Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.01.2008, 17:09   #21
antalus1000
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.05.2007
Postovi: 193
Downloads: 305
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
antalus1000 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Reden to si u pravu:)

to si u pravu hd od 60gb kosta oko 50e znaci 100e su ruke, ali ako se uzme u obzir da je hd od 40gb prevelik i da realno od 10-20gb zavrsava posao polovan moze da se nadje za 20e. i ja mislim da se previse uzima za ugradnju hd jer u sustini prerada ploce podrazumeva lemljenje IDE konektora na koji se povezuje hd od 2.5'' , zamislite da vam neko naplati 100e sto vam sklopi komp zar ne

pa80 moze da se nadje za 1000e i bolje je prodati pa50 i u mesto dati 150e za preradu dati 200e i kupiti pa80. ja imam pa50 i razmisljam sta da radim, da su ove prerade malo jeftinije odlucio bih se za preradu ili da sam to sve zavrsim
antalus1000 je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2008, 17:30   #22
sreleristic
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Pa vidi se da ovo neke nervira.Treba mi šema ploče i zamolio bih da mi je pošalješ mejlom ili adresu gdje je mogu skinuti da ne lutam.
Nešto me zanima oko toga i ne mislim da je to neka posebna mudrolija,pa ako provalim u čemu je caka objaviću da svi znaju
Pozdrav svima
  Reply With Quote
Star 28.01.2008, 17:57   #23
jager
Odomaćeni član
 
jager's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.06.2007
Mjesto: Subotica, Srbija
Godina: 55
Postovi: 512
Downloads: 69
Uploads: 12
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Triton Extreme
jager befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jager pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Iako nisam video kako sve to izgleda "rastavljeno", gotovo sam siguran da je ista fora kao kada su se, davno, u Amige 1200 ugradjivali veliki diskovi.
U originalu je 2.5" disk, i napravi se adapter na 3.5" konektor, nadje se negde da se ukrade sa ploce +12V (posto +5 vec ima u tom konektoru) i eto mudrolije...
__________________
... bolje 5 do 12 nego nijedna posle 1
jager je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2008, 18:10   #24
antalus1000
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.05.2007
Postovi: 193
Downloads: 305
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
antalus1000 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Reden :)

to i ja kazem smatram da to nije neka mudrost evo ako ovde na forumu postoji neko ko je nosio pa50 na ugradnju hard diska neka ga odvrne to je 5min posla i neka slika plocu i uploduje ovde na sajt sliku da vidimo svi koja je to prerada u pitanju,cija cena iznosi 100e. za svaku preradu osim ugradnje hard diska, tipa sempl i sl. pozdravljam i skidam kapu ali sto se tice ugradnje hard diska to je smesno

prerada pa50 sa preradom ce da dostigne cenu korga pa500 koji ima semplovane boje i koristi memory stic adapter a ne hdd i nece moci da se poredi sa pa500. zato smatram da je preskupo.
antalus1000 je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2008, 18:34   #25
sreleristic
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Pa sad što se tiče toga čisto sumnjam da ima neko ko je toliko dobronamjeran da to učini a već je dao 150 evra za ugradnju.U to sumnjam iz više razloga mada vjerovatno ima i takvih ljudi (mislim koji bi to uradili),samo pitanje je da li oni uopšte posjećuju ovaj forum.
Možda bi to ugrozilo nečiju "Intelektualnu svojinu"-shvataš.
Ipak se nadam da će se i takav naći.Nama je u krvi da nekoga "zajebemo" pa makar nas i koštalo.
Aj da vidimo ima li tu istine
Vel.Pozz
  Reply With Quote
Star 28.01.2008, 23:10   #26
jager
Odomaćeni član
 
jager's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.06.2007
Mjesto: Subotica, Srbija
Godina: 55
Postovi: 512
Downloads: 69
Uploads: 12
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Triton Extreme
jager befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jager pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

A vidi ga sad ... pa sto bi nekoga nesto kostalo da otvori svoju masinu i slika plocu??? Pogotovo ako je vec istekla garancija a i masina je otvarana i garancija je time sj*bana ...
A ciju bi to "intelektualnu svojinu" ugrozilo?? Jel` to neko patentirao rastavljanje pa50??
OK, mozda samo ja tako razmisljam, obzirom da sam sklon "budzenju" i prckanju po elektronici
__________________
... bolje 5 do 12 nego nijedna posle 1
jager je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2008, 00:30   #27
antalus1000
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.05.2007
Postovi: 193
Downloads: 305
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
antalus1000 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Reden :)

mislim da ste obojica u pravu ali niko nista ne gubi da slika plocu zar ne? licno mislim da je tu ugradnju hard diska pregazilo i prevazislo vreme jer se novije masine pojavljuju sa sd karticama i usb. i malo je glupo na stare fazone uzimati toliku lovu. ne zelim samo da me neko pogresno shvati i da ispadne da ja omalovazavam neciji rad, mislim da je taj bum napravljen pre dve godine oko ugradnje hdd i okej sto se toliko uzimalo ali cene klavijatura su bas opale a ta ugradnja nije. znaci koristi se ista tehnologija od pre recimo 2 godine svaka klavijatura je izgubila vrednost od 200e a taj rad i dalje kosta
ne omalovazavam nikoga i taj koji to radi je pametan covek i trebao je osmisliti sve to i da poveze i da to sve radi ali mislim da je to ipak preterano,zar ne? tako je bilo i sa racunarima a sad klinci dodaju hard diskove i memoriju sami
a otvoriti klavijaturu ne treba biti ekspert i slikati plocu, stvar je samo u ljudima koji su to uradili da li zele da pomognu i drugima ili ne.
antalus1000 je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2008, 00:42   #28
kuki
Kao kod kuće
 
kuki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2005
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 36
Postovi: 835
Downloads: 1668
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha 9000pro, Korg TR76
Interesi: Ribe na dve noge
kuki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kuki pošalji poruku preko MSN messengera kuki pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od antalus1000 Pokaži Post
mislim da ste obojica u pravu ali niko nista ne gubi da slika plocu zar ne? licno mislim da je tu ugradnju hard diska pregazilo i prevazislo vreme jer se novije masine pojavljuju sa sd karticama i usb. i malo je glupo na stare fazone uzimati toliku lovu. ne zelim samo da me neko pogresno shvati i da ispadne da ja omalovazavam neciji rad, mislim da je taj bum napravljen pre dve godine oko ugradnje hdd i okej sto se toliko uzimalo ali cene klavijatura su bas opale a ta ugradnja nije. znaci koristi se ista tehnologija od pre recimo 2 godine svaka klavijatura je izgubila vrednost od 200e a taj rad i dalje kosta
ne omalovazavam nikoga i taj koji to radi je pametan covek i trebao je osmisliti sve to i da poveze i da to sve radi ali mislim da je to ipak preterano,zar ne? tako je bilo i sa racunarima a sad klinci dodaju hard diskove i memoriju sami
a otvoriti klavijaturu ne treba biti ekspert i slikati plocu, stvar je samo u ljudima koji su to uradili da li zele da pomognu i drugima ili ne.
Slazem se u potpunosti!
__________________
Obozavam muziku,klavijature i zenske!!!
kuki je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2008, 00:43   #29
gjoko
Vredan član društva
 
gjoko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.12.2007
Mjesto: Makedonija
Postovi: 249
Downloads: 1139
Uploads: 26
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 21 puta u 20 Postova
gjoko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
gjoko pošalji poruku preko MSN messengera gjoko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

licno mislim da se isplati prerada korga pa50. ja imam pa50 i treba mi sema ploce pa80 i pa50 da uporedim.Gde da nadzem te seme ili ako neko ima molim vas posaljite mi i resicemo to.
gjoko je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2008, 00:49   #30
jager
Odomaćeni član
 
jager's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.06.2007
Mjesto: Subotica, Srbija
Godina: 55
Postovi: 512
Downloads: 69
Uploads: 12
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Triton Extreme
jager befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jager pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pa naravno da se isplati, samo ne za te pare. Treba videti sta se zapravo treba uraditi i onda to posle uraditi u sopstvenoj reziji ... Ja nemam pa50, ali ima da negde nadjem te sheme
__________________
... bolje 5 do 12 nego nijedna posle 1
jager je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
korg, pa50, usb

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:59


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije