Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.09.2013, 15:09   #11
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Cak ne bih ni bacao pare na kartu za autobus, uzimaj i ne beri brigu. Morison ti je napisao uglavnom sve sto je bitno, medjutim ima jedna "gorka kap" u tim User Drum Setovima. Roland je u novom sistemu dozvolio pravljenje User Drum Setova i to 5 komada, medjutim 4 od njih (KBU1 do 4) su namijenjeni Real Time Part-ovima (Uper 1 i 2, Lower, Manual Bass), a samo jedan (RSU1) mozes upotrijebiti u ritmovima ili midi fileovima. Nije mi jasno zasto su to uradili ali su uradili. Medjutim, ako cemo, "krivo sjedi a pravo govori", dovoljan je i taj jedan User Kit za posebne zelje. Inace orijentalnih Drum Kitova ima cetiri, pa jedan orijental R&B, pa Or. Techno, onda sest sa indijskog podrucja, jedan sa srednjeg istoka, dva grcka, a tu je i mogucnost uvodjenja Audio Drum Loopova sa sve njihovom sinhronizacijom sa tempom ritma... kud ces vise. Sve u svemu, dovoljno da pokrije sve sto ti bude trebalo. Sto se tice ostalih sounda, sve je na broju, toliki je broj orijentalnih instrumenata (duvaljki, zicanih i ostalih) da ih ni prebrojati ne mozes, cak ima i orijentalnih harmonika. Definitivno, BK9 nema potrebu da izidje u nekakvoj orijental verziji jer ima vec sve sa tog podrucja. Kupuj i ne razmisljaj, daleko najkvalitetniji i najkompleksniji aranzer koji je Roland ikada izbacio na trziste.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 04.09.2013, 15:25   #12
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

tranzit ja sam sve do pre mesec dana planirao pa3x, al kad sam cuo ove demose od rolanda i kad cujem fabricke stilove i ono mrtvilo od korga, sjeban sam totalno, msm kontam samo da ne omanem s rolandom, mislim da ne mogu? ? kad sam vec preko 10 god na g1000, i sviram na triton le i bilo mi dosta, poneki drum povucem sa triton rack,


a vidim niko ziv nema bk9. a zvucii odlicnoo, jos sto kazes loopovi audio? kud cu vise
a to za te loopove, mogu li ja npr, uzmem neki ritam rumbu samo snare kick i hi hat, dodam neki loop na sve to, moze li se to memorisati? pa kad pozivam taj ritam da me uvek ceka tu loop darabuke koji sam stavio uz ritam?

i da sto se tice boja? daleko je to napredovalo od g1000 vidim kad nisi mogao sastavit na njemu par boja neki upotrebljivi za balkan
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 04.09.2013, 16:54   #13
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@nesaband
GW8 koristim,kad zagusti na sve moguce nacine:favorite performanse,favorite tones,numericko biranje,tocak,lock taster i zbog toga kazem najjednostavniji nacin je uz pomoc Favorite performanse(kod GW8 ova opcija osim boje belezi i ritam).O tome zasto ne BK serija pisao sam dosta i u temi o BK5 i u temi o BK9 pa ne bi da se ponavaljam.Mogao bi da se naviknem jer sam slican sistem rada imao i na exr e2 ali to bi za mene bio korak unazad.
@branoy
Sto se tice zvuka neces pogresiti ni sa BK5 ni sa BK9 iako je BK5 daleko siromasniji bojama,a tek ce biti jos siromasniji posle novog seta boja koji ce BK9 da dobije.
NAJVAZNIJE o cemu trebas voditi racuna je njihova upotrebna vrednost,to jest da li ce biti bliski tvom sistemu rada(nacin biranja boja i ritmova).Nemoj da te zavaraju recima ima ovo,ima ono,nego probaj,zamisli sebe u realnoj situaciji pa pokusaj tim nacinom koji ti preporucuju da biras boje i ritmove.Ako ti bude odgovarao sistem rada nema ni jednog razloga da ne kupis BK9 pa na kraju krajeva i BK5.
Sto se mene tice,jedan od razloga zasto ne BK5 je taj sto prilikom zakljucavanja ritma ne zakljucava i Tempo i to sprecava da se koriste Performanse kao Favoriti.Da li ce ovo ispraviti ili nece sa novim operativnim sistemom ja ne bih da rizikujem....Medjutim nista ne smeta da koristis 4 OTS boja koje memorises uz svaki ritam,mada i tu ima nekih problema o kojima bi mogao nesto da napise kolega Nesaband.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 04.09.2013, 17:09   #14
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Naravno da razliciti instrumenti imaju i razlicitu strukturu komandi na koju muzicar treba da se navikne. Za ovo je potrebno odredjeno vrijeme, bilo koji instrument da je u pitanju, pa tako i BK-9. Medjutim, ukoliko nekome potpuno odgovara sound i mogucnosti BK-9, ne treba se bojati njegovog opsluzivanja jer uvijek ima nacina da se to pojednostavi ili potpuno prilagodi sopstvenim prohtjevima i zeljama. Ukoliko bas nikako ne ide vec ugradjenim kontrolama, postoje eksterna pomagala koja ce, uz izvjesne izdatke, nadoknaditi eventualne nedostatke. Iz tog razloga ipak treba obratiti najvecu paznju i dati najvisi prioritet kvalitetu sounda jednog instrumenta, sve ostalo se, na ovaj ili na onaj nacin, da rijesiti. BK-9 je sound kvalitetom daleko iznad ostalih aranzera iz iste serije jer je i Sound Chip, na kojem pociva, daleko bogatiji i kvalitetniji.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
nesaband (04.09.2013)
Star 04.09.2013, 17:22   #15
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisam imao priliku da probam BK9 ali vidim da na korisnickom panelu jedina dva tastera koji mogu voditi ka korisnickim ritmovima jesu Performanse LIST i USB memory....
Dakle,prst na celo!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 04.09.2013, 17:40   #16
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vise od toga nije ni potrebno ako se lepo organizujes.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 04.09.2013, 17:51   #17
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Naravno da nije potrebno vise od toga. Nije mi jasno zasto se pravi tolika strka oko toga, kada je moguce sasvim tecno raditi, pa cak i za one muzicare koji na bini izigravaju JukeBox i kod kojih ne smije biti ni jedna milisekunda pauze. Tek takvi muzicari mi nisu jasni, taman kao da ce svi gosti da im pobjegnu ako naprave pauzu od par sekundi. Ima ih koji imaju spremljenih nekoliko Drum Audio Loopova, pa kad se desi da pjevac zablokira i ne moze odmah da odluci ili se sjeti, sta bi slijedece pjevao, pustaju te loopove da mlataraju dok se ovaj jadnik ne sabere. I muzika je pocela da se radi na akord, *ebes takvu umjetnost.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 04.09.2013, 19:55   #18
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
ima jedna "gorka kap" u tim User Drum Setovima. Roland je u novom sistemu dozvolio pravljenje User Drum Setova i to 5 komada, medjutim 4 od njih (KBU1 do 4) su namijenjeni Real Time Part-ovima (Uper 1 i 2, Lower, Manual Bass), a samo jedan (RSU1) mozes upotrijebiti u ritmovima ili midi fileovima.
Moram da demantujem.
Dakle, istina je da u klavijaturi postoji 4+1 mesto za user drum set.
Onaj set koji se nalazi na tom petom mestu je onaj koji ritam ili midi fajl koristi.
Ostala cetiri su tu da iz jednog od njih iskopiramo na peto mesto i prepravimo postojeci ucitan ritam (prakticno 4 favorite postavke drum seta).
ALI! Svaki user drum set se moze izvesti u fajl (na usb memoriju). Takodje se moze i ucitati sa usb-a (na bilo koje od tih 5 mesta).
I NAJVAZNIJE: U svaki ritam (ili midi fajl) posebno se usnimava user drum set postavka! Dakle, kada ucitate ritam odmah se ucitava i user drum set koji ste namestili za taj ritam i on bude napisan u poziciju 5 (koju bih mogao nazvati privremena lokacija, posto se svakim ritmom ova lokacija prepise iz ritma novim user drum setom).
Ovim zakljucujemo da ima neograniceno user drum seta.
I jos da pomenem, pored prostog odabira drum elementa, novim update-om su dodali da svaki element moze da se edituje (decay, pan, volume, EQ....) i sva ta podesavanja se usnimavaju u user drum set, bilo na poziciju 1-4, na flash memoriju kao fajl ili u sam ritam.

Promijenjeno od Morison (04.09.2013 u 19:57 sati)
Morison je offline   Reply With Quote
Star 04.09.2013, 19:58   #19
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tacno, potpuno tacno, s tim da samo taj jedan RSU1 je uvijek dostupan.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 04.09.2013, 20:01   #20
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da, mora se ucitati na to mesto (peto) kako bi se drum set cuo u ritmu.
Samo sam hteo da razjasnim. Bitno je da se razume da svaki ritam posebno moze da vuce svoju postavku user drum seta (bez da je igde ucitan, dakle, usnimljen je u sam ritam).

Promijenjeno od Morison (04.09.2013 u 20:03 sati)
Morison je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:17


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije