Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 04.04.2007, 01:58   #11
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2736
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja sam imao isto sony adapter u kojeg je isla memory stic karta i adapter je imao malu bateriju u sebi kao u kvarc satovim sto dolazi ali mi na PA80 nije radila jer je trebalo da se nasnime i drajveri isto je bilo i na kompjuteru a kad sam nasnimio drajvere na kompu je radilo a na sintu ne .Moguce da je razlika u memori karti ili nesto drugo.
fico je offline  
Star 04.04.2007, 04:14   #12
korgich
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.05.2005
Mjesto: San Jose California
Postovi: 44
Downloads: 164
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
korgich befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
korgich pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Evo isprobao sam i stariju verziju memorije tzv. Magic Gate. Nista ne prepoznaje
korgich je offline  
Star 04.04.2007, 08:51   #13
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo ovako...Ja sam imo PA50 sa Modificiranim OS za PA80 (od kolege štefana)...Kad sam stavio adapter na PC prvo sam išo na Format...Zatim U floppy staviš (pa50) običnu disketu sa nekim midi.Klikneš normalno Disk,i zatim kad ti onaj đavo napiše (šta je na disketi) izvadiš je i gurneš ovaj adapter...Opet klikneš Disk i na Floppy i napiše not Formated...Formatiraš i trebalo bi da funkcionira.Dakle 100% je kod mene radilo jer sam ga baš zbog otih 2Gb i prodo.Inače je bio jna javnom oglasu skoro 2 mjeseca a čim sam spomeno ova 2GB ko da je to sad neko deseto čudo.Kod mene je bio Sony Memory Stick Duo.Jer to je kao obična disketa (dakle isti svi priklopi i konektori) s tim da je mnogo veće kapacitete nego obični Fdd,nema tu neke velike nauke nit trebaju kakvi driveri za PC...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline  
Star 09.04.2007, 00:50   #14
jmikulc5
Drugar foruma
 
jmikulc5's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.06.2006
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 96
Downloads: 889
Uploads: 7
Rekao HVALA: 53
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Interesi: Uživati u životu
jmikulc5 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jako me zanima d li bi to radilo na Korg Triton Classic?
jmikulc5 je offline  
Star 24.04.2007, 20:57   #15
korgich
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.05.2005
Mjesto: San Jose California
Postovi: 44
Downloads: 164
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
korgich befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
korgich pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Raja, jesam li ja jedini peh, ili ima jos neko ko nije uspio da pokrene ovaj adapter na pa50? :cry: Imam i ja taj OS od stefana i sve sam prob'o. Kupio adapter, razlicite memorije, nove baterije potrosio $100+ i nista. Ni jedan windows ovo ne podrzava bez drajvera. Provjereno (citao sam forume sirom interneta :wink: ) Klavijatura nece ni da se zezne pa da procita. Probao sam sve tehnike, cak i ubacivanje flopi adaptera iz zaleta . Dzaba! Ima li iko jos kakvog iskustva sa ovim?
korgich je offline  
Star 24.04.2007, 21:51   #16
korgich
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.05.2005
Mjesto: San Jose California
Postovi: 44
Downloads: 164
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
korgich befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
korgich pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Samo da napomenem da mi se pa50 poceo ponasati bezobrazno. Naime ja sam poslije ocajnickog pokusaja da adapter proradi, uz adapter gurnuo i 20 maraka u flopi. E sad sta se desilo, pa50 mi fino izbaci adapter napolje ali ne i onih 20 maraka.
korgich je offline  
Star 24.04.2007, 22:22   #17
djoro
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: usa
Postovi: 92
Downloads: 265
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: Muzika
djoro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

PA BRATE U TOME JE PROBLEM , NE RADI NI KLAVIATURA ZA MARKE VISE . UBACI 20 EURA I RADICE KO SAT!!! :wink:
Malo sale ne moje da naskodi nikome :wink:

Pozdrav.
djoro je offline  
Star 25.04.2007, 13:01   #18
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Društvo da vam kažem i ja sam uzeo MSAC-FD2MA flopy drive adapter i dual pro karticu od 4Gb. No kad sam i ubacio OS 3.06 od Pa80 na Pa50 nisam uspio pokrenuti programe tj ritmove s memory kartice. Pa50 ne prepoznaje dual pro karicu ni s nasnimljenim driverima. No odkad je OS od Pa80 u njemu stvarno boje su puno bolje, a i ritam je nešto masniji.
S druge strane stari flopy drive adapter MSAC-FD2M (bez A u nastavku :wink: ) RADI, ali samo s memory karicom od 256 Mb. E sad u čemu je fazon, neznam. No i to je bolje nego jadnih 1,44 Mb s obične diskete i da se stvarno spremiti na njega brdo SET-ova. No kad ih i nasnimiš na memory stick opcija preko FD direkt ne radi za stylove, a ne radi zbog toga jer vuće samo iz aktualnog set-a (koji jei u OS-u trenutno očitan) ritmove. Ostale u tom trenutku ne prepoznaje. Očitavanje s ostalih setova radi na principu kao i sa diskete. Možda je nijansu brže.
U cijeloj priči prednost FD adaptera je samo ta da umjesto 3-4 diskete ili npr 20 (što je pogodno za fajlaše) imaš samo jednu tj taj famozni FD adapter. Ova opcija je isplativa samo za fajlaše, jer iz song moda možeš s ove kertice potegnut oko 2-3.000 midi fajlova, što je vjerujte jako brzo. U biti ništa revolucionarno. I samo da napomenem prijatelju Alixu - daleko je to od jednog Pa80. Prijatelju moj, još barem 2-3 svjetlosne godine :wink: No pokušaj ti je bio stvarno dobar i interesantan. Ja sam zagrizo ko som, no ostao sam razočaran. Neznam kako si ti uspio pokrenut dual pro memoriju na Pa50, ali kod mene nije ni trepno, a kamo li da je što pročito. Izgleda da prepoznaje samo stari MSAC-FD2M FD adapter, i isključivo samo do 256 Mb. Već mu je 512 Mb nepoznanica, a da ne pričam o 1 Gb. Inaće ovaj Pa50 što ga imam je Made in Italy :
kreso je offline  
Star 25.04.2007, 16:53   #19
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Krešo,druže moj ja sam svoga prodo vjeruj mi sa 1GB karticom bila ako se sjećam Sony Memory StickDuo...Dakle ta opcija je stvarno povoljna za fajlaše ili one kojima je premalo jedan Foppy disk ali za koji će đavo tolika memorija jednom sviraču koji svira?...Ja nisam postavio ovaj post da bi nekoga zajebo,sam si vidio da stvar funkcionira,e sad zašto kod tebe ne radi više od 256Mb,e to ne znam :roll: ...No u svakom slučaju i to je mnogo isplatnije nego davati 300eur za ugradnju diska pa poslije ne možeš PA50 prodati ni za šta...Ja sam svoga 2 mjeseca prodavo i poslije ugradnje adaptera otišo jednom slovencu u Maribor...Doduše ionako PA80 ostaje PA80,i nijedna dogradnja ne može da ga nadmaši...Radije dati 1200eur za Pa80 nego plaćati preradu i šta ja znam kakve đavle...Aja,da napomenem Direct FD ne radi,to je istina-zašto,nemam pojma,valjda zbog toliko nabacanih stvari,ko će znati,al ja ga ionako nikad nisam koristio...Sve najbolje i Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline  
Star 26.04.2007, 09:01   #20
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma Alix prijatelju ne sekiraj se.
Znam da su ti namjere najbolje i da sigurno nečeš nikog namjerno zajebat. Probali smo i prnuli smo na rosu :wink:
Ti si imo sreće pa si uspio pokrenut, mi neki nismo, ali niko te ne optužuje da si nas natjero u trošak i na grijeh.
Inaće ovo s memory adapterom je bila ne dobra nego odlična čak moram reči super ideja. Ali mislim da je sve stvar do softwara. Ovo je kako kažeš idealno za fajlaše, ali i nama koji sviramo bi se dalo itekako lijepo iskoristiti te mogučnosti. Ja sam primjerice imao ideju da napravim jedno 10-tak setova, ali s različitim performancama. Znači primjerice prvi set bio bio pop-rock i na njemu bih napravio samo ritmove za takovu muziku i 160 gotovih performanci s orginal ritmovima tj super stylovima preko KAT2000. Znači od introa preko varijacija do enda uz osnovnu boju i 4 STS boje koje se koriste u toj pjesmi. Pa bi potom napravio SET hrvatskih narodnjaka, pa SET staqrih legendarnih stvari tipa Tozovac, Rokvić, Toma Zdravković Bešlić, pa jedan set novog Turbofolka itd. Pa jedan set friziran samo s bojama bez nekih posebnih ritmova koji bi služio samo za live svirku s bunjarem i basistom. Znači napravio bi univerzalnu klavijaturu za sve prilike, hočeš li od aranžera za narodnjake, zabavnjake, kao mastericu itd. Mislim da razumiješ što pričam. Onda bi taj adapter zlata vrijedio. Makar i ova sad kombinacija s starom verzijom adaptera i staromo memory karticom od 256 Mb odrađuje taj posao, ali brzina prebacivanja SET-ova me baš ne oduševljava previše, no ipak je brže nego s obične diskete. Realno i Pa50 je memorijski gledano u rangu jednoj starog srednjeg pentiuma. MSAC-FD2MA adapter bi radio jedino na Pa1X ili Pa800 bez problema (jer imaš gdje nasnimit drivere u njegov sistem odnosno na HDD), ali time gubi smisao, jer postojeći HDD nemožeš napunit do penzije. Ovako kao dodatni disk ima isplativost isključivo samo kod fajlaša tj da se isključivo s njega fajlovi puštaju, a da je interni HDD služi samo za SET-podatke. U cijeloj priči bojim se jedino da usljed čestih loadiranja ne vrisne FDD, no kako sam shvatio mogu stavit bilo koji s PC-a od 10 € vrijednosti umjesto njega.
kreso je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Oznake
4gb, 70eur, disk, korg, pa50, samo

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije