Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.08.2018, 20:58   #1
babic_f
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.07.2018
Postovi: 15
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
babic_f ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Korg Pa500 odzvanja

Imam problem sa korgom pa500, koji god set da mu ubacim harmonike npr. stalno odzvanjaju. Kada klavijaturu povezem na ozvucenje isto, neke boje ne odzvanjaju. Kad stavim neku boju na upper 2 onda ona ne odzvanja, ali nije isti efekat. Da li je problem do nekih podesavanja ili je do seta ili kvaliteta seta

Promijenjeno od babic_f (08.08.2018 u 21:00 sati)
babic_f je offline   Reply With Quote
Star 11.08.2018, 10:30   #2
Musicville
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.04.2018
Postovi: 15
Downloads: 4392
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Musicville ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nemam PA500 ali sigurno ima veze sa rutingom signala u efektima, kao i da li imaš onaj lock za efekte pod GLOBAL, koji određuje da li soundi povlače svoje efekte ili koriste efekte koji su zapisani u style. Ja sam imao sličan problem na pa3x, ali nek se javi neko ko ima pa500 za detalje.
Dodato:
"Odzvanjanje" mi liči na feedback (isto što i mikrofonija) pa je verovatno put signala tako nemešten da neki efekt šalje signal iz izlaza opet u svoj ulaz

Promijenjeno od Musicville (11.08.2018 u 11:11 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Musicville je offline   Reply With Quote
Star 11.08.2018, 15:13   #3
babic_f
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.07.2018
Postovi: 15
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
babic_f ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A jesi li ti resio problem, ako jesi kako
babic_f je offline   Reply With Quote
Star 14.08.2018, 10:38   #4
Cegor5
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 15.12.2017
Postovi: 276
Downloads: 133
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 18 puta u 18 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x 76, Korg Triton Extreme
Cegor5 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Možeš malo bolje pojasniti to "odzvanjaju"? Na što točno misliš.. Jel odzvanjaju soundovi u ritmu, ili samo na desnoj ruci? Ako ti sound zvuči kao neka distorzija, pogledaj u Eq od klavijature ili na mikseti, možda je na gainu nešto što ne bi trebalo biti previše pojačano. Pokušaj na Eq-u na klavijaturi i na mikseru sve staviti na nulu,pa onda vidi jel ima promjene..
Cegor5 je offline   Reply With Quote
Star 14.08.2018, 12:00   #5
babic_f
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.07.2018
Postovi: 15
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
babic_f ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa vecina performance-a mi odzvanja samo na desnoj ruci, sound-ovi fabricki ne odzvanjaju, a ovi u sklopu performance-a da. A kako da nadjem gain, tek sam kupio klavijaturu pa nisam bas upoznat.
babic_f je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio babic_f za ovaj koristan post:
MuzikaVGD (22.08.2018)
Star 14.08.2018, 14:43   #6
Cegor5
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 15.12.2017
Postovi: 276
Downloads: 133
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 18 puta u 18 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x 76, Korg Triton Extreme
Cegor5 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E znači na tragu smo.Problem je u postavkama u performancama. Probaj ovako. Odi na tu performacu koja zuji i stisni Menu. Onda stisni Mixer Tuning. (Govorim sad napamet, jer nisam kod klavijature, ali mislim da je tako)
I onda tu u Mixer Tuning-u sve parametre koje vidis stavi na nulu. Isto tako se vratis nazad i kad stisnes Menu, odaberes Effects. I tu stavis sve na Off. Pokusaj tako pa javi.
Dodato:
E sad vidim ovo sto si napisao: "Soundovi fabricki ne odzvanjaju, a ovi u sklopu Performance-a da."

Moras prvo znati razliku između sounda i performance.
Ukratko, Performance ti je sklop određenih soundova sklopljenih u jednu cjelinu. Dakle jedna performanca može sadržavati više soundova. Kad otvoriš Performancu vidiš da se ona sastoji od nekoliko SOUNDOVA. Npr. Upper1 je Harmonika, Upper2 je buzzuki i Upper3 je Violina. Znači oni skupa čine jednu performansu. Svaki taj Upper je jedan Sound. I taj sound u Performanci može biti i iz fabričkih Sound-ova i iz User soundova. Nadam se da sam objasnio razliku između Performanci i Uppera.

E sad kako se ta tvoja Performanca koja zuji, sastoji jednog ili više Uppera (Sounda), uđi u taj sound zasebno i onda vidi jel zuji on kao Sound. Dakle uđi u Performancu desno na ekranu ćeš vidjeti od kojih se soundova sastoji. Uđi u svaki pojedinačno i vidi jel onda zuje.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od Cegor5 Pokaži Post
E znači na tragu smo.Problem je u postavkama u performancama. Probaj ovako. Odi na tu performacu koja zuji i stisni Menu. Onda stisni Mixer Tuning. (Govorim sad napamet, jer nisam kod klavijature, ali mislim da je tako)
I onda tu u Mixer Tuning-u sve parametre koje vidis stavi na nulu. Isto tako se vratis nazad i kad stisnes Menu, odaberes Effects. I tu stavis sve na Off. Pokusaj tako pa javi.
Dodato:
E sad vidim ovo sto si napisao: "Soundovi fabricki ne odzvanjaju, a ovi u sklopu Performance-a da."

Moras prvo znati razliku između sounda i performance.
Ukratko, Performance ti je sklop određenih soundova sklopljenih u jednu cjelinu. Dakle jedna performanca može sadržavati više soundova. Kad otvoriš Performancu vidiš da se ona sastoji od nekoliko SOUNDOVA. Npr. Upper1 je Harmonika, Upper2 je buzzuki i Upper3 je Violina. Znači oni skupa čine jednu performansu. Svaki taj Upper je jedan Sound. I taj sound u Performanci može biti i iz fabričkih Sound-ova i iz User soundova. Nadam se da sam objasnio razliku između Performanci i Uppera.

E sad kako se ta tvoja Performanca koja zuji, sastoji jednog ili više Uppera (Sounda), uđi u taj sound zasebno i onda vidi jel zuji on kao Sound. Dakle uđi u Performancu desno na ekranu ćeš vidjeti od kojih se soundova sastoji. Uđi u svaki pojedinačno i vidi jel onda zuje.
Pardon* ..Nadam se da sam objasnio razliku između Performance i Sounda.

Ugl. definitivno nešto nije u redu sa tim ubačenim zvukovima, ako kažeš da tvorniči rade dobro. Pomoću ovog mog teksta ćeš vidjeti jel problem u postavkama performance ili je u samom soundu problem

Promijenjeno od Cegor5 (14.08.2018 u 15:04 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Cegor5 je offline   Reply With Quote
Star 14.08.2018, 22:58   #7
babic_f
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.07.2018
Postovi: 15
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
babic_f ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Druze, hvala ti do neba. To je bilo u pitanju, samo ne znam kako je uspelo da za skoro svaki sound(iz usera) bude poremecen fx. E sad je l ja za svaki performance moram posebno da menjam fx(da ga vracam na nulu) ili moze to nekako klavijatura da stavi na podrazumevano podesavanje?
babic_f je offline   Reply With Quote
Star 14.08.2018, 23:31   #8
Cegor5
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 15.12.2017
Postovi: 276
Downloads: 133
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 18 puta u 18 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x 76, Korg Triton Extreme
Cegor5 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hmm..mislim da u postavkama ne mozes sve performance odjednom vratiti na nulu. (Neka me netko ispravi ako grijesim).
Probaj ucitati global iz nekog drugog seta gdje je sve na nuli..
Cegor5 je offline   Reply With Quote
Star 15.08.2018, 21:33   #9
babic_f
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.07.2018
Postovi: 15
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
babic_f ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Izgleda da mora jedan po jedan, probao sam da ucitam global ali nista. Sad sledi jako mukotrpan posao. Sto je najgore imam jedno 10-ak setova da cesljam da napravim jedan solidan. Hvala na savetima.
babic_f je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2018, 09:05   #10
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nešto mi se čini da ne bi trebao da diraš efekte. Hajde snimi mobitelom šta se događa pa postavi ovdje da ocijenimo.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:52


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije