Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.01.2010, 12:07   #1
toni 11
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 23.09.2007
Postovi: 13
Downloads: 134
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
toni 11 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard pa 800 izlazi prekidaju

Pozdrav kolegama!
Ovako,na pa 800 od mog kolege,nekad se desi da na izlazu R nestane zvuka,odnosno prekine pa se vrati i to koliko sam ja primjetio kad upali klavijaturu,to zeza nekih 20-ak minuta i poslje cjelu noć radi dobro.
Kad se to desilo da je na R izlazu nestalo zvuka pustio sam samo njega da radi,taj put se čuo takav zvuk kao da je prigušen,ako znate kad na pojačalu nešto pustite da svira pa ga ugasite a u njemu ostane još od kondenzatora sto su nabijeni malo struje pa svira još par sekundi onako krckavo dok se skoroz ne isprazni,e takav je zvuk imao na R izlazu.
Dok je tako radilo samo sam naglo digao volume na klavijaturi i kao da ga je nešto pročepilo,proradi...
E sad koega mi kaže da mu se znalo desit da nestane potpuno i L i R izlaz pa se vrati.Provjerio sam kablove jackove i sl.
Ja je sad malo testiram i primjetio sam da na hladno napravi tu grešku,ustvari kad je u toplome u kući nijednom mi nije to napravila.
Bez obzira kako je na izlazu L i R na njezinim zvučnicima uvjek dobro radi.
Kad napravi grešku isto se čuje i na slušalicama to prekidanje.
Molim vas ako je imao neko sličan problem,ili da su mu se takve stvari dešavale neka javi šta je uzrok(kvar)Svaka pomoć dobro došla.
toni 11 je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2010, 12:15   #2
fable
Drugar foruma
 
fable's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2008
Mjesto: Šajkaš
Godina: 40
Postovi: 51
Downloads: 556
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: XP30;tyros 3
fable befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fable pošalji poruku preko Yahoo! messengera fable pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kolega proverite da nije u pitanju potenciometar...vrlo je moguce da u njemu dolazi do prekida.

Promijenjeno od fable (12.01.2010 u 12:16 sati)
fable je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2010, 12:50   #3
gogspa80
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Postovi: 424
Downloads: 1960
Uploads: 32
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
gogspa80 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

slazem se sa kolegom iznad, kod mene se isto na pa 80 desava sa desnim zvucnikom zbog potenciometra... ako nije to onda je mozda lem na izlazu, pogledaj jeli ti se moze mrdati izlaz, mozda se malo odlemio...
gogspa80 je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2010, 13:12   #4
vujanov
Vredan član društva
 
vujanov's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.05.2008
Mjesto: Loznica, Srbija
Postovi: 144
Downloads: 1186
Uploads: 1
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Korg PA 800
Interesi: Muzika, kompjuteri, radio, zene...
vujanov befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislim da treba proveriti i kablove, za svaki slucaj...ponekad i takva banalnost zna da nas zavrne...mada verujem da ste kablove sigurno prve proverili prostom izmenom levi-desni...
__________________
Po Bogu-SVADBA JE!!!
vujanov je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2010, 16:33   #5
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

mozda je samo hladan lem... znaco proveri sve ovo sto su kolege rekli jedno po jedno... al prvo podjio od potenciometra, ako krci to je...
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 13.01.2010, 00:52   #6
toni 11
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 23.09.2007
Postovi: 13
Downloads: 134
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
toni 11 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozz !
Provjerio sam potenciometar.Otvorio sam klavijaturu da provjeim kompletnu ploču gdje su izlazi.
sve je kvalitetno zalemljeno i čisto ko suza.
Ali sad me još više muči što kod mene ta klavijatura od kad mi je dao da malo testiram nijedan jedini put nije napravila grešku.nivoi signala i na L i na R su jednaki.
Kaže mi da je njemu u zadnje vrjeme skoro svaku noć prekidao jedan od izlaza,došao sam zajedno sa njim u disko prije nego je počeo svirat da vidim šta se dešava i stvarno je malo prekidalo i smanjivalo se,kablove sam ja odmah provjerio i zamjenio novim.
Nakon nekog vremena klavijatura je normalno proradila i cjelu noć je čovjek sviro bez problema.Sad mi to ništa nije jasno.kod njega neradi kod mene RADI
Vratit ću mu nazad,sutra počinje svirat pa ćemo vidjet šta će bit.Negdje nešto zeza,jer grešku sam čuo,ako je stvarno kvar doći će opet,pa javit ću vam šta je na kraju.hvala za savjete.pozzz
toni 11 je offline   Reply With Quote
Star 13.01.2010, 01:12   #7
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

druze ne mozes tek tako od oka videti gde je tzv "hladan lem" to mora da ispita neki elektronac... i da po potrebi prelemi tecnim srebrom sumnjiva mesta... znaci pravac servis ili neki drugar elektronac sa viskom slobodnog vremena da proveri sve to...
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 14.01.2010, 02:52   #8
toni 11
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 23.09.2007
Postovi: 13
Downloads: 134
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
toni 11 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo ljudi samo da javim da nije do korga,iako sam prvi put mislio da stvarno on zeza.
Dynacord mixer star par mjeseci jebe stvar.prvih 10-15 min je prekidalo i poslje je proradio.
To će netko drugi rješavat jer je u garanciji,glavno da nije do klavijature.
Malo se bavim elektronikom pa sam se usudio otvorit instrument i prekontrolirat osnovne stvari tako da znam o čemu "nikadvišekorg" govori kad kaže da se nemože hladan lem tek tako okom vidjeti,i nemože,zna se zavuć da ga ni ne primjetiš ako nemaš izvježbano oko za to.U svakom slučaju hvala svima koji su se javili da pomognu.
POZZZ !!!
toni 11 je offline   Reply With Quote
Star 14.01.2010, 05:46   #9
toni-bt
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.12.2008
Mjesto: bitola-mkd
Godina: 53
Postovi: 114
Downloads: 666
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: klarinet-buffet rc,sax-boston (alt) klavijature-2xkorg pa3x61,,roland g-800 ,korg triton le
Interesi: muzika,muzika muzika i lepo druzenje
toni-bt befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
toni-bt pošalji poruku preko MSN messengera toni-bt pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Moze biti i do klavijaturu.Meni se taj problem javio pre mesec dana (pa 80) i da vam kazem kako je serviser resio to.Kod korgovih aranzera na R i L izlaza ima neki tranzistori koji koriste kao relej kad se menja boja ilil ritam oni za neosetni deo sekunde islklucavaju izlaze da se ne cuje pucnjava.Ti tranzistori kostaju 1e ali namucili smo se sat vremena da skontamo u cemu je problem.Serviser mi je rekao da uzrok kvara je elektricitet koji nastaja kad stekamo kablove.Do sada sam promenio vise od 20 aranzera sto korgovih sto Rolandovih ali do sada ovakav problem nisam imao.Da izbegnemo taj elektricitet treba kablove prvo da ustekamo u mixer pa onda da dodirnemo konektore -onaj metalni dio sta ulazi u klav.kako bi nestao taj elektricitet.Ovo mi je reko majstor pa ja prenosim vama,do sada nisam mario kako stekam kablove i nikad nisam inao ovakav problem,ali za sve ima prvi put i od tada stekam kao sto sam vam reko.Pozzz!
toni-bt je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije