Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ketron

Ketron Ne previše popularni, ali izuzetno kvalitetni aranžeri

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.07.2014, 18:22   #1
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Ubacivanje i sređivanje semplova u Ketron X1

Pozdrav svima.
Imam Ketrona X1, ugrađena su dva modula, jedan od 16Mb, jedan od 32Mb, i klavijatura to prepoznaje bez problema, znači ukupno 48Mb.

Imam sledeće probleme, učitao sam preko Floppy diskete jedan bass iz jednog poznatog seta, koji na snimcima zvuči odlično. Bio je u korgovom formatu, ja sam svaki sempl posebno snimio kao wav fajl i ubacio u klavijaturu, potom na hard disku napravio folder "bass", i prekopirao sve sa diskete u taj folder.
X1 ima opciju MSP edit, tu se otvara jedan po jedan sempl, i određuje mu se "domet" odnosno key range, međutim konkretno ovaj bas, kada se malo duže drži dirka dobija neki kao blagi vibrato, to je prvi problem, sledeći problem imam sa određivanjem loop-a, da li postoji mogućnost da se loop već sredi u awave studio, pa wav fajl učita u klavijaturu i da mu se samo odredi key range, ili da se prepišu "start, end i loop" tačke iz awave studia u klavijaturu, jer je ručno traženje loopa ravno traženju igle u senu.
Molim nekog ako ima Ketron X1, da mi pomogne, jedan član ovog foruma, pod imenom radeKOKI, je u nekim pređašnjim temam pisao kako ima dosta materijala za X1, nikako ne mogu da pronađem tog člana, da mu pustim por.
Bilo kakva vrsta pomoći mi je od velikog značaja, spreman sam čak i da platim da mi neko na jednom primeru objasni kako se sređuju semplovi.
Hvala unapred svima.
__________________
calevh je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije