Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.05.2012, 19:43   #21
Todorgm
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 19.01.2010
Mjesto: Gornji Milanovac
Godina: 33
Postovi: 322
Downloads: 1922
Uploads: 25
Rekao HVALA: 141
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: Korg Pa1000
Interesi: Ne interesuje me :)
Todorgm befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Todorgm pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dok ne cujem snimke bk 5 za mene je pa 80 bolji,moj pa80 je tako dobro sredjen da cisto sumnjam da bk 5 bolje radi,a i to je stvar ukusa sve
Todorgm je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2012, 23:01   #22
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Todorgm
uz duzno postovanje,preslusao sam tvoje snimke sa Korgom koji toliko hvalis,mislim na tvoj set i tvoj PA80.Kazes da opasno dobro radi da je sredjen.

Ja mogu da ti kazem da ce Roland BK5 sa fabrickom postavkom bez ikakvog sredjivanja da oduva taj tvoj PA80.

Ja trenutno pravim set za moje potrebe na Korgu PA 500 koji imam u rukama tek neko kratko vreme i mogu ti reci da ce cak i PA 500 sa dobrim setom da oduva taj tvoj PA 80.
Dzaba sempler i semplovi kad ne znas da ih koristis.
Znam da ce te ovaj moj post mozda i uvrediti ali ja navodim samo cinjenice i nista vise.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2012, 23:47   #23
ibanez
Žarko Brlja
 
ibanez's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Mjesto: Titel
Godina: 63
Postovi: 122
Downloads: 135
Uploads: 60
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Gitara, aranzer modul
Interesi: Kao sav normalan svet
ibanez ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@todorgm potpuno si u pravu da je to stvar ukusa, medjutim BK5 je u
prednosti u odnosu na PA 80 u smislu tehnickih mogucnosti.Da bi se to ustanovilo
dovoljno je procitati manual.Ovo govorim sa dobrim namerama jer sam cuo BK5
na prezentaciji i smatram da ta klavijatura moze dosta da pruzi onome ko je
za nju stvarno zainteresovan.Preterano je ocekivati, s obzirom na njenu cenu, da ce
pruziti ono sto pruzaju tri puta skuplji modeli, ali cim je cujes i procitas manual
mislim da ces se i ti naci u dilemi jer se to desilo sa svima koji su to iskustvo
prosli.Nadam se da neces pogresno protumaciti moj post jer mi nije namera da
potcenjujem tvoje misljenje, nego samo da ti priblizim moje utiske i jedno bitno
zapazanje da nije vazno trenutno ubedjenje ako postoji nedostatak informacija.
Pozdrav
__________________
Imam godina - nemam novaca,a i da imam... sta kupiti?
ibanez je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2012, 21:47   #24
Todorgm
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 19.01.2010
Mjesto: Gornji Milanovac
Godina: 33
Postovi: 322
Downloads: 1922
Uploads: 25
Rekao HVALA: 141
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: Korg Pa1000
Interesi: Ne interesuje me :)
Todorgm befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Todorgm pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

DOktore neso ne znam zasto se ti pronalazis u ovome moj pa80 je po MENIjaci od mnogih skupljih sprava to je MOJE misljenje ,takodje moje misljenje je da i pa500 nije bolji od pa80,a te snimke sto si slusao su samo delic seta koji imam ...i opet kazem dok ne cujem uzivo snimke bk5 ili ga ne cujem uzivo u lokalu i na tezgi za mene je pa80 bolji ,a to oduvavanje klavijatura i vredjanje kako ne znam da koristim semplove necu da komentarisem ,...pozzz za kolegu ibaneza-takve komentare uvazavam

Promijenjeno od Todorgm (14.05.2012 u 21:52 sati)
Todorgm je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2012, 22:14   #25
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Todorgm Pa80 se ne moze mjerit s BK5 jer je Pa80 puno i veca klasa sinta....tako da je uopce glupo usporedjivat ta dva sinta,a gdje se moze cuti taj tvoj Pa80???..pozzz
Dodato:
Evo presluso sam demo....nesaband je sve rekao.....pozzz
__________________
Panonica Band
Panonica Studio

Promijenjeno od GALA (14.05.2012 u 22:24 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
GALA je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2012, 23:57   #26
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Todorgm Pokaži Post
Dal'je jaca od pa80?
Citat:
Originalno postovano od Todorgm Pokaži Post
Dok ne cujem snimke bk 5 za mene je pa 80 bolji,moj pa80 je tako dobro sredjen da cisto sumnjam da bk 5 bolje radi,a i to je stvar ukusa sve
Evo da ti odgovorim prvo na tvoje postove.
Prvo tvoja konstatacija da li je jaca je bez veze.nije klavijatura neki bokser pa da pitas ko je jaci.

drugi post ti je kontraverzan.Pises da nisi cuo BK5 a tvrdis da tvoj PA80 nolje radi.Ne znam kako je to moguce da tvrdis kada nisi ni cuo BK5.Da si napisao recimo moj pa80 je za mene najbolja klavijatura za sada dok ne cujem nesto boljeja ne bih reagovao.Ovako ti tvrdis nesto sto nema veze sa cinjenicama.
Ovde ne bi trebalo da se iznose pristrasne stvari vec da se pise o postavljenoj temi.
E onda si me zaintrigirao pa sam stvarno zeleo da cujem kako tvoj PA 80 posto ga toliko hvalis i hvalis tvoj set.
Na zalost nisam odoleo da napisem ono sto mislim mada znam da to i nije bas tako popularno ovde na forumu.Svaka kritika se smatra zlonamernom(uglavnom)od pristrasnih clanova koji su zaljubljeni u svoju klavijatur.

Smatram da ni jednom recju nisam tebe uvredio kada sam rekao da BK5 moze da oduva TVOJ PA 80.

Ako te je uvredila istina onda stvarno ne mogu da ti pomognem.

Razmisljao sam se i da li da ti uopste odgovorim na tvoj post ali opet mi djavo ne da mira pa sam morao.

nemoj smatrati ovo nista licno.Ja nemam nista protiv tebe vec protiv tvojih postova koji nisu utemeljeni na cinjenicama.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2012, 00:42   #27
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Odakle samo to da je "Pa80 puno i veca klasa sinta" ? Po cemu, kako, zasto ? Ajd da ne pisemo napamet i bez ikakvih predznanja. Samo kratke ali vrlo bitne informacije: PA80 bazira na sound chipu od 32 MB ROM samplova a BK-5 na 256 MB, uz to sinteza kod PA80 nije nista ni naprednija ni kompleksnija nego kod BK-5, naprotiv. Efekti sa BK-5 su za dobre dvije klase kvalitetniji nego na PA80. Mislim da je dovoljno i da ne treba dalje objasnjavati. Ko bas zeli detaljno objasnjenje, razlike, prednosti i nedostatke... na raspolaganju sam.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2012, 01:15   #28
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bolja je fabrika na Bk-5 od pa80 to stoji ,u tih 256mb su ubacili neke modernije zvukove...E sad za efekte nisam siguran bas jer su na (pa80,pa1x) odlicni i svi do jednog upotrebljivi.Pa 80 cita semplove i to mnogo znaci i potcenjuju ga oni koji imaju pa500 i tu je vecito prepucavanje...Ja sam radio na pa80 do prosle godine i sa 16mb sam napravio zvuk koji meni odgovara za narodnjake i koji nikad ne bih mogao da napravim na bk-5 i to potpisujem.Harmonike,saksofoni,klarineti,gajde,fru le,trube,organe,violine,bas i kontre i svi ti semplove mnogi koriste i na pa1x,2x,3x i to bk-5 nikad nece imati...Pa80 je klavijatura koja je najbolje isprogramirana do sada i dosta kolega je koristi pa verovatno i nesto vredi zar ne?Te klavire,el klavire,gitare,gudace,tumpete i leedove koja ona ima ne vrse posao nekom narodnjaku kome trebaju pomenute boje gore.Ajde vreme ce pokazati sta moze da izadje iz nje i koliko ljudi ce je kupiti ovde kod nas u Srbiji.Nemam nista protiv ali cena sve govori i nova kosta kao polovni pa80 posle 12godina i verovatno je to slucajno
__________________
Tuti Fruti Band
Minicevac je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Minicevac za ovaj koristan post:
Todorgm (15.05.2012)
Star 15.05.2012, 01:20   #29
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I ti si kolega promasio temu.Procitaj prvi post kolege koji je postavio temu pa ces se i sam uveriti da li si mu ovim postom nesto pomogao ili nisi.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2012, 01:25   #30
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa dobro imali koja druga muzika osim prokletih narodnjaka?Zar se samo po tome mjere klavijature?

Neznam zasto se uopste poredi BK5 sa Pa80?

Sta je srce svakog arrangera?? Ritmovi.A tu je pa80 kanta naspram BK5 ili BK7m. Ovi Rolandovi ritmovi se mogu mjeriti sa Tyros4 ili PA3x ritmovima, a kosta tri puta manje.

Da ima mane, bogami ima. Ali kao i svaka druga klavijatura ali za to ne kosta puno para.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio mikimiki za ovaj koristan post:
karlovac29 (15.05.2012)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije