Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.12.2007, 12:11   #21
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja sam do sada radio za Usr%&ih 200eura a i tako ostaje...Ma zaradi se nekad bakšiša ko salate,samo ako se zna postaviti narod na noge i izluditi ih...Ja i moj pjevač Buco evo već 2 nove smo dočekali pod istim krovom,svake godine za iste pare samo kod drugih gazdi,poslije nove obično kupim sebi kakav novi instrument a stari zamjenim,e ove nove moram malom da kupim nova kolica i hodaljku ---A za svirku,sad im je i 200 puno...E pa radije sjedim kući i Dr%&am nego da nosim 10.000eura opreme i da se sramotim za male pare...A fajlaši otac ih jebo "komplet" "MUZIKA" i pjevanje za 200suma ili 300...Zavisi koliko kvalitetne playback fajlove ima i koliko je na dobrom glasu...Eto na šta spala muzika...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2007, 12:48   #22
DjoleBn
Ovaj baš voli da kuca
 
DjoleBn's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.06.2007
Mjesto: Bijeljina
Godina: 40
Postovi: 303
Downloads: 475
Uploads: 2
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x, Yamaha 01v96...
Interesi: Muzika i samo muzika...
DjoleBn befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DjoleBn pošalji poruku preko MSN messengera DjoleBn pošalji poruku preko Skype™ messengera
Daumen hoch E moj Vaxter druze...

E moj druze, svi bi mi voljeli da radimo tako kao sto ti kazes, ali uvijek se nadje neko kome je lokal pred kucom, i njemu se "isplati" svirati za manju dnevnicu, i naravno mi koji ulazemo stalno u opremu i instrumente, kupujemo klavijature, dodje neki fajlas, sa MINI DISKOM, i kao nekom klavijaturom, i odnese nam posao. Vise se ni sadasnje gazde ne razumiju da li neko stvarno svira, ili pusta fajlove, NE, bitno je da je to lijepo za uvo, a dobro svi znamo da se mogu naci fajlovi boli glava.

Ja sam prvi da se napravi cjenovnik da, cjenovnik kao u lokalu, da se zna ko za koliko svira, i da se zna kolike su dnevnice u kafani, kolike na svadbi, ispracaju, i naravno za novu godinu, jer i nama muzicarima je nova godina.... Mislim da bi trebali pokrenuti temu o ovome... Poz
__________________
Korg4Life
DjoleBn je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2007, 13:33   #23
Ahmoxl
Drugar foruma
 
Ahmoxl's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2007
Mjesto: austrija
Postovi: 81
Downloads: 524
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: muzika samo muzika
Ahmoxl befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Ahmoxl pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Evo ljudi za zivim u austriji ali samo pogodijo sa svojim pjevacem novu godinu u svicarskoj jer je bolje nego u austriji placanje nas dvojica oko 1000sfr to su negdje 620eura inace sviramo cesto po svicarskoj.....
Ahmoxl je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2007, 14:34   #24
vularenga
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 22.12.2006
Postovi: 85
Downloads: 1075
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
vularenga befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam pogodio samo prvo vece 200e u jednom manjem lokalu i mislim da je to realna cena za jedno vece radim sam
__________________
vularenga
vularenga je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2007, 18:07   #25
alexej
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.03.2004
Godina: 45
Postovi: 42
Downloads: 307
Uploads: 5
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: tyros 3
Interesi: muzika
alexej befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln

evo ovako,trenutno stanje je takvo kakvo je,ali cenu ipak odredjuje kvalitet.Nisu u pitanju ni midi fajlovi niti bilo šta drugo. Cena za novu godinu se odredjuje množenjem cene obične večeri sa 5,to je neka realna cena.
Ja danas čekam odgovor menadžera za 31.i 1....tražio sam 2000eura za ta dva dana,uz obezbedjen smeštaj!! radimo nas troje.Mislim da ako ubodem to,prošao sam extra hehe...
A fajlaše....ma neka rade,niko od njih nije dugo opstao...i neka ih ima još više!! Mi koji sviramo,to znamo i uvek ćemo znati!!!
pozdrav svim kolegama,(sviračima i pevačima),želim vam sretnu,zdravu i uspešnu Novu godinu.....p.s.nada poslednja umire
alexej je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2007, 18:26   #26
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard ...

Ponuda koju cu najverovatnije prihvatiti je 1500e u Uzicu za dve noci!Sviram sam i pevam sam i ne radim na midi fajlove tako da cu najverovaatnije Novu godinu svirati u istom mestu kao i prosle godine
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2007, 19:07   #27
Mico23
Vredan član društva
 
Mico23's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.06.2007
Mjesto: Germany
Godina: 40
Postovi: 248
Downloads: 81
Uploads: 3
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Interesi: Druzenje sa dobrim ljudima
Mico23 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Mico23 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ja i pjevac radimo novu godinu po 500 eura nas dvojica,moglo se je i vise uzet ali nismo mi pogodili nego jedan glumac sto pusta matrice.hehe
Mico23 je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2007, 04:04   #28
No.1
Odomaćeni član
 
No.1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2007
Godina: 40
Postovi: 721
Downloads: 1585
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: pa3x
No.1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
No.1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Eto da se ja malo raspricam po ove teme:

Mislim da danas nije muzika u to ko kako svira..nego budite mangupi napunite lokal pa onda dobicete vase cene.Kako da nas gazda plati ako nema ljude u lokalu?Ako se mesto ispuni i sa obicni Cd player sto ce on da uzima muziku.Jasno je da muzika treba da donosi ljude al ako te ne jede pazar onda niko nije kriv.
Danas znate i sami da ima zvezde na TV koje se jako brinu za svoj imidz..to je ono sto donosi sve..ljudi to vole da vide.Svaki muzicar treba da ima svoja publika koja ga voli i koja moze za njim da dodje stalno i bilo kud..ako se to postigne cena je tu.Za to treba dobra reklama dobre flayere..da se zna da se negde nesto desava..ja imam mnogo prijatelja koje obozavaju da mene slusaju i svaku put su oni po mene...neka picica po mene dolazi neka po mog druga..nesto donese gazda i eto vam para..tako se radi.Ako hoces samo tako montiraj se u kafic i cekaj da ti dodju onda nista..mnogo danas treba za da uzmes ljudima pare..svako ima kuci kompjutere satelite Tv sve...muzika ima stalno, nije im njima do kvalitet..pusti Cd i slusaj kvalitet..treba ljudima zabava da opustis njih..
Ako je za to..kod nas niko i ne slusa narodnjake ma kolko da ti bio kvalitetan...dodje Dj sa neki top mixovima mladi lete na to..danas vise vole da densaju nego da se krse na "necu dijamnte" i juzni vetar.
Bez uvrede, nije mi to cilj,nego hocu reci ako hoces svirke trebas bas dobro da namucis dupe i da ih uradis ti sam..a kad budes mega zvezda e tad cekas mobitel da ti zvoni sam i da se kurcis sa cenom..ustvari ni to..nego jednostavno slusas menadzer gde ce da te nosi i normalno dobro te kesira.Razmislite
Pozdrave
No.1 je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2007, 12:31   #29
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard :)

@Korgovac800

Prijatelju odma da ti kazem da gresis i da nisi pravu!Ne pricam u svoje ime nego u ime svih nas,ja sam pevac a to sto pratim samog sebe je zato sto znam da sviram dobro!Da neznam da sviram nikada ne bih radio na midi fajlove iz vise razloga

1.Novitete bi morao da cekam da se urade i kad se pesma izgustira seti se neko da je odradi i baci u prodaju a pesma vise ne pali kod publike...Izgustirana
2.Midi fajlovi su monotoni kao i svi konvertovani ritmovi u style worrksu
3.Nikada nece midi fajl da pokrene publiku kao dobra svirka
4.Ja dok sviram mogu da staanem kad hocu,da promenim pesmu kada ja to zelim sto i radim strofa refren i prelazim na drugi forspil
5.Sviram improvizaacije gde ja to zelim i kada ja to zelim
6.Sviram pesmu na ritmu na kojem ja to hocu,ako je dvojka ja je bacim u disko i mnogo efektnije zvuci nego kad je dvojka a publika zagrejana...
ITD....

Treba li da nabrojim jos razloga a???

Ako treba samo reci odma cu da ti bacim jos 20 opravdanih razloga zasto je svirka SVIRKA aa midi fajl midi fajl.
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (04.12.2007 u 13:58 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2007, 13:51   #30
neconix
KRVAVI
 
neconix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.10.2006
Mjesto: Žabalj
Godina: 45
Postovi: 484
Downloads: 1063
Uploads: 1
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 42 puta u 38 Postova
Instrumenti: PA2 & XP-30 & Superior 2
neconix befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
neconix pošalji poruku preko MSN messengera neconix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ili ako pijes pivo pa hoces da podrignes a radis na midi!Aha!!!
__________________
don't worry,be happy,and drink 'ladno Jelen pivo!
neconix je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
cjene, gde, godinu, ide, novu, svirke


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:37


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije