Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.09.2013, 00:14   #21
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Presonus.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2013, 02:20   #22
beronjan
Vredan član društva
 
beronjan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.01.2008
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 255
Downloads: 115
Uploads: 2
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 116 puta u 110 Postova
Instrumenti: Kurzweil Forte 7, Yamaha Montage 6, Kurzweil PC3K6, Kurzweil PC3
beronjan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Definitivno Presonus
__________________
beronjan je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2013, 10:53   #23
don_matic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.05.2012
Mjesto: Beograd
Postovi: 22
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KORG LE, KORG PA60HD, HARMONIKA
Interesi: Muzika
don_matic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja imam Presonus nepunih mesec dana mozda. Snimam aranzer, gitaru,klavijaturu i vokal,i to stvarno extra zvuci. Bukvalno kao da imam mini studio kuci. Dobija se i Studio One, koji ima dosta efekata i extra radno okruzenje.
Za sta ti konkretno treba kartica?
don_matic je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2013, 12:30   #24
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kartica mi treba za produkcuju i postprodukciju. Ne treba mi mnogo ulaza i izlaza pa tako mislim da je 22vsl najbolje resenje za moje potrebe.
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!
Narodnjak300 je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2013, 14:04   #25
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U tom slucaju, nemas sta da razmisljas. U cijenovnom rangu do 200 eura je 22VSL najkvalitetnije sto se za taj novac moze dobiti i to ubjedljivo najkvalitetnije. Skoro sam vrsio uporedni test sa RME Babyface koji je vrlo slicne strukture, sa 2 analogna I/O (s tim sto Babyface ima i ADAT Interface), sa softverskim mikserom koji sadrzi EQ, Compressor, Hall, Delay... slicno kao i 22VSL, zatim Midi I/O itd... Razlike u kvalitetu mikrofonskih predpojacala su bile zaista minimalne u korist Babyface, stabilnost Drivera, minimalna Latenca i kompatibilnost sa raznim DAW programima su bili bez razlika vrijednih pomena, sem sto Babyface ima nesto kompleksniji Routing, kao i vec pomenuti ADAT interface i sto je preko dva i po puta skuplji interface.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2013, 14:21   #26
don_matic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.05.2012
Mjesto: Beograd
Postovi: 22
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KORG LE, KORG PA60HD, HARMONIKA
Interesi: Muzika
don_matic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U principu, i ja sam hteo nju da uzmem na pocetku,ali mi je i 44 odgovarala budzetski. Tebi ce i ova zavrsiti posao svakako. Po profilnoj slici, pretpostavljam da je varijanta aranzer i vokal....
Vidi opet sa tranzitom,zeljkom i ostalima. Ljudi se super razumeju u muzicku produkciju. Oni su i meni preporucili da uzmem presonus i zahvalan sam im na tome.
Moj ti je predlog (ako se odlucis za nju),samo da lepo iscitas tutoriale i za podesavanje kartice i softvera. Ako ne budes nasao za Studio One manual, javi se, pa cu ti poslati ovaj opsiriniji (189 strana). Ima dosta korisnih stvari
don_matic je offline   Reply With Quote
Star 07.10.2013, 13:59   #27
don_matic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.05.2012
Mjesto: Beograd
Postovi: 22
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KORG LE, KORG PA60HD, HARMONIKA
Interesi: Muzika
don_matic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

potrebna mi je mala pomoc!

nasnimavao sam instrumente preko StudioOne i sve je to islo super. Instrumentalni deo koji sam dobio je savrsen.
I onda je doslo snimanje vokala...
Kvalitet snimka je dosta dobar, ali imam male probleme prilikom njegovog editovanja, tj uklapanja u mix sa instrumentima. Citao sam dosta o tome za StudioOne.
Svako ima neku svoju teoriju i efekte koje ubacuje. Interesuju me samo neka osnovna pravila koja bih trebao da ispostujem

unapred hvala
don_matic je offline   Reply With Quote
Star 07.10.2013, 15:20   #28
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Snimak vokala ne smije da bude "dosta dobar". Snimak mora da bude optimalan, dakle najbolji koji se moze dobiti u datim uslovima. Ovo zavisi od prostora u kojem snimas, mikrofona, mikrofonskog predpojacala, eventualnih dinamickih toolova koje upotrebljavas pri snimanju i tvog iskustva u domenu snimanja. Tu Studio One niti je kriv, niti zasluzan, on ima jedino ulogu da to sto ti snimas stavi na audio traku, to jest da digitalizuje analogni signal koji dolazi u njega s mikrofona, a to on radi besprijekorno, kao uostalom i svi ostali profesionalni DAW programi.
To sto bi ti htio da znas je citava nauka koja se ne da napisati u par redova ili na par stranica. Radi se o miksu koji je veoma komplikovan i kompleksan domen. O tome ne treba da citas u tutorialu za Studio One, vec da pronadjes adekvatnu literaturu, ako si bas namjerio da se detaljnije pozabavis time. Unaprijed treba da znas da se zaista radi o nauci i da moras uloziti dosta truda i rada. Ne postoje nikakve cvrste postavke, niti ih moze biti. Svaki miks je prica za sebe, svaka pjesma je nova prica, koja sa onim predhodnim nema mnogo veze. Postoje odredjena osnovna pravila koja treba ispostovati a to sto pises, da svako ima neku svoju teoriju, to nisu teorije, to su uglavnom bulaznjenja ljudi koji sa svim ovim nemaju mnogo veze. Ta osnovna pravila su da EQ treba sto manje upotrebljavati, a i to sto se upotrijebi, treba da se svede na uklanjanje (smanjivanje) neugodnih frekvencija, a ne na pojacavanje, odnosno dodavanje onih koje su pogodne za odredjeni signal. Uglavnom se tu i prave osnovne greske pri miksu. Negdje na forumu sam, prije izvjesnog vremena, postavio jednu tabelu gdje su prikazane najvaznije frekvencije za pojedine instrumente i vokal, pa nije na odmet da je pronadjes i pogledas jer moze ti valjati u radu sa ekvilajzerom. Nakon EQ-a treba (ukoliko je neophodno) uvesti Deesser koji ce ukloniti prejake sibilante, a poslije njega kompresor koji ce relativirati prevelike dinamicke razlike u signalu. To bi bili efekti, odnosno toolovi, kojí su neophodni u obradi vokala. Redoslijed kojim sam ih naveo ne mora da bude bas takav jer pojedini ton-majstori rade sasvim drugacijim redoslijedom. To vec moras sam da pronadjes kako tebi najvise odgovara. Sto se tice Aux efekata (Hall. Room, Ambient, Delay...), u Studio One imas veoma dobre efekte, tako da je na tebi samo da izaberes koji ti odgovara u doticnom miksu. Vazno je da ni sa jednim od tih efekata ne treba pretjerivati.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
don_matic (08.10.2013)
Star 07.10.2013, 20:55   #29
don_matic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.05.2012
Mjesto: Beograd
Postovi: 22
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KORG LE, KORG PA60HD, HARMONIKA
Interesi: Muzika
don_matic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Video sam tabelu sa frekvencijama i pridrzavam se toga kad snimam. Sto se tice EQ-a i kompresora, koristim ih minimalno i podesavam vokal po sluhu.
Sve to fino ispadne, ali tek sad vidim koji je mozda moj problem.
Posto mi je namera da radim live snimke (ne studijske, posto sam po znanju muzicke produkcije trenutno daleko od toga), pokusavam malo da "zamastim" glas.
Kada pocnem da ubacujem AUX efekte (konkretno Analog Delay i Room reverb), sve krene nizbrdo. Glas postaje dosta nekvalitetniji,a delay i hall skroz vestacki
don_matic je offline   Reply With Quote
Star 07.10.2013, 21:55   #30
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vjerovatno dodajes previse Halla i Delaya. Naglasio sam ti u proslom postu da sa tim ne treba pretjerivati. Vokal bi trebalo obradjivati posebnim Hallom, odnosno ambientom koji ce biti odgovoran iskljucivo za vokal i eventualno pratece vokale. Ovdje moras vrlo pazljivo odabrati Hall. Za vokal se inace upotrebljavaju tzv. Plate Hallovi i to ne predugi i ne prejaki. Delay nije obaveza, a nekakvo nepisano pravilo je, da cim jasno cujes Delay, tad ga je vec previse. To u sustini vazi i za Hall. Prostorni efekti (kao sto su Hall, Ambient, Room...) drasticno uticu na sound.
Zasto snimas vokal sa efektima, bez obzira sto snimas Live svirku. Zasto ga ne snimis bez tih efekata, eventualno samo sa Limiterom, a kasnije, kod kuce, na miru napravis Mix ?
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
don_matic (08.10.2013)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:12


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije