Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studio - Uradi sam

Studio - Uradi sam Kompletna postavka kucnog ili pro studia, oprema, prostor, izolacija...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.03.2010, 00:11   #11
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Sad ću jedno pametno pitanje;
Što je UAD ??
Često sam to susretao po forumima, al mi nije upalo u oko., malo sam googlao, ništa konkrento, trebam nešto "naški" da skužim čem to zapravo služi... Vidim da je kartica, al nema ulaza nikakvih pa mi nije jasno.
__________________


TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2010, 00:35   #12
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Tomo,to bi bila lepa nova tema,šta misliš? Pa da nam neko stručan to sve obrazloži...

A da se ovde zadržimo na starom pitanju...
  Reply With Quote
Star 01.03.2010, 00:50   #13
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

A jesi opasan :-)
Pa staro pitanje bilo bi "komponente za studio", UAD je blisko povezan s tim.
Mislim da nije oftopic...
__________________


TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2010, 00:57   #14
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Opis istog bi dakako bio...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2010, 02:30   #15
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Evo u kratkim crtama da objasnim sta je UAD . . . UAD je posebna efekt kartica koja se kaci na plocu i na njoj se fabricki dobija osnovni paket efekata i plus mozes dograditi jos mnogo efekata koje kupujes zasebno!Interesantno kod Uad kartice je to na njoj imas odradjene imitacije nekih od najboljih efekata svih vremena,preko kompresora,Eq,Reverba i mnogo toga . . .Kada bi sve te efekte kupovao efekat po efekat trebalo bi ti jedno 200000 dolara a ovako imas verne imitacije za mnogo mnogo manje para!Ko se malo razume u produciranje i aranziranje zna da koriscenje efekata ponajvise opterecuje procesor i radnu memoriju pa samim tim sto se ova kartica zasebno povezuje olaksava rad racunaru i dobijas uz to vrhunske efekte!Imam ga i prezadovoljan sam sa njim mada je izasao UAD2 ja nemam jos uvek nameru da menjam moj Vrlo korisna stvar i meni je nezmisliv rad bez nje veruj mi . . .
Sto se tice ovog opremanja studija Eko ta lova ti je sasvim dovoljna za rad i opet ti ponavljam da uzmes malo literature i nadjes nekog iskusnijeg ko je u poslu da te malo uputi u sve to i bice sve ok!Ako treba postavicu linkove od pevaca ili pevacica za koje znam gde i kada su snimali svoje pesme na mikrofonima od 200e i da ne nabrajam sad u kakvim uslovima i pesme su hitovi a niko nema ni u podsvesti da su snimane u nekom eto onako malo doteranom dnevnom boravku . . . Mogu i da na nabrojim i ko i gde ih je snimao,da privatno pokazem snimke sa mobilnih telefona u toku snimanaj i slicno ?Samo ako treba eto tu sam
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2010, 02:58   #16
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od mr_eko Pokaži Post
Molim vas da mi neko strucan napise komponente za studio koji sam naumio praviti do 10 000 eur. Imam dvije prostorije na raspolaganju a sto se tice snimanja iskljucivo ce se radit narodna muzika i sevdah....
ovo zaboravi da mozes ozbiljno da snimas bez "gluve sobe"...harmonika,zicani instrumenti,ajde da kazem da neces ici toliko daleko da snimas i duvace uzivo...za sva ta analogna snimanja je potrebna ozbiljna varijanta studija tako da dnevne sobe tu nisu resenje,taman da imas PVC prozore nego spremaj lovu za izolaciju...


... i dalje stojim iza toga da je 10000 eura malo za ozbiljan studio, a varijanta s kojom mozes dosta da odradis u aranzmanskom smislu i da pripremis sve do snimanja vokala i analogije je drasticno jeftinija...ostao bi ti i kusur...


... e sad...mozda neko strucniji ovde ima bolju ideju
  Reply With Quote
Star 01.03.2010, 03:08   #17
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Evo ja cu da snimam sve to sto je nabrojano . . .
Nemojte da se sprdate sa covekom jer nije rekao da ce da oprema studio da bi radio pesme za San Remo i Euro song nego da moze da radi normalne aranzmane tako da mu nije potreban savet kako izgleda Sony-jev ili studio Vlada Georgieva i voleo bi da cujem evo samo neke osnove projekta gluve sobe posto ja to ne znam kako se radi i kako treba da izgleda gluva soba???
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2010, 03:15   #18
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Radi se u zavisnosti od para i prostora kojim se raspolaze...vidjao sam ih od oblozenih kartonima za jaja,preko obicnih sundjera,stiropora,stirodura do ozbiljnih materijala koji i sluze toj nameni (nemoj da me pitas kako se zovu jer ne znam)...stos je da se zastiti prostor od uticaja spoljnog zvuka i tu masta dolazi do izrazaja...

...meni je bilo najzanimljivije kad sam video kod coveka u stanu,negde na Novom beogradu u sobi napravljena soba od dasaka,laminata i oblozena sundjerom iznutra...udjes,otpevas pesmu i smrsas 5 kila,unutra jedno 20 stepeni tolije nego napolju......i tako...ima svega...


Maki...sad se setih jedne gluve sobe,kod naseg drugara Bandze...ti i ja tu ne bi mogli da se spakujemo da otpevamo duet... ...ali radi posao

Promijenjeno od Vule (01.03.2010 u 03:17 sati)
  Reply With Quote
Star 01.03.2010, 03:22   #19
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ja licno imam 5 festivala iza sebe od toga na tri afirmisana sam isao sa snimcima iz moje sobe i niko nije ni priemtio a kamoli postavio pitanje kako sam ih snimio i to jer je produkcijski sve ispunjavalo uslove festivala!Znaci na Zrenjaniskom festivalu 2007. su ucestovavali ucesnici sa Evrosonga i pola Evrope a ja sam nastupao sa pesmom Da bude kao pre i niko nije primetio da je meni produkcijski pesma bila losija od njihove i plus je bilo jos nekih izvodjaca koji su svoje pesme odradili u home varijantama i ja sam bio zadiljen produkcijom istih,ne bih da ih nabrajam jer mozda ce shvatiti pogresno ali eto ja kazem da sam ucestvovao iz home varijante,usao u najuzi izbor i eto . . . Osnovno merilo je da je dobra pesma pa sve ostalo i sa solidnom i prosecnom opremom se moze odraditi dosta dosta toga . . .
I odlican primer je Bandza,momak koji u uslovima u kojima radi postize mnogo i vise od toga . . .Dobro poznavanje sprava i materije i eto dobrog snimka a rekao sam ti sta mislim kako ti odradio glas na pesmi Dunav . . . Znaci bas mi se svidja,100% realno i sve u normalnim granicama kako i treba
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (01.03.2010 u 03:24 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2010, 03:30   #20
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

U potpunosti se slazem ali...uvek ima ono ALI...ziv bubanj,kvalitetni zicani instrumenti (a kolega pomenu sevdah i narodnjake,znaci harmonika,tambure,akusticne gitare,malo mecka,Prim,Kontra i to),to Brate mora ozbiljno da se snima,ne vazi se ono "crtanje" u Cubase-u i tuc-tuc seckanje loopova...nadam se da me razumes sta hocu da ti kazem...jeste ovo Balkan i ovde sve moze ali ima i ozbilnjih stvari koje trebaju ozbiljno da se odrade...

...da ne odemo sad mi Brate u tu pricu predaleko,mozemo lagano i uz kaficu o ovome,cisto mislim da je ok da se i ovakva polemika vodi da Kolege procitaju razlicita misljenja a u globalu smo svi u pravu
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:54


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije