Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.08.2013, 23:27   #21
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U velikom broju slucajeva se cijene bas i ne "izmisljaju" tek tako, mada ima i izuzetaka. Sto se tice Neumanna TLM193, on je mikrofon iz donje srednje klase Neumannovih mikrofona, sa prilicno "tamnim" soundom (naglasene frekvencije od nekih 250Hz) i bez onih, za Neumanna tipicnih, "svilenih" visokih. Ne bi se mogao nazvati "allrounderom", a prevashodna upotreba bi bila snimanje duvaca i instrumenata sa naglasenim bass-frekventnim opsegom. Naravno da je upotrebljiv i za snimanje vokala ali je tu prilicno probirljiv. U svakom slucaju, postoji dosta boljih mikrofona (cak i dosta jeftinijih) kada je snimanje vokala u pitanju. Ne znam koji od Audio Technica mikrofona si imao ali AT4047 MP je mikrofon koji je predestiniran za vokal i u mnogome pogodniji za tu svrhu od TLM193. O Audio Technica AT5040 ne treba ni trositi rijeci jer je on daleko iznad TLM193 (a i iznad mnogih drugih Neumanna) kada su vokali u pitanju, mada i pripada dosta visem cjenovnom rangu.
Dodato:
Medjutim, koliko je vazan sam mikrofon, toliko i mikrofonsko predpojacalo koje, ukoliko je kvalitetno, moze u ogromnoj mjeri da poboljsa kvalitet snimka, pa i njemu treba pridati istu vaznost koju poklanjamo mikrofonu. Kao primjer, koliki je utjecaj mikrofonskog predpojacala na snimak, dole su dva snimka, od kojih je prvi preko SPL Gainstation 1, Solid State (tranzistorskog) predpojacala iz gornjeg kvalitativnog ranga, a drugi preko Trans Audio Tube Master, cijevnog predpojacala. Oba snimka su radjena Neumannom U87.

http://k002.kiwi6.com/hotlink/pcc61a24tc/no_tube.wav


http://k002.kiwi6.com/hotlink/443z7cf0pq/tube.wav

Promijenjeno od tranzit (28.08.2013 u 02:09 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 28.08.2013, 02:49   #22
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

E ovaj drugi snimak sam čekao...I baš onako kako sam očekivao da će biti. Svaka čast legendo.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 28.08.2013, 03:20   #23
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E taj drugi snimak je sa Trans Audio Tube Master Workstationa ( 2 x T-PSVANE 12AX7 i 1 x JJ 6386 LPG Gold cijevima) za sve prilike i neprilike, od mikrofonskog predpojacala, pa do cijevne sabirnice u Masteringu. Pored svih obligatornih analognih ulaza i izlaza (trafo balansiranih) koje ima, tu su i digitalni ulazi i izlazi na 96kHz i 24Bita. Sve zna, sve moze, ama sam mnogo znoja prolio nad njim.

Promijenjeno od tranzit (28.08.2013 u 03:24 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 28.08.2013, 05:36   #24
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jel ovo vi gospodine Tranzit pjevate na snimku?Lijepo se cuje
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 28.08.2013, 10:40   #25
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moze li jedno pitanje, jesu li svi mikrofoni koje je Tranzit linkovao dinamički ili kondenzatorski?
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 28.08.2013, 11:19   #26
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svi mikrofoni si kondenzatorski sa velikom membranom (od 1" do 1,25").
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 29.08.2013, 00:11   #27
Alekso
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.11.2012
Postovi: 63
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Alekso ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

tranzit koi mikrofon bi ti preporucio prvenstveno da bude za vokal a da ima topao zvuk i svileni visoki kao sto kazes
Alekso je offline   Reply With Quote
Star 29.08.2013, 00:24   #28
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mene interesuje gde bi u ovoj hijerarhiji mikrofona bilo mest "Rode NT1" mikrofonu... (Posto ga imam)
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 29.08.2013, 02:36   #29
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Alekso
Ne znam u kojem cjenovnom rangu jer je dijapazon cijena ogroman. Navedi mi bar odprilike o kojoj se cijeni radi.


@Sale
Ti bas k'o pravi Australijanac samo domacu robu... Rode NT1 je klasicni allrounder mikrofon koji uz dobro prepojacalo (naravno Tube) moza veoma "skupo" da zvuci. Medjutim, morao bih da cujem ili otvorim taj tvoj Rode NT1 da bih ti sa sigurnoscu rekao sta imas. Ovo radi toga, sto su ti tvoji kenguri u NT1 pakovali tri razlicite kapsule. Sve tri kapsule baziraju na modelu Nemannovog K67. U jednoj verziji je zadnja plata aluminijumska umjesto uobicajene pozadinske dijafragme, sto je prilicno rijetko pa se mikrofon cuje dosta "mekano". Druga verzija ima visoko-frekventni rezonator sto se odrazava na nesto izrazenije sibilante i prisutnost Air efekta, a treca verzija je takodje porijeklom K67 ali sa visoko-frekventnim boosterom, opet radi umjerenog isticanja visih frekvencija. Ostale elektronske komponente su veoma kvalitetne i vrlo pazljivo odabrane. Njegova cijena je bar dva puta manja od onoga sto bi bilo realno za kvalitet koji nudi. U sustini dobar mikrofon sa vrlo malo sopstvenog suma i pozamasnim dinamickim Headroomom, koji je vrlo dobra osnova, a uz dobro predpojacalo, moze da fungira i kao prvi mikrofon u skromnijem studiju.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 29.08.2013, 02:48   #30
Alekso
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.11.2012
Postovi: 63
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Alekso ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

do 1000eura
Dodato:
meni najomileniji zvuk proizvodi akg c12,e sad dali ima nesto jevtinije a slicno njemu

Promijenjeno od Alekso (29.08.2013 u 02:54 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Alekso je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:08


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije