Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.05.2008, 23:13   #11
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Daumen hoch

Kolega MusicAngel,
ja ti se evo izvinjavam što je malo duže trajalo, jednostavno nisam imao vremena prije.
Kao prvo, sve ono šta mijenjaš u bojama će ti se spremit pod PROGRAM, USER1 ili USER 2. Znači ako želiš izmjeniti npr GRAND PIANO koji se nalazi na mjestu tamo gdje su sva PIANa, on ti neće to spremiti na to mjesto nego na USER 1 ili 2, gdje mu već odrediš.
Evo ovako: ovo ti se odnosi i na pitanje br. 1 i br. 3.
Pritisneš tipku PROGRAM, zatim MENU, na ekranu će ti se pojaviti: Basic, Samples, Pitch itd. Pritisneš na lijevoj ili desnoj strani ekrana tipke od kojeg programa krečeš (najbolje od BASIC ). Zatim dalje stranice listaš sa gumbom Page + - . Kad si naštelaš onako kako bi htio, pritisneš tipku WRITE IN USE. Na ekranu će ti se pojaviti:
PROG WRITE to : ( na primjer )
Name: Grand Piano
To: U1-01 Grand Piano
Pritisneš tipku sa lijeve strane ekrana pokraj Name ( i sa kotačićem vrtiš slova ako želiš izmjeniti naziv tona ) ili pritisneš tipku pokraj To. , da odrediš mjesto na kojem češ spremit zvuk. Zatim pritisni tipku ENTER/YES, i preko ekrana će ti pisati Overwrite Program ENTER/EXIT. Ako želiš snimiti zvuk kakav si naštelao pritisni tipku ENTER/YES još jednom, a ako ne pritisni EXIT/NO. Uzmimo da si pritisnuo ENTER/YES još jednom, na ekranu ti se pojavljuje pitanja Are You Sure ENTER/EXIT. Ako želiš snimiti pritisni ENTER/YES, a ako ne EXIT/NO. Ako si pritisnuo ENTER/YES, na ekranu ti piše Write In Progress Please Wait. Pričekaj trenutak, i zvuk ti je sada spremljen pod PROGRAM, USER 1, na mjesto O1 Grand Piano ( ili kako si ga već nazvao ).
Neka te ne zbuni ako zvuk ne bude nakon snimanja efekata i raznog drugog isti taj koji si u biti i snimio. Vrati se u StylePlay ili jednostavno ga potraži pod PROGRAM/USER/01.... i on je tamo ako je sve ispravno učinjeno, mora biti
Hebiga, oprosti što je malo opširno, al drugačije ne ide. Možda koji od kolega zna nešto skraćeno, ja jednostavno znam ovaj, al kad usavršiš, gotov si sa efektima za dvije minute.

Pozdrav,

Svirko
svirko je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2008, 12:59   #12
MusicAngel
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 03.05.2008
Postovi: 87
Downloads: 108
Uploads: 0
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Instrumenti: Harmonika, Glas, Keyboard
MusicAngel befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala kolega Svirko puno, i to sto je opsirno, to mi UOPSTE ne smeta, cak ti se zahvaljujem sto jeste, jer ja koji sam navikao na Rolanda ne kapiram Korga kao Vi, koji ga duze imate, i stoga mi je potrebno bas detaljno objasnjenje, za neku, vama najprostiju, stvar!
Ok. ovo sa podesavanjem boja sam resio, nego i dalje imam problem: u program meniju, ja nisam mogao da pronadjem podesavanje za VELOCITY!!! Ako neko zna tacno gde da ga nadjem, bio bi mu vecno zahvalan! Nasao sam to u Global meniju, ali tamo se to odnosi na sve performanse i sve programe zajedno. Ja bi hteo da memorisem program ili performans, tako da mi na jednom programu/performansu bude velocity namesten na 3, a na nekom drugom recimo na 1! Jel moze to i kako?
Hvala unapred!!
Poz.
MusicAngel je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2008, 13:13   #13
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Daumen hoch

Odeš u PROGRAM i tamo imaš sve što ti treba: oscilatore, velocity, attack, reverb, ne znam ni ja napamet šta sve ne. Najbolje ti je krenut od onga BASIC, i onda sa gumbovima + ili - listaš stranice.Uglavnom to sve štimuješ u ovom poglavlju gore šta sam ti opisao.
Ako ti nebude šta jasno, tu sam.

Pozdrav,

Svirko
svirko je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
mala, oko, pa50, pomoc


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:59


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije