvarima, pa ljudi ja redovno radim sa kolegama koji koriste i pa3 i pa4 sedimo rame uz rame i sviramo druzimo se pariram im bez ikakvih problema sa moju igracku od ea7 nema tu velika razlika u soundu osim u os-u recimo da, koliko puta su mi oci izbecili kolege kad su culi sta izlazi iz ea i kazu jebote ne mogu da verujem ovo, al dzaba diskusije oko toga, ja se pomirio sa time da kad imas nesto mnogo skupo onda mislis da si mnogo i bolji a kad sednemo live jedan pored drugog onda tek vidis da je druga prica i nije ustvari tako , vama neka ostane tako skuplje bolje
ja se navikao i uverio da i nije bas tako , nijanse su u pitanju al takav smo mi narod
pozz svima bez ljutnje nemoj neko uvredjen da bude izdao sam svoje misljenje kad je vec rec o uporedjivanju





Gesendet von meinem SM-G925F mit Tapatalk
Otpisani-EA7 je offline  
Star 08.12.2017, 17:46   #13
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ode majstor. I tata bi sine.

casper je offline  
Star 08.12.2017, 18:22   #14
mihal
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2012
Mjesto: Canada
Postovi: 104
Downloads: 882
Uploads: 3
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 31 puta u 29 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Korg Pa1000, Yamaha S900
Interesi: Klavijatura, Gitara,Razglas, oprema...
mihal ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tacno tako Kolega G800. Ja nisam namerno stavio odmah komentar kad sam prosledio video od strane "xxxxxxxxxx " da bi imali o cemu da diskutujemo na forumu. Normalno je da je svaka skuplja klavijatira (ili sta god vec bilo) bolja i kvalitetnija od jeftinije . xxxxxxxx audio je ovde uporedio dobro sredjen Roland Ea7 sa Fabrickim podesavanjima Yamaha Genos...... I Pa600 i Pa4 , Ea7,Genos , Tyros i sve ostale da bi dobro radile zahtevaju mnogo sati ,dana , meseca podesavanja. Nije dovoljno samo kupiti dobar set jer svaki "Umetnik" ima drugaciji ukus , tehniku sviranja i prilagodjava po svome ukusu. A opet sa druge strane neko napravi show na klasicnom Piano Soundu..... U svemu tome ja sam samo sretan da ne dobro sluze usi i da mi klavijatura ne sluzi za pustanje Midi Fajlova.......pozz

Promijenjeno od casper (08.12.2017 u 18:32 sati) Razlog: reklamiranje
mihal je offline  
Star 08.12.2017, 18:55   #15
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Sto se tice Ea 7 ako govorimo o saundu odnosno samom kvalitetu zvuka nije daleko po pkvalitetu od G70 / E80. Naprimer E80 Izlazi malo bolje ali moguce je da je do Kompresor i Eq posto E80 ima posebno kompresor i EQ za aranzerski deo posebno za solo dok kod EA 7 ide sve skupa preko jednog kompresora i EQ. Tako da zvucno ne zaostaje mnogo za top modelima stvar je samo u pojedinim dodatnim opcijama koje nedostaju na jeftinijim modelima.

Kao danas vecina koristi skoro iste semplove jos od triton serije,a velika vecina sa korga Le / pa800 zasto onda ne usporediti recimo EA7 sa PA3x ?
Zanemarimo kvalitet izrade...

Lik je kupio Kronosa 2 i u njega ubaci set sa TR celih 61,6 Mb od fabrickih boja iskoristio mozda 1 posto. Po meni je to vrh debilizma,tako da bilo koja usporedba sto vise razlicitih sprava nije na odmet,bude tu i iznenadjenja.
sinisa je offline  
Star 06.02.2018, 23:34   #16
Otpisani-EA7
Vredan član društva
 
Otpisani-EA7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.03.2006
Mjesto: Svajcarska
Godina: 37
Postovi: 278
Downloads: 1796
Uploads: 2
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland EA7 / Weltmeister Supita
Otpisani-EA7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Otpisani-EA7 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

posto se spominje uporedba ea7 i pa3, baci te oko na temu g800 demo snimak,
mali demo kako zvuce staylovi od pa4 na ea7, bice uskoro i demo staylovi pa3 na ea7, nisu skroz gotovi, pozdrav

Gesendet von meinem SM-G925F mit Tapatalk
Otpisani-EA7 je offline  
Star 07.02.2018, 03:54   #17
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja ću na ovakve i ine usporedbe odgovoriti na ovaj način.
casper je offline  
Star 07.02.2018, 10:19   #18
Otpisani-EA7
Vredan član društva
 
Otpisani-EA7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.03.2006
Mjesto: Svajcarska
Godina: 37
Postovi: 278
Downloads: 1796
Uploads: 2
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland EA7 / Weltmeister Supita
Otpisani-EA7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Otpisani-EA7 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Ja ću na ovakve i ine usporedbe odgovoriti na ovaj način.
da si lepo procitao post u u temi g800 demo, video bi sta sam napisao u zadnjim redovima, ali ovako si malo zurio i brzinski u dva reda dao odgovor , nema veze,lepo si to napisao, samo mi reci koliko posto ljudi svira pa3 ili pa4 neki tyros naprimer i sta znam i koristi samo fabriku na nastupima??? , smesno a,
verovatno mozda neki mali procenat ljudi i to mozda nesto vrlo vrlo malo fabrike, bar jos nisam cuo da neko koristi fabricki dk ili bilo sta drugo, sto se tice klubskih, kafanskih privatnih zabava diskoteka itd, moja uporedba se bazira iskljucivo na semplovima i set doticnog .....set, nema veze sa fabrikom ova uporedba,sve se ja slazem sa onim sto si ti napisao u temi, znaci slazem se sa svime, ali ovde nije rec o toj temi sto si ti pisao i nema veze sa fabrickim mogucnostima resoursima itd... ja sam radio iskljucivo tu uporedbu koju 80% ljudi koristi na nastupima i dan danas, a to je uporedba semplovi i sami semplovi koji se vuku jos uvek od triton le serie pa neko to nakaci u pax4 i dodje ovde hvali se hehe bolje to zvuci na moj pa4 i vrhunski izlazi na pa4 jer kosta 4000e ili sta znam vec koliko nego na nekom jeftinijem sempleru, aha zvuci m..eg bolje, pokazao sam onim malim demom a bice ih jos dok samo sredim ostatak da ustvari sve zvuci malte ne isto dal je u pitanju ea7 ili pa4, nego psiha je to ljudksa pa i dalje ne gledamo i ne shvatamo neke stvari kako bi ustvari trebale da se shvataju


Gesendet von meinem SM-G925F mit Tapatalk
Otpisani-EA7 je offline  
Star 07.02.2018, 10:44   #19
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pročitao sam sve što si napisao ti, a i ostali koji rade na isti način. A s odgovorom nisam ništa požurio nego sam lijepo i precizno objasnio u čemu griješite.

Imaš pravo kada kažeš da 80% ljudi (a ja mislim da je postotak još i veći) radi na isti način. Isto tako se slažemo da su materiali iz "popularnih setova" koji se vrte unaololo i upisjuju u aranžere stari i loši. Tvrdim da je to pogrešno, da zbog toga svi zvučite lošije nego što biste mogli i da u tom slučaju ovakve usporedbe nemaju nekog smisla.
casper je offline  
Star 07.02.2018, 10:54   #20
Otpisani-EA7
Vredan član društva
 
Otpisani-EA7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.03.2006
Mjesto: Svajcarska
Godina: 37
Postovi: 278
Downloads: 1796
Uploads: 2
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland EA7 / Weltmeister Supita
Otpisani-EA7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Otpisani-EA7 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

na tome i istajemo,druge usporedbe i ne mogu da pravim jer ocigledno nema dobrih setova za sada, zato slusamo ovo sto slusamo i sto se vrti u krug


Gesendet von meinem SM-G925F mit Tapatalk

Promijenjeno od Dell (08.02.2018 u 09:52 sati)
Otpisani-EA7 je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije