Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studio - Uradi sam

Studio - Uradi sam Kompletna postavka kucnog ili pro studia, oprema, prostor, izolacija...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.11.2009, 15:58   #1
mr_eko
Ovaj baš voli da kuca
 
mr_eko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.08.2006
Mjesto: Mostar BiH
Godina: 36
Postovi: 455
Downloads: 1194
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: YAMAHA TYROS 5; Korg Extreme;
mr_eko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mr_eko pošalji poruku preko MSN messengera mr_eko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Komponente za studio

Molim vas da mi neko strucan napise komponente za studio koji sam naumio praviti do 10 000 eur. Imam dvije prostorije na raspolaganju a sto se tice snimanja iskljucivo ce se radit narodna muzika i sevdah....molimo vas sve komponente pisite sa tacnim nazivom...
Dodato:
Dobio sam prve informacije treba mi:
- račuznar mekintoš (nerazumim se u ovaj sistem nikako)
- muzička zvučna karta
- mikrofonsko predpojačalo
- kondezatorski mikrofon
- slušalice
- studijski monitori (aktivni)

Volio bi da mi neko pomogne detaljnije oko ovog a pogotovo oko miksete??

Hvala unaprijed??
__________________
Ko pjeva zlo nemisli

Promijenjeno od mr_eko (16.11.2009 u 20:56 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mr_eko je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2010, 13:12   #2
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

nije to baš tako...
Ne treba ti maintkošt (kako si ono napisao?? )
Treba ti komp, što jači, to bolji,
bitna je zvučna kartica.., na kompu rekao bih i najbitnija.
(preporučam od emu0404pci pa nadalje)
Mikrofon može i obični, ali za bolji rezultat, bolje cond..
Ako mikrofonu treba napajanje, treba mu predpojačalo +48v, a to se može riješit zvučnom kartom (npr 0404USB)
Naravno, potreban software... Ako nećeš koristiti vst instrumente, tj ako bi snimao sve živo, adobe audition (cool edit) može odradit posao,
ako ne, onda neki od soft koji podržava vst-i, Cubase, Nuendo, Sonar i tome slično..
Naravno, ne trebaju ti aktivni monitori, mogu bit i pasivni, al uz pojačalo, naravno.
Ovo je jeftinija varijanta, za "home" studio, naravno možeš koristit hardwera koliko hoćeš, umjesto obične zvučne uzet nešto jače, veće, bolje, skuplje., idt. I još, kažu da setup "vrijedi" onoliko koliko najlošija karika u lancu. Dakle, ako imaš mic od 55eur, a ostale komponente vrhunske, mikrofon ih potapa u moru (padaju u vodu).
Ugl, mislim da vrijedi pravilo što se tiče mikrofona, zvučne i sveg ostalog; koliko para, takva muzika... (ovo vrijedi ne toliko za samu muziku, pod uvjetom da nije živi instrument, koliko je bitno radi vokala i živog zvuka što snimaš)
__________________


TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2010, 18:26   #3
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nigde nije pomenuta, a jako bitna stavka, je zvuchna izolacija.
Prvo nju srachunaj koliko ce te koshtati, pa onda od preostale cifre rachunaj koliko imash za opremu.
Mislim da je dzaba kupovati dobru opremu za snimanje, ako nemash dobar prostor u kome cesh snimati.
Dzaba i ne znam kakav mikrofon i predpojachalo ako ti se chuje na snimku tramvaj kada prodje pored studija.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter Je trenutno online   Reply With Quote
Star 28.02.2010, 20:05   #4
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

to je već profesionalizam :-)
Naravno da se tramvaj ili nešto slično ne smije čut, ali sam šum sobe ili nešto tako u mixu se neće čut, al razlika je velika snimak u gluvoj sobi ili ne..
Gledao sam SE Electronic EF Reflection Filter koji upija vokal odmah iza mikrofona pa nema nekakav feedback prostorije, ali košta 2000kn., pa mislim da ću uzet 2 m2 5cm piramidalne spužve, stavit na zid u ćošak sobe u kojem će bit mic, mislim da ću isti efekt dobit za puno manje para..
PS ja sam stavio ovdje točan naziv tog filtera, ne znam na koju foru ga prebacuje na stranicu audiopro!
__________________



Promijenjeno od TomyCroSound (28.02.2010 u 20:07 sati)
TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2010, 20:28   #5
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Savet za sve one koji prave kucni studio.
Pretpostavimo da svi vecinu stvari rade digitalno, i da jedino shto zele da snimaju mikrofonom jeste vokal i eventualno jedna gitara.
Za to vam ne treba velika gluva soba.
Tachnije, treba vam gluvi ORMAN!
Za toliki prostor se da izdvojiti cifra za izolaciju.
Jedna kabina.
Za to je moguce izdvojiti novca, a nosi 30% kvaliteta snimka, bar!
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter Je trenutno online   Reply With Quote
Star 28.02.2010, 20:45   #6
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Znaci nabavim neki poveci orman i kad snimam pjevanje udjem u ormanDobro.Pozzz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2010, 20:56   #7
toni-bt
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.12.2008
Mjesto: bitola-mkd
Godina: 53
Postovi: 114
Downloads: 666
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: klarinet-buffet rc,sax-boston (alt) klavijature-2xkorg pa3x61,,roland g-800 ,korg triton le
Interesi: muzika,muzika muzika i lepo druzenje
toni-bt befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
toni-bt pošalji poruku preko MSN messengera toni-bt pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

decko sa budzet,od 10 000 eura i 2 sopstvene prostorije moze da skocka profi studio a vi mu pricate sistem"uradi sam" sa neke smesne komponente. bravo majstori !!!
toni-bt je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2010, 21:12   #8
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Eko buraz sa 10000e mozes da lepo skockas sve to i da radis dobre snimke uz malo prakse i casova kod nekih ljudi,jer dzaba ti tehnika bez skole
-Zvucnu kartu uzmi sto bolju i za to nemoj da stedis pare,uzmi nesto tipa RME ili minimalno EMU 1820m jer 0404 nije profi karta!
-Obavezno uzmi UAD1 ili UAD2 efekt karticu da bi rasteretio procesor i to je vrhunski hardver,videces i sam
-Treba ti lepo skockana konfiguracija sa jakim hard disikovima da bi mogao da slazes semplove i projekte i da ti to uvek bude tu!
-Dobar mikrofon za snimanje vokala i dobar mikrofon za snimanje instrumenata!Za vokal odlicno ce da ti odradi posao RODE K2,K3,AKG Solid tube i slicno i oni ti se krecu u cenovnom rangu od 400 pa do 800e od ovih koje sam ti nabrojao i tu neces da pogresis!
-Posto si uzeo dobar mikrofon on ti nista ne vredi ako nemas za njega dobar Preamp i za to nemoj da stedis pare,slobdno zvekni dobru kintu za to i uvek mozes da je povratis prodajom te sprave
-Neophodni su ti dobri monitori i moja preopruka ti je Dynaudio,Adam,Genelec da bi imao sto bolju zvucnu sliku ali ne zaboravi da moras srediti prostoriju za miksanje,znaci zvucna izolacija,raspored zidova i ostalo jer koliko god da uzmes dobre montore ako ti prostorija nije po studijskim standardima uvek ces imati laznu sliku i uvek ce ti ili nesto faliti ili nesto manjkati!
-Gluva soba naravno po standardima po kojima se radi . . .
-Treba ti nekoliko jacih hardvera tipa efekt procesora,neki jaci kompresor,lampaski Eq zbog topline i slicno i za to nemoj da zalis pare.
-E sto se tice miksete tu bolje nemoj da bacas pare na neke "kante" jer ti za dobar mikser treba mnogo para . . .Uzmi za pocetak neku lepu digitalnu Yamahicu tipa Yamaha 03d il i tako nesto slicno jer ti za jaku konzolu treba mnogo love

Eto toliko u kratkim crtama pa ako te jos nesto zanima slobodno pitaj kralju
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2010, 21:58   #9
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@toni-bt

Momche, samo izolacija ti koshta toliko za profi studio, ako ce profi, onda ce da izoluje SVE!
Zato rekoh da se prvo raspita koliko ce ga koshtati da izoluje bar tu kabinu, pa da se sve ostalo radi.
Takodje, tvoj savet je, kako vidim, jako inteligentan i PUN korisnih informacija...
Ja bez izolacije ne bih ni pochinjao nishta drugo...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter Je trenutno online   Reply With Quote
Star 28.02.2010, 22:59   #10
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

@ Vaxter

Možda u mestu gde kolega živi nema tramvaja tako da i izolacija ne mora da bude tako kvalitetna?

Šalu na stranu,mislim da pre opremanja studija treba prvo da se povede računa o dve stvari,prvo da se tačno odredi namena studija,da li će se u njemu raditi samo aranžmani,ili i vokali,živ bubanj ili ne,gitare itd...a druga još važnija stvar je znanje...mislim da svako ko je iole osposobljen da se bavi studijskim radom treba tačno da zna kakva oprema mu je potrebna,a 10000 eura za ozbiljan studio je malo para...

Da se niko ne uvredi,htedoh reći da je ovde nekakvo nabrajanje opreme sasvim besmisleno jer toga ima svuda koliko hoćete a pravilan izbor i procena potreba je nešto drugo i time se više treba baviti,a za to je potrbno znanje i iskustvo...pozvao bih sve koji se u po nešto razumeju da otvaramo teme sa recenzijama odredjenih sprava, pa da na taj način edukujemo jedni druge...hvala
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:52


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije