Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.12.2012, 02:54   #1
reis1
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 16.12.2012
Postovi: 8
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
reis1 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Korg u hardware-u ili software-u???

Pozdrav ljudstvo,

prije svega, sve pohvale za sajt, kako adminima tako i ucesnicima - ima finih stvari za procitati i nauciti!


Prije nekih 10-tak godina sam se intenzivno bavio svirkom (harmonika u KUD-u), i onda obaveze ovako-onako i dosta sam zapostavio... Ali sta je tu je, vrijeme je za kam-bek

Ono sto me interesuje je, da li neko ima savjet, iskustvo vezano za ove softverske semplove Korga, valjal to sta???

Npr. jel bolje kupovat klavijaturu Korg hardware, ili se isto moze dobit sa ustekas GM klavijaturu u laptop i koristis Korg software???
reis1 je offline   Reply With Quote
Star 16.12.2012, 13:08   #2
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Korg softver ili VST instrumenti su softverska verzija klavijatura M1, Wavestation, Polisix i MS-20. To su stare klavijature i kod softvera je zanimljivo to sto su data sva moguca prosirenja za njih (recimo, uz M1 su date sve kartice sa dodatnim bojama koje su izlazile dok se klavijatura pravila). Zavisi za cega ti treba i kakav zvuk zelis da dobijes. Ako je za svirku uzivo, onda ti je preporucljivije kupiti neku klavijaturu koja ima novije boje, sempler itd.
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 16.12.2012, 14:25   #3
reis1
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 16.12.2012
Postovi: 8
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
reis1 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Akordeonista Pokaži Post
Korg softver ili VST instrumenti su softverska verzija klavijatura M1, Wavestation, Polisix i MS-20. To su stare klavijature i kod softvera je zanimljivo to sto su data sva moguca prosirenja za njih (recimo, uz M1 su date sve kartice sa dodatnim bojama koje su izlazile dok se klavijatura pravila).
Ej zdravo

M1, Wavestation itd itd su, koliko sam ja skapirao, software synthesizeri zvuka (?), ali imaju i ovi neki samplovi za Korg Tritona, Korg M3, Roland-a itd itd za Kontakt (ovo sto sam nasao i trenutno skidam, ali mi se cini kao izvadak iz ukupnih samplova (?)

Ako ima neko full kolekciju, ako mu nije mrsko, nek stavi link...

Citat:
Zavisi za cega ti treba i kakav zvuk zelis da dobijes. Ako je za svirku uzivo, onda ti je preporucljivije kupiti neku klavijaturu koja ima novije boje, sempler itd.
E ovo me interesuje, zasto je bolje po tvom misljenju:
- Korg klavijatura
- GM/MIDI klavijatura + Laptop/zvucna + Kontakt/ili drugi program & samplovi

1) kvalitet samplova/zvuka?
2) latencija?
3) podesavanja?

Treba mi za produkciju i za live svirku.
Dodato:
Ono sto mi je ostalo iz prahistorije je Casio CTK-731 (nesto izmedju amaterske i pro klavijature):



  • 61 full-size touch sensitive keys
  • 32-note keyboard
  • 232 tones: 128 general MIDI
  • 64 variations + 32 user synth tones + 8 drum sets
  • Synthesizer function lets you create and store your own sounds
  • 10 Digital Effects (Reverb, Chorus, Tremolo, Organ Sp. etc.)
  • 110 rhythm patterns & 100 Free Sessions (automatic chord progressions)
  • CASIO CHORD/Fingered Chord/Full-Range Chord auto-accompaniment systems
  • Pattern Program - create and store 10 user patterns
  • Internal 3.5" floppy disk drive for SMF playback (Quick Play capability); Data Load/Save for Song and Pattern Sequencer, Registration Memory, and Synth Parameters
  • Compatible with Standard MIDI File (SMF) song arrangements (available commercially or over the Internet); QUICK PLAY function allows instantaneous play of files without loading
  • Backlit LCD Window displays selections and status of Tone, Rhythm, Mixer and keyboard functions, and Tempo
  • On-screen Keyboard displays notes & chords played, and Metronome icon indicates the beat
  • Mixer function allows control over each MIDI channel and accompaniment part
  • ONE-TOUCH PRESET configures keyboard for each individual rhythm with proper tone & tempo
  • 2 song/6-track Memory, Real Time or Editable Step Time (5200 notes)
  • Pitch Bend Wheel and Modulation Button
  • MIDI IN/OUT jacks; 16-part Multi-Timbral
  • Transpose and Tuning control
  • Registration Memory stores 20 performance setups for easy access
  • Assignable Pedal Jack (Sustain, Soft, Sostenuto, Rhythm Start/Stop)
  • 2 speaker Bass Reflex audio system; 1/4" stereo lineout/headphone jack; 2.5W+ 2.5W output
  • Operates on 6 D batteries or optional AD-12 AC adaptor
Dodato:
P.S. kako ide edit posta ovdje???

Promijenjeno od reis1 (16.12.2012 u 15:20 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
reis1 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije