Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.09.2013, 15:58   #1
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard pitanje BK9 roland?

ee ljudi de mi recite nesto, ima bk5 cist, ok, ima bk 9 orjental malo skuplji, e sad on je oko 1000eu nije puno, ali mene interesuje bk9 posto nije ni on skup, ja od kad sam cuo ove demos od njih kazem po mom misljenju jebes i pax i ketron i tirose (msm bez ljutnje samo moje misljene tako sam sebi kazem jebes se ostalo gde se ti boris i dan danas da dobijes zvuk i ritam, ,, ovde to nema radi zvuci svetski), roland ima ubedljivo najbolji ton i boje za ONE MAN BAD,

evo ovaj demo sa dal Bk5 cist ili OR verzije, interesuje me dali svi ti zvukovi i drumovi imaju na bk9? posto je duplo skuplji a nema verzije bk9 orijental? znaci ima to ona sve u sebi?
drugo pitanje posto jos nisu pripremili nase zvukove i ritmove za bk9, u pripremi su, moze li ona vec one sto postoje na roland planet za bk5, nasi ritmovi i boje?

https://soundcloud.com/serkanturkum-1/bk5-mix-demo-1

sada bk9 je u banjaluci u music shopu 3500km , ja bi to uzeo odma ako to sve vako radi i ima! i onako imam solo triton le, ako treba za solo boja
Dodato:
ispravka ima bk5 OR orjental, ne 9
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)

Promijenjeno od branoy (02.09.2013 u 17:39 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
branoy je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio branoy za ovaj koristan post:
Dexmusicarilje (24.01.2014)
Star 03.09.2013, 14:48   #2
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ako je za tebe bk5 najbolje sto si cuo do sad,onda kupi nju i uzivaj,ne vjerujem da bk9 ima u sebi i orient skupa
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2013, 15:09   #3
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Za sad stoji ovako K 5 cist nema terce,BK 5 Orijent ima terce,BK 9 je izvrstan instrument ali i BK 5 nezaostaje puno za njim.BK 9 ima terce.

To se po mom misljenju,naglasavam mom misljenju dva jako dobra i upotrebljiva aranzera.Ako imas vise para kupi BK 9 ako imas manje onda BK 5.Neces pogresiti ni u jednoj kombinaciji.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nesaband za ovaj koristan post:
Dexmusicarilje (24.01.2014)
Star 03.09.2013, 16:32   #4
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ma ne,, pricam da bi uzeo bk9 odma ne bi se zezao, samo da sve to ima sto cujem na demoima,

odusevili su me fabricki, a tek ovi orjental to je cudo!! e sad to pitam ako uzmem bk9 ocu li imati u njoj i sve ovo iz orjental posto je duplo skuplja a ne postoji bk9 orjent, znaci samo jedna ,pa pitam jel sve u njoj?
ovo bi ja nastimao da ubija kad znam kakav ton zvuk daje, i kakve boje ima

tu sam pregledao jedno 10 videa od bk5 or, ubisee zvukom i ritmovi i boje
http://www.youtube.com/channel/UCzvt...HH5vnIg/videos


plus fabrika eurosong ton, ako sve stavis na mixer na 0
https://soundcloud.com/rolandcom/rock-beat
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)

Promijenjeno od branoy (03.09.2013 u 16:41 sati)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2013, 18:43   #5
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imao sam prilike da probam i tursku i nasu verziju BK5 pa cu morati da demantujem prvo sebe a posle i kolega Nesu,BK5 OR nema terce i pored toga sto mu se Scale podesavanja nalaze u performansi.Ima poznati problem da se Scala podesavanje primenjuje i na Upper1 i na Upper2 istovremeno a nikako odvojeno.
Sto se pak boja tice,orijentalna verzija BK5 ima naravno vise "turskih" boja u odnosu na evropsku verziju a medju tim bojama se nalaze i par turskih setova bubnjeva kojih nema ni na BK9.Osim drum setova BK5OR ima i set turskih udaraljki koga naravno nema ni u BK9 ni BK5 Euro verziji.Od drugih vaznijih boja BK5 OR ima citav set Bouzukuija,Oud-a i slicnih instrumenata kojih nema na BK5 Euro verziji sto je iznenadjujuce znajuci da je "Europskim" muzicarima bliza Grcka muzika od Kineske i Indijske(BK5 ima i obilje ovih nama beskorisnih boja).
Sto se lakoce pakovanja,pravljenja i modifikovanja ritmova tice,bez upotrebe raznih ekvilajzera,shtemovanja i shtimovanja po raznim osnovama nece biti zadovoljavajuceg rezultata i bez tih operacija Bk5 bi bio samo bleda kopija G serije.Sto rece jedan moj kolega, zvuk koji daje BK je previse "sirov" pa mora proci ove operacione zahvate da bi zablistao u pravom sjaju.(Ma biva me za kritichara,rascepujem )
Bk9 ima dodatnih 20-tak Super Natural boja(ma sta to treba da znaci) ali od njih je na zalost samo 6 klavira ,jedan Harpsikord,jedan sax i jedan clarinet...
Bas gitare nisu po mom ukusu jer nema pre svega cuvenog Piketa sa Gserije kao ni par basova sa Phantoma Xa a kojih je bilo na GW8 recimo.
Elektricne i akusticne gitare "utepuju" kolko su dobre a to se odnosi i na harmonike.Saxofona i truba u izobilju ali je malo paznje dato clarinetima i violinama u BK5 verziji.Setovi bubnjeva imaju po mom ukusu malo mutniji zvuk i malo ih je(to sto ima tuce setova ne znaci nista jer su mnogi isti samo drugacije obojeni ekvilajzerom i nastimovani drugacije) ali je pohvalno sto svaka udaraljka u setu ima svoj tropojasni ekvilajzer i moguce je imati vise drum traka u ritmu sto je jos jedan od uslova da BK zazvuci onako kako treba i kako je zamisljen.
Dakle na BK9 neces imati sve sto ima na BK5OR i obratno,jedino ako sacekas da se pojavi ovaj dodatni pak sa bojama pa onda da odlucis.Moj ti je savet da skines one listinge boja za sve ove klavijature pa da uporedis pa ces tako najbolje uociti razliku koju sam ja sada samo prepricao.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Boban010, za koristan post:
branoy (04.09.2013), Dexmusicarilje (24.01.2014)
Star 03.09.2013, 19:01   #6
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa Boki ti mi rece da BK 5 or ima terce kad ono corak.
Izvinjavam se na dezinformaciji.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 04.09.2013, 08:18   #7
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Lepo sam napisao da demantujem prvo sebe.
Dobro be bata Nele,samo opusteno, "kvo si se utegal ko mlada pred udadbu" , ljudski je da covek pogresi i jos ljudskije da prizna svoju gresku.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 04.09.2013, 09:24   #8
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

,cudna su ti razmisljanja po pitanju BK serije,prosto mi nije jasno na koji nacin ti koristis GW 8.Opusten sam ja Boki i nema ljutnje.

To su samo neka moja razmisljanja naglas .
Daleko od toga da je Bk serija bleda kopija G serije bez sredjivanja.

Znajuci kako @branoy pakuje klavijaturu i sta je sve do sad napravio lego bi mu jedan BK-5 ili BK-9 ko "dupe na nosu".
Dodato:
@Boban010,mnogo ti je opsiran predhodni post pa ja kad vidim takve postove i ne citam bas detaljno sve,sto je moja greska.

Tacno je da ko ima volje treba da sredi BK kao i svaku drugu klavijaturu sto treba srediti po svojoj zelji i rezultat nece izostati.

Ja sam imao priliku da probam BK-9 i sto se tice ton generatora smatram da je savrsen i po mom ukusu.Sve sam to probao u prodavnici na vrlo kvalitetnom monitoringu i kao sto sam vec ranije pisao smatram da je ton aranzera i solo boja za klasu iznad ostali aranzera.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.

Promijenjeno od nesaband (04.09.2013 u 09:34 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
nesaband je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nesaband za ovaj koristan post:
branoy (04.09.2013)
Star 04.09.2013, 11:02   #9
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sa novim operativnim sistemom, moguce je praviti user drum setove od svih postojecih udaraljki u BK9. Orjentalnih udaraljki ima koliko ti dusa voli, zvucni generator je za klasu iznad Bk5 tako da racunaj da bi BK9 mogao da zazvuci bar duplo kvalitetnije nego bilo koji BK5. Boja ima itekako vise i kvalitetnije nego na BK5. To sto pise na papiru se ne moze osetiti kao kad tu boju probas i cujes uz klavijaturu zato predlazem da je testiras negde.
Plus, na sve ovo, u pripremi je expansion (prosirenje) boja za BK9 koja ce doneti te preko potrebne basove, gitare, harmonike i ostale instrumente potrebne nasem trzistu. Verujem da ce vremenom izlaziti prosirenja i za ostale regije pa svako moze da prilagodi aranzer svojim potrebama.
Morison je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Morison za ovaj koristan post:
branoy (04.09.2013)
Star 04.09.2013, 14:29   #10
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

hvala vam ljudi na svim ukazanim!! jasno mi je mnogo .

morison@ druze jedno pitanje posto vidim ti si glavni u planeta roland, dosao bi ja busem u beograd da to sve isprobam, i orjental verziju i bk9, bk5 ne bih, imalte vi to sve tu u beogradu, ? dosao bih tamo iza weekenda kad prodju mi tezge. da ja to licno prostudiram.
samo verujem svojim usima, tako uzimam klavijaturu.
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije