Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.03.2014, 17:06   #11
energy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.03.2009
Mjesto: Zemun
Postovi: 224
Downloads: 589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: pa3x i triton le
energy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako ce da ti bude lakse,i meni je stalno ukljucena klavijatura...
energy je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio energy za ovaj koristan post:
makl (03.03.2014)
Star 03.03.2014, 23:01   #12
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od srki Fantom Pokaži Post
Meni je svaka klavijatura bila ukljucena i nikad nista
Postoji uvijek onaj katastrofalni "prvi put". Ne treba bas neizostavno zvati djavola tamo gdje nije potreban. Zamisli da je tebi konstantno 24 sata ukljucena nekakva infuzija a nije ti neophodna, je l' da, da bi to jednom bilo previse. Samim tim sto je ispravljac, odnosno to eksterno napajanje stalno pod naponom, dolazi do konstantnog prolaza struje kroz sve njegove komponente, a prije svega su ovdje bitni elektroliti. Nije ih bas najzdravije imati pod stalnim naponom. Ljudi koji zive u sredinama gdje se vrlo lako i za mali novac moze doci do novih ispravljaca i ne moraju nesto posebno da paze na ovo. Medjutim tamo gdje je to sve teze nabaviti i pogotovo gdje je napon vrlo nestabilan, tu bi trebalo obratiti malo paznje i pokusati izbjeci stetu koje ne mora biti.

Promijenjeno od tranzit (03.03.2014 u 23:07 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 03.03.2014, 23:32   #13
srki Fantom
Vredan član društva
 
srki Fantom's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2014
Mjesto: Austrija(Wien)
Postovi: 103
Downloads: 110
Uploads: 5
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland Fantom S
srki Fantom ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E sad si me bacio u razmisljanje,imam i ja taj produzni sa prekidacem ali se ne setim uvek da iskljucim.
Dodato:
Evo setio sam se na jedan dogadjaj na koji sam skoro potpuno zaboravio ali me ova tema setila.Neznam dal se nekom dogodilo nesto slicno.Drmnula me struja na jednoj svirci pod satoromu u jednoj selendri,zato sto nije bilo bine za muziku neko neki pesak,ja montiram klavijaturu na stalak znaci tek se namestamo i upalimje kad ja se uvatim za stalak ono mene drmne struja malo i displej pocne da treperei,i ugasi se kad sam ponovo upalio klavijaturu,imo sam sta da vidim sve boje mi se obrisale znaci ceo set.!! Znaci to je bilo strasno nedo bog nikom pupu sva sreca neko je imo u komsiluku Dx11 i pozajmio tako da sam odradio tu svirku,ni dan danas mi nije jasno kako se to desilo

Promijenjeno od srki Fantom (03.03.2014 u 23:54 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
srki Fantom je offline   Reply With Quote
Star 04.03.2014, 03:33   #14
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To ti se desilo jer je uzemljenje (masa) strujnog voda bila veoma losa ili je nije bilo nikako. Stalak je bio metalni, direktno na zemlji (pijesku), kontakt je ostvaren preko metalnih dijelova klavijature koja je bila na stalku. Klavijatura ti je bila ukljucena u napajanje bez uzemljenja (ili sa vrlo losim uzemljenjem) a ti bio samo jedan od provodnika struje i... eto belaja. Mogla je glatko da te ukoka. Na te satorske svadbe, bilo bine, ne bilo bine, nosi obavezno gumenu prostirku. To imas da kupis u radnjama koje se bave prodajom dijelova i dodataka za kamione. Ona ce biti dovoljno velika da stane cijeli stalak na nju, a jednu manju uzmi za sebe jer i ti bi trebalo da stojis na gumi. Gitaristi koji znaju za ovu opasnost, na takvim satorskim svadbama obavezno stoje na slicnoj gumenoj prostirci jer su oni u direktnoj opasnosti, posto konstantno dodiruju zice. Ljudi koji postavljaju struju po satoru uglavnom nemaju blage veze sa tim, pa se vrlo cesto desi da dovedu struju bez uzemljenja, a to je ubitacno za nas. Poslusaj me, imao sam prilike svasta da dozivim po seoskim svadbama oko Beograda, Pozarevca, Valjeva, Cacka itd... gdje se praktikuju ogromni satori za po petsto do hiljadu ljudi i gdje je struja uzasna.
tranzit je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, tranzit, za koristan post:
makl (06.03.2014), srki Fantom (04.03.2014)
Star 04.03.2014, 06:05   #15
Amater_svirac
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.08.2012
Postovi: 106
Downloads: 11
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 20 puta u 20 Postova
Amater_svirac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard auuu srki

ti si dobro prosao, najezio sam se dok sam citao za tvoj slucaj sa klavijaturom, ne zbog klavijature nego sto si mogao da nastradas samo tako... znam par ljudi (medju njima I prvi komsija) iz mog rodnog mesta koji su nastradali zbog neispravnog uzemljenja. Druga opasnost su "licnovani" osiguraci, jer po selendrama Srbije (a verovatno nije drugacije ni u drugim delovima Balkana) jos uvek se koriste oni stari, okrugli/valjkasti, keramicki osiguraci, a kako oni cesto znaju da "izgore", "pametni" nas narod se dosetio da "licnuje" osigurace, pa umesto da osigurac izgori kad treba, on propusti "malo" jacu struju pre nego izgori... jos veca opasnost po ljude I elektriku (mada kazu da cak i kada je osigurac originalan i ispravan struja moze par puta da te ubije pre nego sto osigurac izgori... bolje ne proveravati .
Poslusaj Tranzita i nikud bez gumene podloge!
Amater_svirac je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Amater_svirac za ovaj koristan post:
srki Fantom (04.03.2014)
Star 04.03.2014, 09:21   #16
srki Fantom
Vredan član društva
 
srki Fantom's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2014
Mjesto: Austrija(Wien)
Postovi: 103
Downloads: 110
Uploads: 5
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland Fantom S
srki Fantom ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da znas da sam dobro prosao,sto je najgore mene vise uvatila panike zbog klavijature,imao sam najbolji set u gradu u to vreme(2000-2001) nisam uopste razmisljo da sam mogo dapoginem. Ja mislim da je naiso jaci napon struje u trenutku,a to za gitariste sam cuo mog strica koji sviira bas gitaru je cesto drmala struja,jednom je kaze bacio gitaru sa sebe,eto mozda smo malo skrenuli sa teme ali mozda ce ovo nekim kolegama pomoci da ne dodju u istu situaciju.
srki Fantom je offline   Reply With Quote
Star 04.03.2014, 17:08   #17
acakasper
Stvarno kod kuće
 
acakasper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2012
Mjesto: Periferija
Postovi: 1.146
Downloads: 1259
Uploads: 61
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 137 puta u 134 Postova
Instrumenti: Korg pa2xpro
acakasper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
acakasper pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

svi imamo problem sa tom strujom,celi balkan definitivno sa strujom je veoma los.
__________________
Bog je stvorio zemlju a ostalo je
MADE IN CHINA
acakasper je offline   Reply With Quote
Star 04.03.2014, 20:12   #18
pa1x pro elite
Vredan član društva
 
pa1x pro elite's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2008
Postovi: 161
Downloads: 530
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
pa1x pro elite befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

da se i ja nadovezem u vezi ovih problema oko ovoga "dali klavijatura smije biti stalno ukljucena u struju" .

Kod ovih vecinom pro klavijatura napajanje je unutar same klavijature i kod njih se ono pali tek kad se i pritisne prekidac na klavijaturi tako da one mogu biti uvijek ukljucene u struju .
kod ovih klavijatura sa vanjskim napajanjem ( adapteri ) za njih kao i sto tranzit kaze nije preporucljivo drzati pod naponom , iako kad se klavijatura iskljuci i adapter na dodir bude hladan i dalje u njemu tece mala struja koju vuce elektronika unutar samih adaptera .

e sad jos jedan od najvecih problema je kisno nevrijeme gdje dolazi do atmosferskih praznjenja odnosno groma . tu kad grom udari tu onda nije bitno jeli externo ili interno napajanje . prema tome preporuka za sve kad god nevrijeme gasi sve iz uticnice .( srecom kod nas su prije godinu dana izmjenjali cijelu elektricnu instalaciju tako da je svaka druga bandera uzemljena. jednom prilikom dok sam sviro iz telefonske uticnice je tako jako sinulo da sa mislio da je sve otisli u p... upravo dobro uzemljenje je na elektricnim instalacijama odradilo dobar poso dok je na telefonskim izgorio i modem ) prema tome ponavljam uvijek iskljuciti iz uticnice.
jos jedna naponema je da se iskljuci sve iz uticnine i onda kad se ne bude kod kuce ( nikad se ne zna kad ce neki elektronicki element napraviti belaj pa se zapaliti) .

u vezi ovih svirki pod satorima - tu bi bilo najpametnije koristiti svoje naponske kablove i uvijek uz sebe ponijeti multimetar (moze i najjeftniji u takvim situacijama koristice )
i kad se sve prikljuci multimetrom izmjeriti napone izmedju faze i nule i faze i uzemljenja , nebi trebala biti velika razlika .
nikad ne znas kakvo ce te kablo tamo zapast jer su to vecniom kablovi koji prodju sve i svasta od transportnih ostecenja pa do prepoterecenja i slicno .

Promijenjeno od pa1x pro elite (04.03.2014 u 20:13 sati)
pa1x pro elite je offline   Reply With Quote
Star 04.03.2014, 21:11   #19
srki Fantom
Vredan član društva
 
srki Fantom's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2014
Mjesto: Austrija(Wien)
Postovi: 103
Downloads: 110
Uploads: 5
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland Fantom S
srki Fantom ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svi mi to znamo dobro sta treba i sta ne treba al ko misli stalno na to da nosi gumene prostirke i da proverava struju pod satorom? retko ko mozda i niko je odgovar, bar ja ga nepoznajem.
srki Fantom je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2014, 02:11   #20
duconi8
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.03.2014
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
duconi8 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Stalno mi je ukljucena i nikad nista,nemas brige
duconi8 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije