Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.02.2014, 21:36   #71
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Knauf DP-3 je gustine 30 kg/m3. Moze se iskoristiti za punjenje vecih superchunk-ova, pregradnih zidova u debljem sloju, cloud.... Uglavom, sta god da se puni sa tako "mekom" vunom zahtjeva veliku količinu iste. Nastavi sa traganjem...ima toga sigurno još
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 19.02.2014, 10:31   #72
mr_eko
Ovaj baš voli da kuca
 
mr_eko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.08.2006
Mjesto: Mostar BiH
Godina: 36
Postovi: 455
Downloads: 1194
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: YAMAHA TYROS 5; Korg Extreme;
mr_eko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mr_eko pošalji poruku preko MSN messengera mr_eko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard



Jeli ova postava uredu

Ajd da se vratim na izgradnju pregradnog zida. Juče sam posjetio jedan studio u Mostaru, i baš su pravili pregradu (u obliku kocke), sa niskim plafonom, obložen u piramidalnu spužvu sa velikim staklom i staklenim vratima :/ malo me sve to zbunilo :/ Ali nije 100% "gluha soba". barem koliko sam ja mogao čuti ali nebitno, da se vratim sad na svoj poso
Napravio sam novu skicu sa drugim oblikom recording sobe. Sinoć sam gledo kako se rade pregradni zvučni zidovi, mene interesuje dali da pregrade radim sa drvenom ili aluminijskom konstrukcijom? (rigips, kamena vuna, rigips)? Eh sad, zaboravio sam reć da ću čitav studio oblagat stiroporom i na kraju edelpuc? isto tako ću navuć na zid od recording rooma, vjerovatno ću dobiti još veću izolaciju ??
__________________
Ko pjeva zlo nemisli

Promijenjeno od mr_eko (19.02.2014 u 10:33 sati)
mr_eko je offline   Reply With Quote
Star 19.02.2014, 17:24   #73
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To je neuporedivo bolja postavka, s tim da obavezno odmaknes radni sto od zida prema sobi za snimanje i to dobrih metar i po.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 19.02.2014, 17:30   #74
mr_eko
Ovaj baš voli da kuca
 
mr_eko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.08.2006
Mjesto: Mostar BiH
Godina: 36
Postovi: 455
Downloads: 1194
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: YAMAHA TYROS 5; Korg Extreme;
mr_eko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mr_eko pošalji poruku preko MSN messengera mr_eko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Čuj toliko nisam znao za to :/ treba mi savjet oko pregradnog zida i izgled record room-a ? ovaj pregradni zid sam planirao rigips ploča, pa 10 cm mineralne vune, ponovo rigips ploča ? da li je to dobro, i da su svi zidovi okolo ono starinski kameni, debeli zidovi, tako da nemam problema sa zvukom sa izvana ? sad samo napraviti pregradni zid da se u recordu ništa ne čuje
__________________
Ko pjeva zlo nemisli
mr_eko je offline   Reply With Quote
Star 19.02.2014, 18:25   #75
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Da, da Dobro si čuo da se mora odmaknuti toliko od zida. To je ono bas po knjigama, pozicija slusanja na 33% od prvog zida Što se tiše zida i ostalog, nemoj aluminijum ako ne moraš. Drvo je drvo i ima svoje mjesto i prednosti u akustici. Ja bi ovaj zid zakosio prema unutrasnjosti control room a ne ovako kao sto je na slici. Razmisli o tome da ides sa dva sloja vune sa time da ostavis prostor između njih od 10 cm (podrazumjeva se da je svaka vuna širine 10cm). Napraviš drvenu konstrukciju tako da možeš postavljati ploče sa jedne i druge strane a između njih da ostane prazan prostor (air gap) od 10cm. Postavi vodoravno letve u razmaku od cca. 40 cm i na njih montiraj rigips ploče. Bilo bi extra kada bi inašao malo tvrđu vunu od one Knauf DP-3. Ona me malo brine jer je gusta samo 30 kg/m3 ali vidio sam da pune pregradne zidove i sa tako "rijetkom" vunom, Možda bi bio bolji efekat da režeš ploču vune po širini na trake po 10cm i da slažeš jednu na drugu a ne da postavljaš vunu u pločama. Ovim načinom da je režeš na trake bi potrošio puno više vune ali bi tako bilo i više absorbcijskog materijala. Sada bi dobrodošao neko ko je radio sa vunom pa da kaže svoje mišljenje u ovom slučaju kada je u pitanju vuna gustoće 30kg/m3. Rezati je na trake po 10cm i slagati jednu na drugu po visini ili postavljati ploče u komadu uspravno na konstrukciju ?

Promijenjeno od DinO74 (19.02.2014 u 18:28 sati)
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 19.02.2014, 18:53   #76
mr_eko
Ovaj baš voli da kuca
 
mr_eko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.08.2006
Mjesto: Mostar BiH
Godina: 36
Postovi: 455
Downloads: 1194
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: YAMAHA TYROS 5; Korg Extreme;
mr_eko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mr_eko pošalji poruku preko MSN messengera mr_eko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kako misliš nakosit, od koliko metara da počmem kosit ? i onda sve na hero nisam mislio pravit duplo pregradu, jer sam juce isao u jedan studio u mostaru, u kojem je recording soba napravljena od rigipsa i vune nekih 13 cm koliko uzima već i dobro je, samo mi se nesviđa jer je kockastog oblika :/
__________________
Ko pjeva zlo nemisli
mr_eko je offline   Reply With Quote
Star 19.02.2014, 19:10   #77
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Mislim da ga "prelomiš" prema control room a ne kao sto je na slici prema recording room. Poslušaj me ako hoćeš i kada već radiš , uradi kvalitetnije a neće te izaći previše skupo. Napravi konstrukciju da možeš postaviti dvije ploče (dva sloja) i ostaviti između air gap od 10 cm. Tako ćeš dobiti zid od cca. 35cm i po meni će duplo bolje odraditi posao nego taj od 13 cm.
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2014, 02:30   #78
mr_eko
Ovaj baš voli da kuca
 
mr_eko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.08.2006
Mjesto: Mostar BiH
Godina: 36
Postovi: 455
Downloads: 1194
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: YAMAHA TYROS 5; Korg Extreme;
mr_eko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mr_eko pošalji poruku preko MSN messengera mr_eko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard



Kolega Dino jesi li na ovo mislio ?
__________________
Ko pjeva zlo nemisli
mr_eko je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2014, 09:47   #79
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Da, mislio sam na ovako nešto. Nisi baš dobro nacrtao Kolika ti je ukupna širina stola ?
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2014, 09:49   #80
mr_eko
Ovaj baš voli da kuca
 
mr_eko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.08.2006
Mjesto: Mostar BiH
Godina: 36
Postovi: 455
Downloads: 1194
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: YAMAHA TYROS 5; Korg Extreme;
mr_eko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mr_eko pošalji poruku preko MSN messengera mr_eko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od DinO74 Pokaži Post
Da, mislio sam na ovako nešto. Nisi baš dobro nacrtao Kolika ti je ukupna širina stola ?
120x60 cm
__________________
Ko pjeva zlo nemisli
mr_eko je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije