Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Vesti

Vesti Nova oprema, vesti iz sveta, zemlje (Ne ležati na zemlji, može da bude hladno)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.08.2017, 11:01   #51
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Razumijem. Ma gledajte drage kolege, sto se nas tice mi cemo i dalje traziti lovu koju trazimo po svirci. Kolik je porez, toliko cemo racunati vise, pa tko voli nek izvoli.
Ako ce gostima (koji placaju) biti to preskupo, tada i ja kupujem paraglajder. 😁
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 08.08.2017, 11:28   #52
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako je Dell. Zakonski okvir treba dobro poznavati. Uvijek će biti onih koji ga pokušavaju zaobići ali prije ili kasnije nalete na minu. I onda se obično to dogodi malim ljudima, običnim muzičarima, kao što smo mi. Onaj tko pozna zakon, tko zna svoja prava i obaveze, u velikoj je prednosti nad ljudima koji se stalno nešto bune, koji misle da znaju, koji nagađaju ... a takvih na ovoj temi ima nekolicina.Eto, zato pišem o zakonu.

S druge strane, kada pogledamo praksu, meni nikada na svirku nije došao niti jedan "organ" da trenira strogoću. Pojima nemam da li je to slučajno ili ne? Moram priznati (i hvala Bogu na tome) da sviram učestalo, sviram na raznim mjestima i sviram raznim slojevima društva. Ako danas navečer slučajno nabasa "inspekcija" na feštu na koju upravo jurim, opet imam asa u rukavu. Jer, ako ne može drugačije, onda radimo po zakonu.
casper je offline   Reply With Quote
Star 08.08.2017, 12:56   #53
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tema je vrlo aktualna, neki članovi ste dobro upućen u vezi carine, i ugovora o radu, ili autorski ugovor, al recite mi zašto niko nije pomislio na "društvo, naprimer, kulturno umetnićko društvo,klub?" ili muzićki klub? financijski i porezki je isto kao naprimer fudbalski klub i tako dalje, rade se godišnji porez za klub, ali ne za pojedince što svirao okolo. a u takvom klubu možeš sabrati troškove benzina za automobil na muzićke vežbe, svirke, kod nas je gornji limit jednog kilometra 0,37 centa a na kraju to iznosi dosta puta i više što se zaradi, pa se iz takvog kluba izvade novac za te troškove benzina naravno to je bez poreza da se pare podignu sa banke. Napominjem da je to po pravilu i po zakonu. Troškovi benzina moraju da se vrate onome ko autom vozi na svirke, ali u stvari to je honorar. pored toga možeš sa tim novcem u klubu da kupiš novu gitaru, klaviaturo ili mixetu, pojačalo. šta ja znam šta sve. Ja radim prilično ovako što sam napisao. Znam da imam prednost pošto znam kako to ide sa financijama i porezima jer radim na tom području profesionalno. Da sam samo još pjevać i klaviaturista takav svirao bi u operi u Berlinu. A harmonika mi ide vrlo dobro.
megane je offline   Reply With Quote
Star 08.08.2017, 22:27   #54
al bundy
Ovaj baš voli da kuca
 
al bundy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.11.2007
Mjesto: PRIJE U CENTRU...SADA U EPICENTRU
Postovi: 398
Downloads: 592
Uploads: 4
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Paraglider KOYOTE
Interesi: istjerujem zlo i utjerujem dobro
al bundy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
al bundy pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Prodajem paraglajdere....povoljno...
al bundy je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, al bundy, za koristan post:
neconix (09.08.2017), VUNIMRAV (09.08.2017)
Star 08.08.2017, 22:52   #55
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovo je ozbiljna tema, a niti nimalo sportska, već muzića-to ti je umetnost, a paraglajder-padalo je za sportaše, da neće sad neko napisati da kupi avion i da vozi one koji imajo paraglajder, ali i one koji nemaju paraglajdere. Pazimo da ne skrenemo sa postavljene teme. Ali ja mislim da smo svu temu i ko nešto zna poprilićno sve rekli. U ovoj temi sam dobio i ćak zahvalnico, pa hvala, i hvala svima kojima su ućestvovali u diskusiji.
megane je offline   Reply With Quote
Star 09.08.2017, 00:29   #56
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega megane, nemojte se ljutiti, nisu kolege mislile nista lose spominjuci paraglajdere, to je samo jedna interna sala. Koliko god da je ozbiljna tema sala nikada nije na odmet.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio yamahapassion za ovaj koristan post:
megane (09.08.2017)
Star 09.08.2017, 01:30   #57
Millan
BANANOVAN na sopstveni zahtev!!!
 
Millan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.12.2004
Mjesto: Sabac
Postovi: 621
Downloads: 688
Uploads: 14
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 42 puta u 39 Postova
Millan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sta je uverenje? Sta je potvrda? A, sta je onda licenca....
https://www.youtube.com/watch?v=RUp33onZpHA
__________________
Ko peva zlo ne misli... A, ko misli, ne zna da peva!
Millan je offline   Reply With Quote
Star 09.08.2017, 11:26   #58
zona
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.08.2006
Postovi: 41
Downloads: 1599
Uploads: 32
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 9 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA2X PRO,Gem Genesys Pro,Guerini Superior III
zona befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Uverenje se izdaje muzicarima kojima je to osnovna delatnost i duzni su da se u roku od tri dana prijave u poresku upravu i na taj nacin ostvaruju penziono,zdravsteveno osiguranje,a potvrda se izdaje onima koji se muzikom bave kao dopunskom delatnoscu i ne placaju penziono i zdravstveno osiguranje vec samo porez,i ima razlike u obracunu kako se placa u jednom a kako u drugom slucaju,a licenca je zargonski samo i ustvari i ne postoji u tom kolektivnom ugovoru.E sad mislim da proziva udruzenje muzicara dzeza i rok muzike,da oni kao ne izdaju validna uverenja i potvrde, i tu je nastala zabuna,jer covek kaze da samo njihova uverenja i potvrde vaze,a sva druga su fals,sto odmah stvara sumnju,jer sto ja ne bih mogao da biram gde cu da izvadim potvrdu,nego moram kod njega i onih koje je on ovlastio,a oni koji su se odvojili nisu validni.To bi isto bilo koa da samo ja mogu da sviram i oni kojima ja dozvolim a koji se pobune bice sankcionisani i ne mogu da sviraju jer im ja nisam dozvolio,jer ja sam glavni baja,sto je budalastina teska.I ja mislim prema tom kolektivnom ugovoru moraju da postoje dva reprezentativna udruzenja i to su savez estradno-muzickih umetnika srbije(SEMUS) i udruzenja koja njima pripadaju i udruzenje muzicara dzeza zabavne i rok muzike,tako da ne znam na osnovu cega na snimku proziva udruzenje muzicara dzeza da ne izdaju validna uverenja,isto kao sto znam da su muzicari zbunjeni i mnogi ne znaju sta da rade,i da postoje tu mnoge nejasnoce.I da se pojavljuje i neki sindikat kome bi trebalo da placate clanarinu,a po ustavu niko ne moze da vas natera da budete clan nekog sindikata ili udruzenja itd.
Dodato:
Naravno odnosi se na Republiku Srbiju

Promijenjeno od zona (09.08.2017 u 11:39 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
zona je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, zona, za koristan post:
megane (10.08.2017), nikadvisekorg (09.08.2017), VUNIMRAV (09.08.2017)
Star 09.08.2017, 12:36   #59
Millan
BANANOVAN na sopstveni zahtev!!!
 
Millan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.12.2004
Mjesto: Sabac
Postovi: 621
Downloads: 688
Uploads: 14
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 42 puta u 39 Postova
Millan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bravo!
Ovo je prvi i osnovni problem, sto muzicari ne znaju, gde, sta i kako...
Sve je totalno zbrkano, konfuzno i nedoreceno!
__________________
Ko peva zlo ne misli... A, ko misli, ne zna da peva!
Millan je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Millan za ovaj koristan post:
VUNIMRAV (09.08.2017)
Star 09.08.2017, 14:14   #60
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da... i zaboravili su napomenuti da nam je potrebna i fiskalna blagajna (kasa) za svu "ekstra" lovu, dakle dal se radi o satnici izvan dogovorene, odnosno za glazbene zelje-baksis kako vi kazete.
Alen P je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije