Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.04.2011, 16:07   #11
outbreak
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.04.2011
Godina: 34
Postovi: 27
Downloads: 11
Uploads: 11
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Instrumenti: Tyros 2
outbreak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

mislim da je već netko prije pisao o tome i ako se sjećam dobro to se ne može napraviti nigdje drugdje (mislim na dinamiku) nego na samim klavijaturama...

Promijenjeno od outbreak (29.04.2011 u 16:10 sati)
outbreak je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2011, 22:17   #12
Teodor
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.02.2011
Postovi: 69
Downloads: 128
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 13 puta u 10 Postova
Teodor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja radim Cubase/Style works/korg pa80 i takodje imam problema sa dinamikom, samo nisam siguran da su nam muke iste . Kod mene ritmovi izlaze sa dinamikom, znaci cuje se npr. da tomovi ne udaraju svaki put istom jacinom kod nekog prelaza nego ima vise razlicitih jacina. Moj problem je sto u dva razlicita ritma koja pravim jacine recimo bas bubnja su drasticno razlicite (toliko razlicite da je prakticno nemoguce da u mixeru na klavijaturi iznivelisem to kako treba), pa kad pustim dva ritma jedan za drugim jedan rastura a drugi se jedva cuje(malo sad pretjerujem, ali generalno to je problem).Za to nemam rjesenje... Ako je problem u okviru jednog ritma, da bubanj svira previse ''ravno'' i vjestacki, onda meni padaju na pamet tri stvari :
1. Nije ti dobar midi od koga konvertujes u STW(ni sam midi nije radjen sa dinamikom)
2. Moguce da je problem u FrootyLoops-u. Nesto oko podesavanja ili sta vec. Nisam nikad radio u njemu pa ne znam ali se mozda javi neko od kolega.
3. Po meni najvjerovatnije je da ti je u STW aktivna reference mapa a da je ona takva da dozvoljava samo male varijacije expression-a pa ti onda izlaze ritmovi tako. Pokusaj da kad pravis ritam u stw (tamo ispod boksa u koji unosis ime ritma) uklonis onu kvacicu pored koje pise ''use ref map'' , znaci da boks bude prazan, ili napravi drugu reference map pa onda vidi sta ce da se desi.
Ja vise ideja nemam
Izvinjavam se na poduzem postu. Sve najbolje!
Teodor je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Teodor za ovaj koristan post:
muamerboss (29.04.2011)
Star 29.04.2011, 23:32   #13
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ja radim u cubase i nemam nikakvih problema,upravo zbog dinamike mi je najlaksei najbrze sredit stvari u cubase,isto je kao i na klavijaturi,samo sto je 10 puta preglednije i lakse se snac,ako vam nema dinamike jedino sto mi moze past na pamet je da vi pogledate te boje u sound-u,dali je tamo postavljena dinamika kako treba na tim bojama
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2011, 23:33   #14
muamerboss
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.02.2008
Mjesto: Tuzla
Postovi: 149
Downloads: 707
Uploads: 1
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa50, Triton Classic
muamerboss befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala ti na odgovoru..Prije sve da ti kazem da sam i ja imao problema sa jacinom ritmova,jedan udara glasno,a drugi tiho..Tu su mi pomogli ovi prvii postovi u ovoj temi,pa ne znam jesil i ti pokusavao "izmanevrsiati" jacinu ritma na RECORD->CURRENT STYLE->MENU->Transp/Vel i na S.Element.Ctl ..Ja sam tako rijesio problem..
A sto se tice dinamike,midi je napravljen sa dinamikom.Znaci kad ga uradim u fruity loops-u,i pustim u nekom playeru dinamika se cuje,kao i na style works..Dinamika je cijelo vrijeme tu dok ne prebacim ritam u klavijaturu.Onda se sve cuje istom jacinom..Pokusat cu sad to sa "use ref map"..
Pokusao sam na klavijaturi da napravim dinamiku sa Event Edit,ali stvarno ima previse posla..
Jos jednom ti hvala na odgovoru...Pozdrav
Dodato:
@ella 85 ,nije problem u bojama,vec u ritmu..Zapravo nisam ni prob'o sa bojama,samo sam ritam napravio u fruity loops-u i konvertovao ga u style works..
Jedno pitanje za tebe ..Jel se u cubase-u midi fajlovi isto prave kao u fruity loops-u??
Hvala na odgovoru

Promijenjeno od muamerboss (29.04.2011 u 23:37 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
muamerboss je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2011, 00:17   #15
Teodor
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.02.2011
Postovi: 69
Downloads: 128
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 13 puta u 10 Postova
Teodor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ee pa padalo mi je na pamet da to odradim na klavijaturi, ali tek mi se to cini kao mnogo posla jer kako sam shvatio svaku odsviranu notu bih trebao posebno pojacati/smanjiti. Samo za jedan ritam bi to bilo mnogo posla, pogotovo sto ja pravim variijacije od po 8-9-10 taktova.. A i za sve ove novije pjesme za koje nabavim MIDI ja radim namjenski ritam pa mi je to onda stotinjak ritmova po 4 varijacije od 10tak taktova... Mnogo, mnogo posla ali na kraju cu morati tako ako vec ti kazes da to odradjuje posao onda mi nema druge. Ajde vidi to onda pa javi sta se desava. Ako ne bude pomoglo da smisljamo jos nesto. Pozdrav!
Teodor je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2011, 00:39   #16
muamerboss
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.02.2008
Mjesto: Tuzla
Postovi: 149
Downloads: 707
Uploads: 1
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa50, Triton Classic
muamerboss befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega,ne mogu nigdje da nadjem to "use ref map" ..Nasao sam "reference map" i isao sam na "create ref map",i izabrao sam neki set(ne znam ni ja za sto sam ga izabrao xD )...Uglavnom sad se pravi ta "ref map" pa cu vidjeti sta ce se desiti...
Ali naisao sam na novi problem..Kad prebacim konvertovani ritam u klavijaturu ima dinamika,ali je ritam jako jako tih..Cim pojacam ritam preko one opcije "Transp/Vel." dinamika se izgubi...
Sad ne znam,ima li neka opcija da se pojaca ritam nekako na style works,ili u fruity-u da ga nekako pojacam?? Jer cim ga pojacam u klavijaturi,dinamika se gubi
muamerboss je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2011, 08:33   #17
Teodor
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.02.2011
Postovi: 69
Downloads: 128
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 13 puta u 10 Postova
Teodor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

cek cek.. onda nije do reference map.. Ovako..Malo mozda off topic, ali valjace da znas... Ref.map ti sluzi da bi Style works pokupio parametre za dinamiku, efekte i tako to od ritmova iz tvoje klavijature. Znaci, sustina je u tome da mu ti ''das'' nekoliko fabrickih ritmova, a on iz njih ocita te parametre koji mu trebaju i onda ti (TEORETSKI) ritmovi koje pravis u SW zvuce kao i fabricki. Medjutim to ja vec 3 mjeseca bezuspjesno pokusavam pa sam i odustao. Ako ti nisi do sada imao reference map, i ako ti ritam prije tvog podesavanja ima dinamiku, onda nije do toga, nemoj ni da se trudis oko toga.
To use ref map se nalazi u Song to style converter-u gornji desni cosak ispod ovog polja u kome pise tempo. Iz mog iskustva, bolje je da taj boks bude prazan pa da sam podesavas u klavijaturi nego da pustis program da to odradi. Samo pobrka sve. Nekima i radi dobro, ali meni ne.
Nisam toliko to cackao po klavijaturi da znam napamet, a nije mi sad tu da pogledam, ali ako ti u record modu otvoris ritam, udjes u bubanj i onda jedan po jedan udarac pojacavas, onda ti sam unistavas dinamiku.. radi ovako: ako ti je bas bubanj recimo pojacan na 95, ti njega pojacaj na 127 ali nemoj i sve ostale elemente da pojacavas na 127 nego ides logikom. Bas bubanj sam pojacao za 30%, idem dalje.. Sledeci element je trenutno pojacan na 70 pa i njemu treba da dodam 30% sto je otprilike 93-94 i tako redom. Ako tako uradis dinamika se nece izgubiti. Nadam se da pricamo o istoj stvari..
Teodor je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:42


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije