Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.03.2006, 20:45   #11
ketronsd1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.03.2005
Postovi: 46
Downloads: 10
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
ketronsd1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mozda ketron midjay je dobro rjesenje.Tu imas sve -mp3,midi,wave.
Pogledaj na ketronovoj stranici specifikacije.Cjena novog je oko 1400€.
Polovan se vjerovatno moze naci jeftinije.Samo da napomenem da ima HD od 20 GB.


SMRT FASIZMU!!!
ketronsd1 je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2006, 20:53   #12
antalus
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

sad ste me zbunili, Pa50 je noviji od Pa60?
imam jedno pitanje : sta ako midi koji vucem sa flopija zakuca. kad vucem sa hdd to ne bi trebalo da se desi dok sa flopija ne znam.
i jos jedno pitanje, koliko moze da se stavi midija na flopi recimo za Pa50.
Ja mislim da je 15midija plafon a ako je tako treba mi za vece 30 disketa,a tako neznam gde mi se sta nalazi.
postoji li za to resenje?
cek koja je prednost ako na klavijaturi ima opcija MP3 cemu to sluzi?
hvala
  Reply With Quote
Star 20.03.2006, 21:02   #13
ketronsd1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.03.2005
Postovi: 46
Downloads: 10
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
ketronsd1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Na FD moze max 25 pjesama,sve zavisi od velicine pjesme.Ja ti ipak predlazem nesto sa HD-om a ovaj KETRON JE IDEALNO RJESENJE.
I sto je najbitnije nije velik zbog transporta.

SMRT FASIZMU!!!
ketronsd1 je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2006, 21:05   #14
antalus
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

ma sad sam video to je tako malo da bukvalno ispadnem dj.
meni treba klavijatura ako znas koja moze da obavi sve funkcije kao ketron midjay.
znas li koji jos ketron to moze da odradi ali da izgleda kao klavijatura?
  Reply With Quote
Star 20.03.2006, 21:11   #15
ketronsd1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.03.2005
Postovi: 46
Downloads: 10
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
ketronsd1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

KETRON XD9, SD1,SD1+.
Mada ovaj prvi najvise odgovara tvom budzetu.

SMRT FASIZMU!!!
ketronsd1 je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2006, 21:35   #16
antalus
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

da te pitam koliko je para polovan XD9 i SD1 i SD1+ a koliko je Pa50?
  Reply With Quote
Star 21.03.2006, 00:14   #17
vojvoda82
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.03.2006
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 16
Downloads: 93
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: Power Supplies
vojvoda82 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Poslusaj i uzmi pa50. Kosta 800 eura, manje vise. Za Solton nemas kesa.
vojvoda82 je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2006, 10:17   #18
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kako sam ti reko Pa50 ti je idealno rješenje. Nov je cca. 900-950 Eur-a. S obzirom na raspoloživu sumu novaca to ti je za sad najbolje u smislu uloženo-dobiveno.

Od Solton Ketrona imaš i stari (5-6 g.) ali jako dobar X1 koji je bio babaroga do pojave SD1. Ima HD od 6 GB i na njega stvarno stane sve, a da ne pričam o ritam sekciji za koju se svi slažu da je trenutno najbolje od aranžera. X1 možeš dobiti za cca. 1.100 - 1.200 Eur-a i radi se o aranžeru klase Pa80. Ima HD, sampler, vokoder jaaakkkooo dobar i mastan ritam s live drum setom. Što češ više.

XD9 je kao i Vega noviji tip Ketronovih aranžera. Radi se o aranžerima isključivo predviđenima za istočno i orjentalno tržiše. Ovaj model je posebno uz GEM popularan u Turskoj i arapskim zemljama. Također jako dobar aranžer i možeš ga novog dobit za 1.500 - 1.600 Eura, a rabljeni i za manje pare. Sampler ne ugrađuju tvornički i moraš ga dokupiti kao i memoriju za njega.

SD1 i SD1+ su krema od Ketronovih aranžera. Po meni trenutno jedan od najboljih aranžera. Čast KORG Pa1XPro, Rolandu G70 i Tyrosu II, no Ketron SD1+ je aranžer iste klase i mogučnosti ali sigurno 35 % jeftiniji, a k tome je i stariji 2 godine, a već je tada u sebi sadržavao svu tehniku koju danas nudi velika trojka. Rabljeni SD1+ možeš već dobit za 1.700 Eur-a a SD1 za 1.500 Eur-a. Od opreme ima sve kao i KORG, Roland i Yamaha. Solton Ketron kuca na velika vrata u svijetu aranžera i sigurno je već sada u mnogo segmenata jaći od velike trojke, a posebice kad izađe najnoviji model Ketrona u TOP klasi.. Problem mu je jedino što je slabije zastupljen na ovim prostorima pa i nema za njega baš još puno materijala. Korisnici SD1 i SD1+ od ex-Yu ritmova koriste aranžmane sa starijih serija tipa MS100 i X1. Kod mene je sve popularniji i sve više ljudi se okreće Ketronu. Gotovo je zadnjih godinu dana najčešća kombinacija Treton Le 76 i Ketron SD1+ te KORG Pa80 i Motif 6. Za sad sam vidio od kolega da tek jedan svira na Tyros II, 3 korisnika na G70 i 2 na Pa1X Pro. Soltonu je mana jedino težina, jer ima preko 20 kg, što je i razumljivo s obzirom na kvalitetu izrade i profi tipke.
Nemaju ljudi novaca, stoga rađe uzimaju jeftiniji synth velikih mogučnosti.
Kolega iz benda svira već godinu dana na SD1+ i prezadovoljan je njime. Prije njega je imao KORG Pa80, Solton X1, Roland G-1000, ali kako i sam istiće ne mogu se mjeriti s SD1 ni u kom segmentu. Jednostavno je prejak i predobar. A koliko je kvalitetno napravljen, najbolje vam govori činjenica da je s metra visine (sa stalka) pao na pod okrenut tipkama i ekranom. Ma niti ogrebotine na sebi, a kamo li da mu je nešto puklo. Radi i dan danas ko zmaj.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2006, 19:59   #19
ketronsd1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.03.2005
Postovi: 46
Downloads: 10
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
ketronsd1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E pa nema covjeka na ovom forumu da pozitivnije prica o KETRONU.
Svaka ti dala Kreso!!

SMRT FASIZMU!!!
ketronsd1 je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2006, 09:53   #20
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ketron, nije sad da ja reklamiram Solton-ove klavijature, ali činjenica je i moji utisci su takovi da se radi o stvarno kvalitetnom aranžeru.
Iako sam zakleti KORG-ovac, i osim KORG-a bih jedino pristao da radim još na Yamahi, moram priznati da je taj Ketron SD1 stvarno postao The Best Buy zadnjih par godina.
Ja ga osobno neću nikad kupovat, jer ne radi se o tome da ga ne preferiram nego jednostavno mi ne leži u upotrebi. Radi se više o navici na KORG. E, sad kad bi Ketron napravio editor i komande na aranžeru kao i na KORG-u, tada uopće ne bih razmišljao i dvojio o nabavci jednog SD1. A kako sam harmonikaš preferiram lakšu i bržu tipku, što sa Ketronom ne možeš jer ima pune i masivne tipke. Trebalo bi mi stvarno puno vremena da na takovoj klavijaturi steknem brzinu u radu kao na KORG-u.
Trikovi sa pličenjem tipke na Ketronu NE RADE. Stavljali smo mu filc ispod tipaka, ali tada nema kvalitetnu dinamiku, ili mi nismo dobro napravili posao.
Sve u svemu, Ketrona preporučam Rolandovim fanovima, jer se radi skoro o istom softwaru i engineu, s time da su soundovi i samplovi na Ketronu neusporedivo kvalitetniji od Rolanda.
kreso je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
izbora, klavijature, oko, pomoc


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:37


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije