Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.10.2010, 19:10   #1
b.o.Y.c.h. ČK
Odomaćeni član
 
b.o.Y.c.h. ČK's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.04.2007
Mjesto: Međimurje, Bayern
Godina: 36
Postovi: 503
Downloads: 685
Uploads: 13
Rekao HVALA: 120
Zahvalili mu 43 puta u 43 Postova
Instrumenti: Genos, Scandalli, Bugari Gold
Interesi: Skupljanje salveta
b.o.Y.c.h. ČK befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko MSN messengera b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Jedno slavlje, a dvije muzike!

Pozdrav društvo!
Već dvije gaže mi se dešava da oko pola noći dođe neka druga muzika ili tamburaši ili limena (obićno odsviraju dva seta i odu), naravno to je sve dogovoreno i naručeno od strane gazde ili slavljenika, jedna dobra stvar je da dok oni sviraju ja imam vremena za napit' se , a s druge strane mana toga je što gosti daju pare tamburašima jer sviraju među njima te im naprosto uzimaju novac, a kad odu opet smo dobri mi ali od para niti riječi jer gosti više ne žele bacati na muziku, e to me počelo prilično živcirati...
Vratovi tambura prepuni keša sa dvije nule, a ja idem doma sa nešto sitno
Siguran sam da ste imali takve slučajeve, pa šta onda radite, kako se ponašate, kad vidite da od bakšiša vjerojatno neće biti ništa!?!?
__________________
https://www.youtube.com/user/bcirkvencic/videos
b.o.Y.c.h. ČK je offline   Reply With Quote
Star 10.10.2010, 19:26   #2
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hmmm,takve situacije su veoma ceste,ali od strane trubaca za razliku od tamburasa.....i mogu da kazem da mi je to pomalo smetalo ali nikad nisam o tome razmisljao,ali sam vremenom navikao na to jednostavno nemogu nista da ucinim povodom toga osim da okacim aranzer na sebe i da udjem u sred kolceta i sviram!!!
zoric je offline   Reply With Quote
Star 10.10.2010, 19:53   #3
bokajunior
Drugar foruma
 
bokajunior's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2009
Mjesto: Batajnica
Godina: 46
Postovi: 62
Downloads: 547
Uploads: 1
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 21 puta u 14 Postova
Instrumenti: FUGITONE
bokajunior befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bokajunior pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ja se odmah ogradim kada se dogovaram za tezgu. Trubaca nema. Brate mili malo li sam puta svirao gostima ceo dan a trubaci uzmu sve pare za 15 minuta. Ako hoce trubace da im dodju, onda ja odbijam tezgu. Jednom mi se dogodilo da je kum doveo trubace koji su brze bolje izasli napolje jer je mladozenja video da sam ja poceo da se pakujem.

Uzgred, dogodilo mi se da sam svirao svadbu na kojoj su istovremeno bile dve muzike. Takav je bio dogovor jer su gosti bili razdvojeni. Pola svatova je bilo u sali gde je svirao orkestar a ja sam svirao u basti restorana gde je bila druga polovina gostiju. Malo smo se "krljali" sa ozvucenjem, ali bilo je OK. Samo znam da se jedan gost toliko napio da nije znao kome je narucio pesme. Dao meni pare, otisao u wc i kada se vratio drugi pevac je nagrabusio "braaaaate nisi me ispostovao".
__________________
...i pijan i trezan za tebe sam vezan...
bokajunior je offline   Reply With Quote
Star 10.10.2010, 19:58   #4
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kad smo vec kod duplih svirki ja sam svirao neku slavu sela u diskoteci a gazda je pozvao jos jedan bend kao da ce biti atraktivnije sa dva benda i svirali smo blokove malo ja malo oni i isto je bila frka za baksis pevacice su donosile pare kod nas na binu na gomilu bas je bilo bezveze i neprijatno......
zoric je offline   Reply With Quote
Star 10.10.2010, 20:17   #5
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tako je i kod nas sve pocelo dok nije voz otiso u p.m.
Borili smo se koliko smo mogli,ali nista...Rezultat svega je da trubaci sada sviraju obicaje(od mladozenje do kuma,po mladu itd..).Skoro su obavezni kada bude secenje torte,a ponekad i sami odsviraju momacke veceri(obicajni deo) a onda se nastavlja veselje sve cesce uz kompjuter.Sav taj posao smo radili mi....
Glavni krivci su orkestri koji nisu hteli da rade obicaje,kao oni su mnogo fini i sviraju samo u sali.Naravno bilo je i slucajeva gde je falilo znanja za tako nesto kao i neispunjavanja tehnickih mogucnosti(nemanje akusticnih instrumenata u orkestru).
Eee,da,zaboravio sam da kazem,kao posledica toga, obicajne pesme se uklanjaju iz repertoara tako da je retkost da se na veselju odsvira neka "svadbarska".Samim tim baksis je sve tanji,pa vecina svira za fiksno utvrdjenu tarifu i bez porudzbina.
A posledica svega gore navedenog je da svadbena veselja gube svoj smisao tako da se sve redje i prave.....
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 10.10.2010, 20:34   #6
MikiB
Vredan član društva
 
MikiB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.10.2008
Mjesto: Vojvodina
Godina: 42
Postovi: 253
Downloads: 1414
Uploads: 55
Rekao HVALA: 77
Zahvalili mu 37 puta u 36 Postova
Instrumenti: Tyros 4 Black & Motif XF
Interesi: muzika
MikiB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MikiB pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pa najbolje je onda uhvatiti se trube ili tamburice i uzeti lovu za pola sata.salim se.naravno da nemozemo nista povodom toga,jer ce oni(u mom slucaju trubaci)uvek doci na poziv gazde.evo sta sam ja uradio kad su dosli trubaci na neki ispracaj:kad su poceli da sviraju(a vecina njih vrti 3-4 pesme) ja na tritonu ubacujem one zezalice iz nasih filmova(decooooo,sta ce biti s kucom...) ili zvuk motorke,a normalno to nervira "kolege" trubace,ali nemogu mi nista zato sto imam lepih 120kg i 190 visine.eto ja sam nasao nacin da ze zabavim dok oni duvaju.a za pare sta da radimo bice para....mozda....para nikad dosta...puno pozdrava za sve kolege.
MikiB je offline   Reply With Quote
Star 10.10.2010, 20:35   #7
LOLE01
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 02.10.2009
Postovi: 41
Downloads: 353
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
LOLE01 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nema druge nego se prebacit u trubače ili tamburaše,a aranžer u ormar ;-)...kod mene nedavno na svadbi bili trubači ali ostali suhi skroz...nitko ni dinara...jadni ljudi pušu li ga pušu u trube a naši dalmatinci škrti...mislim da će u buduće ti trubači odbijati gaže po Splitu i okolici...
LOLE01 je offline   Reply With Quote
Star 10.10.2010, 20:47   #8
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Niste skužili,nece biti ni svadbi a samim tim ni para za muzikante.....u dogledno vreme.
A dotle,ko ga šiša,bitno je da je nama lepo,eeeeeee..........(tuga).
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 10.10.2010, 20:47   #9
nelica2002
Vredan član društva
 
nelica2002's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.07.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 101
Downloads: 1046
Uploads: 12
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Korg PAX3
nelica2002 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam imao nešto slično, svirao sam na krštenju došao sam u restoran namjestio opremu kad ide kolega muzičar sa svojim instrumentima u istoj sali svirati drugo krštenje, ništa svirali smo na redu nekako je prošlo al nije to to.
nelica2002 je offline   Reply With Quote
Star 10.10.2010, 21:11   #10
cvrca
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.06.2010
Mjesto: Srbija
Postovi: 41
Downloads: 68
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 10 puta u 8 Postova
Instrumenti: Korg pa1x
cvrca befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma ljudi nije problem druga muzika.Problem je u nama muzicarima.Kad pricaju o cenama,vecina muzicara lupa neke cene 200,300..A kad ono svira se i za 30 e po muzicaru.Kad bi se lepo dogovorili(sto je apsolutno nemoguce)oko cene svirke ne bi niko mogo da nas zeza,pa ako gazda hoce i drugu muziku(trubace,tamburase,gudace...)cena je jedna,a bez trubaca druga.Vrlo prosto!
cvrca je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije