Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.06.2013, 19:51   #11
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

probaj snimat u Sonaru, Acoustica Mixcraft, n-Track Studio, Adobe Audition ili neki drugi sl. program pa vidi dal se dešava ista stvar.
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Star 18.06.2013, 19:52   #12
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@kabi
Nijedna od te dvije karte nije za ozbiljniji rad. Ovaj "ozbiljniji rad" nemoj odmah da shvatis kao nekakav visoki studijski standard, jer je dovoljno "ozbiljno" sto hoces da sviras softver instrumente live. Za to su potrebne vrlo male latence, za sta je odgovorna sama audio karta ali isto toliko i sama konfiguracija kompjutera koja je kod tebe vrlo slaba. Doduse nisi naveo nikakve pojedinosti ali i iz onoga sto si naveo, predpostavljam da se radi o Intel procesoru E6400 koji u odnosu na aktuelne Inelove procesore ima desetak puta manju performansu. Radna memorija ti je na najnizoj mogucoj granici, a vjerovatno i ostale komponente, a prije svega maticna ploca su takodje na istom nivou. Od takve konfiguracije ne mozes da ocekujes nista vise nego sto i dobijas.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 18.06.2013, 22:22   #13
kabi
Ovaj baš voli da kuca
 
kabi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.02.2006
Mjesto: Sad trenutno u svedsku a inace sam iz nisa
Godina: 40
Postovi: 415
Downloads: 1661
Uploads: 6
Rekao HVALA: 51
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: Korg M3 61,KORG TRTON CLASSIC HDD+interniHDD+MOSS-BOARD!!! ,KORGPA2X PRO,YAMAHA DX100
Interesi: Zenske naravno hehe
kabi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Blinzeln

ovako,prvo da se zahvalim svima na trudu oko pomoci,,problem sam resio hvala bogu,,

imao sam 3 opcije drive selection : wave driver,direct sound i asio driver,,

kod mene je bilo direct sound i nije htelo kako treba i slucajno sam probao wave driver i sad nema latency vise

znaci ipak nije ni kartica ni kompijuter bili upitanju ali svakako sam resio na kraju hvala bogu

pozz svima
kabi je offline   Reply With Quote
Star 18.06.2013, 22:32   #14
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I dalje su i kartica i kompjuter u pitanju... ali... to ce ti biti jasnije kada apetit poraste. Od pocetka ti se pise o ASIO driveru a ti tek sada reagujes. Ne koristi ni taj Wave, MME ili kako vec nazivaju kod tvoje karte, vec iskljucivo ASIO i samo ASIO.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 18.06.2013, 23:14   #15
kabi
Ovaj baš voli da kuca
 
kabi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.02.2006
Mjesto: Sad trenutno u svedsku a inace sam iz nisa
Godina: 40
Postovi: 415
Downloads: 1661
Uploads: 6
Rekao HVALA: 51
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: Korg M3 61,KORG TRTON CLASSIC HDD+interniHDD+MOSS-BOARD!!! ,KORGPA2X PRO,YAMAHA DX100
Interesi: Zenske naravno hehe
kabi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Rotes Gesicht

probao sam preko asio ali nemoze da nadje moju karticu,,

vazno je da mogu snimat bez latency problema ali sad je izasao drugi problem,,

cim sredis jedan pojavise drugi

kad snimim na prvi kanal naprimer uvod neke pesme posle kad hocu da snimim na drugi kanal nastavak pesme tu gde se uvod zavrsava onda me vraca na pocetak drugi kanal,a ja hocu da nastavim da snimim gde sam stao?

jbg
kabi je offline   Reply With Quote
Star 18.06.2013, 23:21   #16
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vidis da audio karta nije kako treba, a vjerovatno je i operativni sistem problematican. ASIO mora da funkcionise ako karta ima ASIO drivere. Sto se tog snimanja tice, naravno da je to sto hoces moguce. Prelistaj malo manual programa, to su osnovne operacije kod jednog DAWa.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 19.06.2013, 22:29   #17
kabi
Ovaj baš voli da kuca
 
kabi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.02.2006
Mjesto: Sad trenutno u svedsku a inace sam iz nisa
Godina: 40
Postovi: 415
Downloads: 1661
Uploads: 6
Rekao HVALA: 51
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: Korg M3 61,KORG TRTON CLASSIC HDD+interniHDD+MOSS-BOARD!!! ,KORGPA2X PRO,YAMAHA DX100
Interesi: Zenske naravno hehe
kabi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Daumen hoch

Cao,,evo da javim za kolegu tranzita da je apetit poraso hehe i da sam ga poslusao,,

danas sam bio u muzickoj prodavnici i kupio novu externu karticu koja se zove "AUDIOBOX USB 2X2 usb Recording System" platio sam je 120 eura i dobio sam u paketu muzicki program koji se zove " Studio One"

izgleda ovako,,



https://www.google.se/search?newwind...ml%3B850%3B850



https://www.google.se/search?newwind...4%3B1000%3B875





Neznam nista oko ove nove kartice i programa ali ako imam neko pitanje tu ste vi,,

jos jednom hvala svima a posebno mom kolegi tranzita
kabi je offline   Reply With Quote
Star 20.06.2013, 00:28   #18
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A zasto nisi pitao "cika" tranzita prije kupovine ??? Presonus AudioBox 2x2 je uredu ali si mogao za samo malo vise novca da uzmes Presonus AudioBox 22VSL... bio bi daleko srecniji. Ako postoji mogucnost da zamijenis odmah tu kartu u prodavnici, bilo bi dobro da to i uradis jer razlika je velika u opremljenosti karte. Prodavac ti je namjerno "uvalio" taj Audiobox 2x2 jer se vise ne prozvodi posto ga je zamijenio AudioBox 22VSL. Hajde probaj to odmah sutra, pa cu ti onda dati osnovna uputstva i sto se tice audio karte a i sto se tice Studio One Artist DAWa.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 20.06.2013, 00:51   #19
kabi
Ovaj baš voli da kuca
 
kabi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.02.2006
Mjesto: Sad trenutno u svedsku a inace sam iz nisa
Godina: 40
Postovi: 415
Downloads: 1661
Uploads: 6
Rekao HVALA: 51
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: Korg M3 61,KORG TRTON CLASSIC HDD+interniHDD+MOSS-BOARD!!! ,KORGPA2X PRO,YAMAHA DX100
Interesi: Zenske naravno hehe
kabi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Frage

Cao cika Tranzite,,epa jbg sad nije bilo ni planirano da kupim a i nisam imao vise kod mene,,sigurno ima razlike ali za mene je i ovo OK barem za sada dok ne poraste apetit ponovo hehe,, nego treba mi opet tvoja pomoc?

Neznam kako da povezem da bi dobio zvuka,,znaci ovo je nesto prvi put sto radim i ne stidim se da te pitam

naprimer iz korg pa2 x pro,ukljucene su 2 bananice u left i right iz audio input direktno u karticu u Main Out,jel tako treba da bude?

ako jeste,otvorio sam program studio one e sad kako da dobijem zvuk? jel treba da idem preko asio ili audio box da bi dobio zvuka?

ili moram da povezem karticu sa miksetu da bi dobio zvuk? i ako vec moram da povezem,kako se to radi da bi povezao karticu sa miksetu?

Nista mi nije poznato,jeste ima manuala ali nisam bas nesto sa engleski sto se tice te stvari inace i can speak hehe

Promijenjeno od kabi (20.06.2013 u 00:53 sati)
kabi je offline   Reply With Quote
Star 20.06.2013, 01:51   #20
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nije sramota ne znati pa pitati ali je velika sramota ne znati a ne pitati a najveca sramota je ne znati a glumiti "sveznajuceg"... ima ovih posljednjih i na ovom forumu. Njih treba prije svega dobro premlatiti jer su takvi velika opasnost, pogotovo za mlade ljude koji tek sticu znanje i iskustvo u ovom poslu.

Ti si to sve totalno pogresno i suprotno spojio. Korg PA2X Left i Right u Mic-Instrument 1 i 2 na AudoBoxu. Ovi Inputi na AudioBoxu se nalaze s prednje strane i izvedeni su u vidu tzv. Combi XLR prikljucaka. Bilo bi odlicno da upotrijebis balansirane kablove jer su i na PA2X i na AudioBoxu svi izlazi/ulazi balansirani. Balansirani kablovi imaju kao prikljucke stereo-banane (kao normalna banana ali sa dva prstena) a sa njima dobijas signal koji je garantovano bez smetnji iz strujne mreze. Gain potenciometre 1 i 2 postavi za pocetak na sredinu i ne ukljucuj Phantom struju (dugme na kojem pise 48V). Prije svega spoj Midi Out na PA2X sa Midi Inom na AudioBoxu. U Studio One Artist programu, kao prvo idi gore u Studio One - Options - Audio Device i tu pogledaj da li je vec odabran AudioBox ASIO Driver. Trebalo bi da jeste. Sada moras da kreiras tzv Instrument preko Studo One - Options - External Devices, pa onda dole lijevo Add pa na New Keyboard a onda pod Recive from odaberi AudioBox Midi In. Gore pod Device Name napisi PA2X. Zavrsi sve sa OK. Sada u Songu napravi jednu Instrument traku i u njoj odaberi pod Midi onaj PA2X (New Keyboard koji si maloprije napravio). Sada napravi jednu Stereo Audio traku. Aktiviraj na toj traci polje za snimanje (crveno) ili ono polje do njega (plavo) da bi uopste cuo signal sa PA2X. Cuces ga ili na slusalicama koje si ukljucio u Phones na AudioBoxu ili na mikseru ako si Main Oute sa AudioBoxa ukljucio na mikser. Ovo bi ti bilo za pocetak i... potrudi se malo oko tog tehnickog engleskog.

Smori ti meine posteno, valjda ce harepa50 da malo preuzme jer vrlo dobro poznaje Studio One !!!!!

Promijenjeno od tranzit (20.06.2013 u 02:01 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:52


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije