Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.11.2023, 18:16   #11
tonijo
Odomaćeni član
 
tonijo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.04.2008
Mjesto: Slavonija-Hrvatska
Postovi: 517
Downloads: 1595
Uploads: 65
Rekao HVALA: 384
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5,Korg Krome,Honda TRX 400 4x4, RCF 735 MK IV, RCF 710 MK IV,RCF 905 ASII,KYMCO 700 MXU
tonijo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tonijo pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Stoji na 10 tom kanalu bubanj,čak sam probao i nekakv drugi drumm set stavit ali opet isto,bubanj nestane.

Poslano sa mog SM-G998B koristeći Tapatalk
__________________
Yamaha Tyros 5 76, Korg Krome 61, Dallape ORGANTONE, RCF 735 MK IV, Midas MR12, Honda TRX 400 - 4x4.
tonijo je offline   Reply With Quote
Star 24.11.2023, 01:12   #12
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Probao sam napraviti test s pjesmom koju si mi posalo kao primjer. Da, događa se upravo kako kažeš, nestaje bubanj. I nije to slučaj samo s tom pjesmom nego s više njih ali sve one odreda nisu odrađene po GM standardu. Optimalizacija u PSRUTI očito to ne može popraviti ali postoji rješenje. Umjesto Optimise XG koristi ikonu koja se nalazi niže, GM Conversion. MIDI će nakon toga svirati kako treba, a bubanj na 10 kanalu će dobiti potrebne kontrole.
Nakon ovoga možeš koristiti i Optimise XG i sve bi trebalo biti u redu.
Javi kako je prošlo.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
tonijo (24.11.2023)
Star 24.11.2023, 17:25   #13
tonijo
Odomaćeni član
 
tonijo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.04.2008
Mjesto: Slavonija-Hrvatska
Postovi: 517
Downloads: 1595
Uploads: 65
Rekao HVALA: 384
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5,Korg Krome,Honda TRX 400 4x4, RCF 735 MK IV, RCF 710 MK IV,RCF 905 ASII,KYMCO 700 MXU
tonijo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tonijo pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne radi...GM Conversion vrati bubanj i radi sve ispravno kada ga Optimize XG obriše, ali obriše i sve partove i u "Midi Song to Stle" nema ništa osim jednog parta.

Poslano sa mog SM-G998B koristeći Tapatalk
Fajl 9483
__________________
Yamaha Tyros 5 76, Korg Krome 61, Dallape ORGANTONE, RCF 735 MK IV, Midas MR12, Honda TRX 400 - 4x4.

Promijenjeno od tonijo (24.11.2023 u 17:27 sati)
tonijo je offline   Reply With Quote
Star 24.11.2023, 21:50   #14
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vrlo čudna stvar ako na računalu radi.Čini se kao da klavijatura promeni nešto kad naložiš ritam u nju.
Nego pogledaj još ovako.Idi u sekciju za obradu ritma na klavijaturi primjer Style Compozer ili sa čim obrađuješ ritmove.Pa otvori na Drum kanalu Micro Edit i tamo pogledaj koliko imaš jačinu na EXPRESSION jer mi to liči kao da imaš na 0 i ako je tako stavi je negdje na 90 više ili manje sam češ vidjeti.
Zatim jo prevjeri kanale druma jer ponekad koja klaviatura uzme kanal 10 i 11 odnosno oba dva pa može na Psruti baš to nastati problem.Več dugo nemam Yamahu ali sječam se da sam i ja imao takve razne poteškoče kad sam konvertirao midi fajlove za slanje potrošačima yamaha klavijatura.
Može se desiti i da klavijatura jednostavno nema tog broja druma koji ti stavi na Psruti pa stavi neki drugi koji se ne čuje jer je u njemu da uzima samo neke dolučene note šta znam primjer F# ili tako nešto.Neznam kako drugčije da pojasnim ali mislim da si razumeo jer je nešto od toga što sam napisao druge variante ja ne vidim.
flosarka je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio flosarka za ovaj koristan post:
tonijo (24.11.2023)
Star 24.11.2023, 22:03   #15
tonijo
Odomaćeni član
 
tonijo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.04.2008
Mjesto: Slavonija-Hrvatska
Postovi: 517
Downloads: 1595
Uploads: 65
Rekao HVALA: 384
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5,Korg Krome,Honda TRX 400 4x4, RCF 735 MK IV, RCF 710 MK IV,RCF 905 ASII,KYMCO 700 MXU
tonijo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tonijo pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kolega greška je prije, jer mi su obrisani partovi ritma već u PSRUTI..poslje njega idem u Yamahin Midi Style converter...ONDA u klavijaturu.



Poslano sa mog SM-G998B koristeći Tapatalk
__________________
Yamaha Tyros 5 76, Korg Krome 61, Dallape ORGANTONE, RCF 735 MK IV, Midas MR12, Honda TRX 400 - 4x4.

Promijenjeno od tonijo (24.11.2023 u 22:04 sati)
tonijo je offline   Reply With Quote
Star 24.11.2023, 22:19   #16
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne zam dal sam točno razumeo.Znači kad iz Psruti prelaziš na Yamahin Midi Style converter onda u njemu nemaš partova ako dobro razumijem.
To bi znači bila več greška na Psruti.Trenutno sam u prolazu na ovom sajtu pa ču posle naložiti taj Psruti jer se više ne sječam na pamet o njemu.Koliko se sječam trebaju se stavljati negdje kvake za beleženje ili tako nešto stvarno više na pamet neznam pa ču pogledati večeras.
Nego startuješ program sa funkcijom neznam tačne više kako se kod vas kaže run as administrator to jest Pokreni kao administrator??
Jer ako ne pokreneš tako sigurno kod shranjivanja i promjena u njemu neče sve raditi kako treba.
flosarka je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio flosarka za ovaj koristan post:
tonijo (25.11.2023)
Star 24.11.2023, 22:59   #17
tonijo
Odomaćeni član
 
tonijo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.04.2008
Mjesto: Slavonija-Hrvatska
Postovi: 517
Downloads: 1595
Uploads: 65
Rekao HVALA: 384
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5,Korg Krome,Honda TRX 400 4x4, RCF 735 MK IV, RCF 710 MK IV,RCF 905 ASII,KYMCO 700 MXU
tonijo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tonijo pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Probao...."run as administrator", ne mjenja baš ništa.. upravo probao,sve isto.

Poslano sa mog SM-G998B koristeći Tapatalk
__________________
Yamaha Tyros 5 76, Korg Krome 61, Dallape ORGANTONE, RCF 735 MK IV, Midas MR12, Honda TRX 400 - 4x4.
tonijo je offline   Reply With Quote
Star 25.11.2023, 01:46   #18
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Stvar je sledeča koliko sam probao i kod mene sve radi kako treba a vidim da ti i Casper nešto pojasnio.O tome ogromno bi se moglo raspravljati ali ču zasad napisati koliko mogu na kratko jer moram ujutro ustati.
Kao prvo ne znam koju verziju PSRUTI imaš ni gdje si je skinuo jer nije samo jedna.Zatim dali imaš verziju koja ae mora instalirati ili imaš takvu koja radi direktno bez potrebe instalacije.Da si uveo INS vidim ali moralo bi raditi čak i bez njega.Zatim dal si probao Midi file sa kojim imaš problema staviti najprije u klavijaturu pa da vidiš dali tamo radi drum odnosno sve jer mogu biti problem več stavljene banke u midi file od nekog drugog modela klavijature u koje je neko stavio zaštitu zato je PSRUTI sam od sebe ne može promijeniti i to češ najprije morati uraditi nekim drugim programom primjer CAKEWALK.
Ja sam probao par midi file u PSRUTI 818 sa Optimize XG i Gm Converzijom zatim ih u Styleworks pretvorio za Rolanda i obe variante rade.
Imaš i funkciju u Revoicing i u njemu na Standard pokazat če ti banku Druma koja je odnosno izpisat če njene brojeve primjer 16256 i te brojeve možeš preveriti ako klavijatura podupire to ili ne.Kad učitaš midi file u PSRUTI več ti na funkciji PLAY pokaže koji su instrumenti prisutni u njemu znači gdje su kvake tamo postoje a mora stati i na Drumu.Zatim obrati pažnju i probaj kad sahranjuješ dole Midi File jer može biti da ga pogrešno sahrani ili ga ti ne sahranjuješ kako bi trebalo ili nemaš nešto podešeno u PSRUTI kako treba.Očito znaš o tome ali svejedno napisao sam.Osobno imam sum da valjda nešto ne valja sa tim INS kojeg si importirao od Tyros5 pa pokušaj pronači za Genosa ako več ima napolju negdje.
Pokušaj još nešto proveriti od toga a mogu ti poslati taj PSRUTI neznam dali još negdje imam koji ali taj radi savršeno ima pored i upustva u njemačkom i engleskom ako koji razumiješ.Neznam ali valjda bi išlo na tvoj mail ovdje ili ako admin dozvoli mogu ga naložiti u Upgrade.
Toliko zasad pa poruči šta si rešio pa čemo vidjeti dalje jer jako teško je nešto takvo riješiti na daljinu jer ima ogromno razpravljanja o tome i taj tvoj problem jednostavno je neshvatljiv što najviše podsječa na grešku softwera to jest Psruti ili kako ti Casper napisao midi fajlova.
Još sam zaboravio da učitaš midi file direktno u taj Yamahin Midi Style converter pa vidiš dali ti drum radi.Ja sam prošli put radi probe učitao midi file u njega i sve je radilo a sahranio sam samo na početnom prozoru radi radoznalosti pa ga u Szyle works pretvorio za Rolanda i ritam je radio skoro savršeno jedino sam morao promjeniti drum koji nije bio dobar i još nekoliko instrumenata zamjenio.Zato me taj tvoj problem baš više nego čudi.
Dodato:
PSošalji mi email pa ču ti poslati INS za Genos a stavit ču ga i ovdje gore sutra.

Promijenjeno od flosarka (25.11.2023 u 02:02 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
flosarka je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio flosarka za ovaj koristan post:
tonijo (25.11.2023)
Star 25.11.2023, 18:09   #19
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od tonijo Pokaži Post
Ne radi...GM Conversion vrati bubanj i radi sve ispravno kada ga Optimize XG obriše, ali obriše i sve partove i u "Midi Song to Stle" nema ništa osim jednog parta.

Poslano sa mog SM-G998B koristeći Tapatalk
Fajl 9483
Prije nego razjasnim zašto se javlja problem, potrebno je malo korekcije u terminologiji i bazičnih informacija uz General MIDI.

Upotrebom Optimize XG ili GM conversion se ne briše bubanj ili Partovi ritma, tj. ne brišu se MIDI podaci odsviranih elemenata bubnja. Ono što se briše, a vezano je za bubanj, označeno je crvenim na slici. U tom okviru mi možemo određivati na kojem se nivou vrši optimalizacija ili konverzija. Dakle, brišu se duple note, kanali na kojima nema podataka i svi Sysex podaci koje Yamaha ne razumije. Time u stvari čistimo MIDI od viška, tj. materijala koji nam samo smeta ako koristimo Yamahin aranžer.

Da bi MIDI fajl pravilno funkcionirao trebaju biti ispunjena tri zahtjeva.
1. trebamo zvučni modul koji reproducira zvuk (izvor zvuka)
2. trebamo "MIDI note" koje će pokretati zvukove
3. "MIDI note" moraju biti "usmjerene" ka zvukovima u zvučnom modulu

Izvor zvuka imamo (1.), predpostavimo da nisu obrisane MIDI informacije za note (2.).
Da vidimo što je to bitno u točki 3.
Osnovna i prva kontrola koja mora biti unešena u MIDI fajl jest uključivanje GM protokola.
PSRUTI će tu kontrolu unijeti ako koristimo GM Conversion i naš MIDI će dobiti kratki niz:
Sysex=F0 7E 7F 09 01 F7 GmMIDI : On
Njime smo
1. postavili volumen kanala na 100
2. postavili expresion vrijednost na 127
3. Panorama je na sredini, 64
4. Bank select i Program Change je postavljen na 0
(ima još par radnji ali reciom da sada nisu bitne)

Postavlja se pitanje, zašto onda kolega @tonio nakon odrađene funkcije "GM on" i dalje nema zvuka na bubnju?
Zato je na playeru koji reproducira MIDI treba ispravno namjestiti izvor zvuka.
Primjer kod VanBasco, slika2. Namješteno je na XG, kanali u playeru su crvene boje i bubanj se ne čuje.
Ako izvor zvuka postavimo na GM radit će sva kako treba, a kanali su plavkaste boje što je znak da su nam svi instrumenti dostupni.

Sad idem na gažu, pa nastavak slijedi uskoro, tj. kada stignem.

Ova tema je dobila na značaju nakon 10 i više godina, a vezana je uz novi Yamahin program MIDI Song to Style.
Za kraj posta ću samo staviti slikicu koja pokazuje kako se u njemu određuje izvor zvuka.
Možda vam ona da ideju kako riješiti problem nestanka bubnja koji je opisao @tonijo.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg OptimiseXG.jpg (184,3 KB, 18x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg vanbasco 01.jpg (324,3 KB, 19x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg midi to style.jpg (132,6 KB, 18x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od casper (25.11.2023 u 18:39 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
tonijo (25.11.2023)
Star 25.11.2023, 21:36   #20
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sve potpuno tačno objašnjeno.Nego on piše da mu na računalu Drum radi a posle na klavijaturi ga nema.Izgleda da prilikom sahranjivanja Midi faila na dole dođe do neke greške.Pitanje je i koju verziju Windows ima instalirano dali 32 bit ili 64 jer sam ne nekima portalima zasledio da ta nova verzija ima poteškoča na Windows 32 bit pa neznam kod mene radi savršeno.
Na Upload stavio sam Definiciju instrumenata za Genos (INS) pa ako je več gore neka skine i proba zamjeniti u PSRUTI.
Stvarno osobno ne vidim neke konkretne logike da mu to ne radi nego da nešto možebiti nije u redu sa Midi failovima koje stavlja unutra a može biti svašta i to če morati sam riješiti jer tako bez računala nemoguče je ako ne radi po tome šta je več objašnjeno.
flosarka je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio flosarka za ovaj koristan post:
tonijo (25.11.2023)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:12


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije