Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.11.2006, 15:02   #1
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ******KORG Pa1X Ritam Boost******

Pozdrav kolegama na forumu...Imam jedno za mene jako važno pitanje pa ako ko od jarana (YU-Midi,Vaxter,Adrijan,Nedim,Kreso,Gagi,Blusa,itd...) znaju da mi odgovore hvala unapred...Naime imam set koji sam dobio sa JuVe ritmovima koji zvuče do jaja...Ali tu nastane problem što su jako tihi...Dakle kad naloadam neki drugi set i odvrnem master potenciometar (na sinthu)do pola ono gruha stvarno glasno i kad ga priklopim na miksetu ne moram ga pojačavati puno...No kad naloadam ovaj JuVe set moram da odvrnem master na sintu do kraja i još uvjek pretiho zvuči...Potenciometar DRUM pojačam do kraja ali ništa samo malo glasnije ali još pretiho...Odem u Record mode i kod snimanja pojačam do kraja potenciometar i Save-am ali opet je PRETIHO i na mikseti moram stvarno da puno pojačavam da bi se išta solidno čulo...E sad kad može ko da mi objasni u čemu je stvar i kako to da pojačam bio bi mu MNOGO zahvalan.Ili ako ima kakav BOOST da bi pojačao Volume cjelog ritma da se glasnije čuje ali samo ritma a ne Bassa-lower,itd...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 17.11.2006, 16:38   #2
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Aja još nešto HVALA kolegi BLUSI što mi je poslo VIDEO uživo od Envera Kare iz NY...Da čujete kako taj momak svira...Ma nema ljudi ono je majstorluk koji treba da se dugo godina trenira original YuVe nema dalje...Envere ako čitaš ovo SVAKA čast majstore ubijaš sa onim PA80 de kad budeš gore javi mi se...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 17.11.2006, 17:14   #3
blusa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 07.12.2005
Mjesto: Gdje?
Godina: 40
Postovi: 265
Downloads: 449
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KORG PA3X
Interesi: Ma hobi sta drugo..
blusa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
blusa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

nemoze snama niko jelde
blusa je offline   Reply With Quote
Star 17.11.2006, 22:34   #4
Gago
Vredan član društva
 
Gago's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.02.2006
Mjesto: Njemacka/Makedonija-Kavadarci
Godina: 54
Postovi: 165
Downloads: 921
Uploads: 5
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 9 puta u 8 Postova
Instrumenti: Korg Pa2x /Korg M3 61XP/ Triton Le
Gago befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Almire

odaberi taj ritam sto ti nije dobar,idi u Record,odaberi drum,idi u menu na event edit,tamo mozes svaka udaraljka posebno da pojacas i da smanjis,Onda idi na style track kontrol,tamo isto mozes da pojacas posebni kanal,ako ti jos nije glasno onda moras Ctrl 11 da pojacas,to ti je na prvo mesto kad ides u event edit prozor.

Pozdrav.
Gago je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2006, 00:09   #5
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Prijatelju Almire
Sad neznam tacno o kome je setu rijec,ali ako mislis na SET sto sam ti poslao posto si vec napomenuo u prosloj temi da se ritmovi slabo cuju i ako taj SET uporedis sa SETOM sto imas od Envera E-KARA.SET stvar je sledeca.
Enver je radio SET stim sto je sve ritmove (semplove) podesavao na 4 oscilatora,sto znaci stim dobijash vecu snagu,dok na mome SETU koriscena su 1 ili 2 oscilatora na BAS,LUPOVE,BOJE zavisno od kvaliteta sempla.Ja licno nemam nikakvih problema i dobijam snagu i kvalitet po mome ukusu veoma dobar sa tim podesenim ritmovima.Za mene je najbitnije i po tome se orijentisem da pravim ritmove u jacini standardnih ritmova.
MASTER za Live svirku postavljam sto jace ostavim samo malo rezerve ako zatreba a slajdere sam samo podesio za solo,znaci potrebno je da se u GLOBALU podesi.
Sto se tice samih ritmova moze da podesih i da ih pojacash za najmanje 40% stim sto jednim dijelom se radi u record menu,sve i jedan spur pojedinacno i onda u samom ritmu.
Ako nije neki od ritmova sto sam ja podeshavao,nabolje bi bilo da posaljesh jedan ritam da vidim o cemu se radi i dali je moguce neshto jace (bolje) napraviti.
Evo upravo sam veceras postavio razglas posto sutra imam svirku.
Powermixer Dynacord PSX, Ev 2 pasivne kutije i 2 mackie SRM450.
Prijatelju to razbija jednostavno usi otpadaju
sutra me nema do 6 ujutro


Pozdrav
Miodrag
__________________
---------------------------------
PRIDRZAVAJTE SE PRAVILA NA FORUMU
www.yu-midi.com
yu-midi je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2006, 01:45   #6
Enva26
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.05.2005
Postovi: 42
Downloads: 124
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Enva26 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Halloo Evo da se zahvalim na podrsku sto se tice moga materijala. Bas sam se zalio Miodragu da mnogo vas misli da sam ja Enver Kara iz New Yorka mi NISMO ista osoba ja sam Enver iz New Yorka on je Enver Kara neznam odakle je momak.
Kad vidite Enver iz NEW YORKA to nije Enver Kara hvala unapred svima nemoj te zameriti
Enva26 je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2006, 02:02   #7
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Envere...Sad ne znam ko je Enver Kara ili ne...Ja sam mislio ENVERA što je sviro na PA80 i DX11 i rastura onaj talav i JuVe kolko sam zapazio dolazi iz Pklavog Gusinja (meni poznatog kraja na Sandžaku)...Dakle ako si ti taj MOLIM te ako možemo da stupimo u kontakt jer mi je velika želja da te upoznam...Eto ako može piši mi na PM...A takođe Puno hvala GAGI i Miletu na pomoći...stvarno ste pravi jarani od srca vam hvala...A Blusa ja te tražimn u zelenoj travi ...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
boost, korg, pa1x, ritam

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije