Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.01.2012, 13:25   #1
kuze
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.01.2011
Mjesto: Beograd
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
kuze befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Izbor zvucne kartice

Najpre pozdrav svim clanovima foruma. Kao sto u naslovu teme pise, interesuje me vase misljenje oko izbora zvucne kartice.
Komp koji koristim je laptop 6gb rama, i7 procesor ... i na njemu bi radila ta usb ili firewire kartica.
Interesuje me vase misljenje koju karticu bih mogao da kupim do nekih 80-90e, a snimao bih gitaru,klavijature,glas i jos par Vsti instrumenata(bass ,violin etc).
Ono sto mi je zapalo za oko su sledece kartice pa me zanima vasa preporuka oko izbora ovih kartica ili mozda neka druga u ovom rangu, naravno u granicama budzeta, moze i neka polovna bolja vaijanta...
Behringer:
http://www.behringer.com/EN/Products/FCA202.aspx
M audio fast track:
http://www.m-audio.com/products/en_us/FastTrack.html
Lexicon alpha:
http://www.lexiconpro.com/product.php?id=7

Ili polovne verzije Mackie xd2, Audio track maya 44 usb, ili neka druga?
kuze je offline   Reply With Quote
Star 25.01.2012, 16:28   #2
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pošto imaš 6gb ram verovato je w7 64 bita.
Behringer nema 64 bitni driver kako vidim na stranici.
momo je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio momo za ovaj koristan post:
kuze (27.01.2012)
Star 25.01.2012, 19:10   #3
kuze
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.01.2011
Mjesto: Beograd
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
kuze befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Koristo bih je i na 32bitnom. Verovatno bih se preokupirao na ovu m audio fast track usb, jos neki predlog?

Promijenjeno od kuze (25.01.2012 u 19:11 sati)
kuze je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2012, 01:08   #4
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kakav smisao 6 gb i7 bez 64bitnog sistema...
A ako driveri ne postoje to mi je kao da podrška za pproizvod nije u redu...
momo je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2012, 03:15   #5
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako je momo sokole.

@kuze
Obavezno i pod hitno prelazi na 64bit sistem a sve to sto si nabrojao je ili smece ili nije vrijedno paznje. Preferiraj FireWire jer su USB karte u najvecem broju opterecene velikom latencom za ozbiljan rad. Jedine koje bi od tih USB karti dosle u obzir i po pitanju latence a i po pitanju kvaliteta ADDA konvertera su RME Babyface (ona ce ti biti vjerovatno preskupa) ili Presonus AudioBox 22VSL ili 44VSL. Od FireWire do 200 Eura opet Presonus ali ovog puta Firestudio Mobile. Sve ostalo sto bi valjalo je dosta skuplje.
tranzit je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, tranzit, za koristan post:
kuze (27.01.2012), momo (26.01.2012)
Star 26.01.2012, 12:57   #6
danijel011
Ovaj baš voli da kuca
 
danijel011's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2009
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 356
Downloads: 514
Uploads: 25
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 76 puta u 69 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR s700
danijel011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
danijel011 pošalji poruku preko MSN messengera danijel011 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da se nadovežem jednim pitanjem za Dr.Tranzit-a

Šta bi mi preporučio u cenovnom rangu 300-400 €, akcenat da bude na upotrebljuvom mic preampu, jer bi glavna namena bila snimanje vokala za demo kompozicije? Izbor je veliki ali nisam u mogućnosti da probam dosta toga zbog tržišne "kulture" naših trgovaca...
Hvala unapred
danijel011 je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2012, 16:53   #7
kuze
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.01.2011
Mjesto: Beograd
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
kuze befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@mimo
Koristio bih je na dva laptopa jedan je 64bit a drugi 32, nebitno na kojem od njih ce raditi, bilo koja varijanta mi odgovara.
@tranzit
Sigurno se moze naci neka polovna za taj novac i koja ce raditi kako valja?, jer te opcije koje mi predlazes ipak prevazilaze moj budzet
kuze je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2012, 23:24   #8
SubSonic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 02.03.2009
Postovi: 55
Downloads: 52
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Roland GW8, Yamaha RGX-620DZ
SubSonic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Lexicon Alpha radi pristojno na Win7 64bit, za razliku od EMU-a (0202, 0404) ciji drajveri prave probleme (internet je pun prituzbi, na XP problema nema). Ja bih licno izbegavao Behringer i CME. Svojevremeno je EMU bio proglasen za karticu koja nudi najbolji odnos cena-kvalitet. Koristio sam 0202 i 0404 (doduse na WinXP) i radile su odlicno. Mozda mozes naci negde 0204 USB za te pare (uz oprez oko kompatibilnosti drajvera, predlazem testiranje - Asio4All ce raditi korektno).

Od ovih sto predlazes, prvi izbor bi mi bio Lexicon (testirao sam ga Win7-64bit), pa onda M-Audio (kod njih kvalitet jako oscilira u zavisnosti od cenovnog ranga).

Tvoj racunar je dovoljno snazan da ce bez problema gurati VST instrumente i efekte, a kartice u tom cenovnom rangu su manje-vise iste. Od usnimljenih signala ne ocekuj nista spektakularno, ali mislim da ces ih moci iskoristiti za pocetak. Ako nije bas frka, mozda bolje da probas prikupiti jos malo novaca.
SubSonic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio SubSonic za ovaj koristan post:
kuze (27.01.2012)
Star 27.01.2012, 00:58   #9
kuze
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.01.2011
Mjesto: Beograd
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
kuze befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od SubSonic Pokaži Post
Lexicon Alpha radi pristojno na Win7 64bit, za razliku od EMU-a (0202, 0404) ciji drajveri prave probleme (internet je pun prituzbi, na XP problema nema). Ja bih licno izbegavao Behringer i CME. Svojevremeno je EMU bio proglasen za karticu koja nudi najbolji odnos cena-kvalitet. Koristio sam 0202 i 0404 (doduse na WinXP) i radile su odlicno. Mozda mozes naci negde 0204 USB za te pare (uz oprez oko kompatibilnosti drajvera, predlazem testiranje - Asio4All ce raditi korektno).

Od ovih sto predlazes, prvi izbor bi mi bio Lexicon (testirao sam ga Win7-64bit), pa onda M-Audio (kod njih kvalitet jako oscilira u zavisnosti od cenovnog ranga).

Tvoj racunar je dovoljno snazan da ce bez problema gurati VST instrumente i efekte, a kartice u tom cenovnom rangu su manje-vise iste. Od usnimljenih signala ne ocekuj nista spektakularno, ali mislim da ces ih moci iskoristiti za pocetak. Ako nije bas frka, mozda bolje da probas prikupiti jos malo novaca.
Hvala na brzom i preciznom odgovoru. Vidim da ova emu 0204 ima preamp,dok ova lexicon alpha to nema ukoliko se ne varam, to bi mi verovatno trebalo znaciti zbog gitare i mic; tako da mi se ova emu0204 cini prihvatljivija instalirao bih ja xp pored win7 samo ukolko bi radila sa ti drajverima kako treba i naravno ukoliko je pronadjem
kuze je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2012, 01:32   #10
SubSonic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 02.03.2009
Postovi: 55
Downloads: 52
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Roland GW8, Yamaha RGX-620DZ
SubSonic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ima i Lexicon 1 mic + 1 instrument preamp (za gitaru ti treba Hi-Z ulaz tj. instrument input, pod uslovom da hoces da gitaru ubodes direktno u kartu). EMU 0204 sa druge strane 2 Hi-Z ulaza (Hi-Z=high impendance input - gitara, bas i slicno). EMU 0204 je aktuelni model, pa se nesto nadam da su sredili drajvere. A opet, imas laptop, instaliras Cubase (ili sta vec koristis), nabacis par VSTi ili povuces neki gotov projekt i odes u prodavnicu i zamolis ih da testiras kartu (uz malo sarma, obicno upali). Spremis i Asio4ALL drajver unapred i picis. Ako ne koci, ne stuca, ne kvrca, ne izaziva BSOD, ne pucketa kod playback/rec to bi bilo to... mada evo gledam po forumima, EMU opet kuburi sa drajverima (mada manje nego ranije). Dakle, niposto nemoj uzimati bez testiranja na svojoj konfiguraciji.

2 ulaza je relativno malo, ali za kucno "nasnimavanje" je taman. Drugi razlog je sto svaka slabija komponenta u lancu (recimo neka li-la miksetica, pa u nju gitara, klavijatura i mic, pa to sve na zvucnu) ce dati losiji rezultat nego jedan po jedan instrument pa direktno u kartu - po onoj staroj "sistem je dobar koliko je dobra najlosija karika u lancu".
SubSonic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio SubSonic za ovaj koristan post:
kuze (27.01.2012)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:50


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije