Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.10.2005, 17:36   #1
Versy
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard "Sredjivanje" Hard diska kod PA-80

Ako je neko od kolega već radio sa ovim, a verujem da jeste, želeo bih da prodiskutiramo nešto više oko sredjivanja stylova na HD-ku kod PA-80.
Fabrički je predvidjeno da kada se stavi i formatira HD, PA-80 formira tri grupe setova kao: 1,2,3 - zajedno, zatim 4,5,6 i 7,8,9, a i kod "0" ostanu prazna mesta.
Da mu se ubaci kompletan set, treba da se ide prvo u user-e, a zatim da se odredi u kom od ta tri seta da se prebaci to što je učitano u USER-1,2 i 3.
Moše znači samo kompletan set i to samo na tri mesta na HD-ku.
Zanima me - da li je moguće nekako da se "barata" - samo jednim stylom, na primer, pošto kada se pokuša ovakvo nešto, u puno situacija ne otvara se glavni folder!
Odnosno, da li postoji neki način da se jedan styl "šeta" po HD-ku prema potrebi, a u cilju boljeg sredjivanja i preglednosti materijala, ili sve mora da ide u glavni USER, tu da se sredjuje, pa onda - opet nazad?
Isto me zanima - šta i kako se stavlja na HD-ku pod "0"?
  Reply With Quote
Star 22.10.2005, 13:36   #2
zoki-41
Drugar foruma
 
zoki-41's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.10.2005
Mjesto: Makedonija Makedonski Brod
Postovi: 79
Downloads: 593
Uploads: 4
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 10 puta u 6 Postova
Instrumenti: Pa1x
zoki-41 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zoki-41 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Sredjivanje hard diska kod Pa-80

E ovo bi i ja volio da znam medjutim kako sam relativno nov u iskustvu sa HD mozda bi nam ove stvari pojasnio neko ko duze vreme radi sa HD.
Pozdrav zoki-41 :
zoki-41 je offline   Reply With Quote
Star 22.10.2005, 23:37   #3
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Objasnit cu vam ovo sutra ili prekosutra, imam svirku sada pa moram da idem. Naj jednostavniji nacin za prebacivanje stajla po PA80 je ako nabavite USB za PA80 i Kat2000 al ovo kosta. Objasnit cu vam kako direktno mozete na PA80

Adrijan
Korgminator je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2005, 02:35   #4
gorpet
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 02.07.2005
Postovi: 88
Downloads: 12
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
gorpet befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Adrijane,
ako mozes-hajde nam objasni to sa HD!!! Mislim da najveci broj vlasnika PA80 sa HD ne zna ovo da uradi. Takodje te molim da na kraju ukratko objasnis i tu varijantu sa USB-om i da nam kazes kako se nabavlja i koliko kosta (i sta se sve moze uraditi sa njim). Hvala ti unapred u ime svih!
gorpet je offline   Reply With Quote
Star 03.11.2005, 00:30   #5
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo vam adresa od kompanije koja pravi USB interface i druge stvari za klavijature. Ja sam od njih kupio USB za PA80 i PSR9000 i rade ko da su dosli original sa klavijaturama. Kompanija se nalazi u Njemackoj, koliko znam, i USB kosta negdje oko 130 Euro ali vrijedi svake pare, ne bi se vise zezao sa floppy kao nekad. Pomocu kartice mozete da prenesete oko 10000 samplova ili ritmova za petnaestak minuta na Hard Drive vase klavijature, najbolje da procitate vise o ovome:
http://www.musitronics.de/html/pa80_usb.html

DIREKTNO NA PA80

ritam koji hocete da ubacite na hard disk mora da vam se prvo nalazi pod USER 1 ili USER 2 ili USER 3. Otidjite na Disk - > Menu - > Save

sa OPEN idite kroz All (folder) - > Style (folder) - > izaberite USER 1 ili 2 ili 3, zavisi u kojem se USERu nalazi ritam kojeg hocete da prenesete na HD. Izaberite ritam i kliknite na Save, sada izaberite HD i izaberite !123.SET ili !456.SET ili !789.SET i kliknite na save. Sada mozete staviti ritam na koju god poziciju zelite u jednom od ova 3 Foldera kojeg ste izabrali. Eto to je sve
Ima jos hiljade nacina kako se sve moze raditi ali ovo je najbrzi bez USBa.
Korgminator je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Korgminator za ovaj koristan post:
Star 06.11.2005, 19:13   #6
gorpet
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 02.07.2005
Postovi: 88
Downloads: 12
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
gorpet befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala za pomoc. A reci mi-da li ikako postyoji mogucnost da ritam ne bude tek u drugom ili trecem direktorijumu po dubini, vec da ga nekako kao singl item izvuceto na root? to bi bila prava stvar. Ako ne moze direktno-moze li preko kompjutera i nekog softvera>?
gorpet je offline   Reply With Quote
Star 07.11.2005, 03:15   #7
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ako se ne ljutis, de mi malo bolje objasni na sta si mislio

adrijan
Korgminator je offline   Reply With Quote
Star 07.11.2005, 12:20   #8
laky
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.11.2004
Postovi: 209
Downloads: 543
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
laky befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@gorpet
Nisam siguran, ali mislim da nece moci.Koliko mi je poznato, on sam pravi foldere 123.SET 456.SET i 789.SET , gde smesta stylove.
laky je offline   Reply With Quote
Star 07.11.2005, 17:31   #9
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2736
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

posto ja ne sviram nije mi bitno gde se koji ritam nalazi za kucnu upotrebu imam uvek vremena da ga pronadjem ali racunajuci na to da su svi ritmovi na korgu promenljivi da preko fabrickog upises neki svoj to nebi trebalo da bude problem prizivanje ritma iz prvog nivoja samo preko fabrickog napises svoj i sredjena stvar a za sredjivanje HD diska ti je najlakse evo danas sam kupio portable HD drive kuciste u koje stavis disk od korga i preko USB ga vezes na komp za 20 minuta sam prebacio sve midi fajlove 10000 sve setove ivratio disk natrag u sint sto se tice cjene pristupacnija je nego usb interfejs 25 euro a sad kad zelis da opet nesto usnimis na disk to je uglavnom 1 ili 2 MB to ubacis sa diskete a nakon godinu dana izvadis disk napravis na kompjuteru bekap diska sa programom koji dobijas sa ovim drajvom i ponovo nasnimis sve ponovo postoji ipak i jeftinija solucijaa to je adapter za disk koji vezes na IDE port na kompu a taj kosta 3 eura ali jih je ovde kod mene u prodavnici nestalo izvinjavam se sto sam malo razvezao pricu ali mislim da sam barem malo pomogao pozdrav fico
fico je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
diska, hard, kod, pa80, sredjivanje

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:22


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije