Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju vec pomenute, ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.01.2012, 10:35   #11
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Naravno da nas interesuje, ovo bi u americi bilo senzacija da je neko uradio ovako nešto, iliti HOMEMADE a bolje no oriđinal

@tranzit, kolega ti kako vidim i operaciju srca i opisao tako, uzmeš bušillicu par sečiva, otvoriš, malo sečeš i zakrpiš s par metra konca i to je to hahahaha....

da je lako svako bi to uradio.....

Promijenjeno od nikadvisekorg (26.01.2012 u 10:36 sati)
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2012, 14:56   #12
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Cini mi se da je vise gadjao na to, da se bolja stvar mogla napravit sa manje truda, ili se varam?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2012, 01:30   #13
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Inteligentan si momak... ne varas se.

@nikadvisekorg
U Americi je to vrlo davno vec oprobano, pa nije islo na duge staze, bio slab koncept. Ovaj je jos slabiji.

Promijenjeno od tranzit (27.01.2012 u 01:33 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 31.01.2012, 21:19   #14
tpotocnjak
Početnik forumacije!
 
tpotocnjak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.01.2012
Postovi: 35
Downloads: 53
Uploads: 57
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 22 puta u 17 Postova
tpotocnjak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

mozda je koncept slab ali covjek zasluzuje pohvalu za trud
i znanje koje je potrebno za to napraviti ...
sad dal znanje koistenja kako je rekao kolega tranzit busilice, turpija i pila ili neko drugo nije bitno

ali eto s moje strane velika pohavala za trud i znanje...
nadam se u buducnosti da cemo vidjeti i neka poboljsanja
i nove izvedbe..
pohvala i moram priznat fora ti je crvena linije preko klavijature...
tpotocnjak je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, tpotocnjak, za koristan post:
brajo456 (31.01.2012), kingkorgmax (17.11.2013), Todorgm (07.09.2012)
Star 17.11.2013, 20:52   #15
kingkorgmax
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.08.2011
Postovi: 14
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
kingkorgmax befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav forumasi, dugo me nije bilo, bilo je i nekih problema jer je ispalo da reklamiram proizvod pa sam se malo povukao. Inace prica je prosla preko, gde se sada i nalazim, stranci su zainteresovani za rucno izradjene instrumente po zelji tako da nema zime.

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post

@nikadvisekorg
U Americi je to vrlo davno vec oprobano, pa nije islo na duge staze, bio slab koncept. Ovaj je jos slabiji.
Na zalost moracu da te osporim ovde iz razloga sto je klavijatura kao moja samo serijske proizvodnje Open Labs Miko i Neko odavno osvojila svet i veliki broj hitova je napravljen na tim spravama. Naj ozbiljniji tim kod nas Atelje Trag koji radi sa elekronikom zasniva produkciju na tim masinama i jedini su koji ih koriste kod nas.

Ipak moja ideja koju sam i ostvario je da radim ove sprave preko za ljude koji hoce unikat, dakle ako treba i samo jedan VST ali u jedinstvenom kucistu, bice to ipak skandinavski metal bendovi pre nego ameri
Dakle Skandinavija je u pitanju.

Ukljucio sam se ponovo jer sam video gomilu poruka sa foruma u mailu koje su se nalazile u spamu, pa koga zanima bilo sta rado cu pomoci.

Koncept je sve samo ne slab, ali naravno za ljude koji rade ozbiljno sa programiranjem i unapredjivanjem svojih klavijatura. Za instant korisnike tu su uvek masine koje se mogu kupiti od Korga, Rolanda itd...
Dodato:
Podrzavam svakoga ko pokusa isto! Ali da odgovorim i na drugi deo gde kaze kolega da je lako i samo stvar sklapanja. E tu se dolazi do ozbiljnih problema.

Ko zeli prosto resenje uvek moze da ponese master i laptop na svirku i ima isto sto i ja, ali kada dodjemo do sklapanja, rasklapanja busenja i brusenja stvari ne idu na malo jednostavno.

- Nijedna firma u Srbiji i okruzenju nema 10-13'' touchscreen monitore!

- Kada se odlucite da ga kupite preko za nekih 250e minimum treba se odluciti i da ga rastavite u delove zajedno sa lampama za osvetljenje displeja kako bi ga spakovali u kuciste klavijature! Takodje gubite garanciju.

- Treba takodje kupiti midi kontroler, zvucnu kartu, midi kontroler sa dirkama itd i sve to rastaviti u param parcad i spakovati sa elektronikom unutra!
- Treba odraditi stampu na aluminijumskom limu sto kosta nezamislivo i jako malo ljudi radi.

- Za secenje je koriscen Water Jet u Mladenovcu, necu da pominjem te cene ovde.

- Dok sam zavrsio prvi model koji vidite na videu sam samo maticnu plocu koja je isla unutra pregoreo tri puta i nosio na servis. Da nisam uspeo da je popravim svaki put bih morao da kupujem novu od 250e

- Da sam displej pokvario u bilo kom trenutko bih morao da porucim novi i cekam ga ponovo iz inostranstva.

- Samo kompjuterske komponente koje su stavljene unutra su kostale oko 2000e u to vreme!

- Dakle na papiru izgleda jednostavno, samo strpati kompjuter u kuciste, ali u realnosti je malo komplikovanije.

Opet kazem ipak podrzavam bilo koga u slicnom projektu.
Dodato:
I jos jedan dodatak, celu ideju i moj koncept je zapravo pokrenuo Korg Kronos koji je identicna sprava samo sa njihovim operativnim sistemom i mnoooogo jeftinijim komponentama. Tada sam radio za Korg jos uvek i imao uvido u servisna uputstva za Kronos sto mi je omogucilo da napravim svoj model.

Sobzirom da je Kronos napravio revoluciju u tom pogledu i najprodavaniji je workstation vec dve godine, prica da ovakav koncept ne pije vodu i da je slab je suluda.

Inace koga zanima, Kronos ima Gigabyte plocu sa integrisanim Atom 1.66ghz procesorom koja kosta oko 50e. Na zalost se ne moze zameniti kupovnom jer joj je modovan bios.

2gb rama, ssd disk, konverter na nivou Audigy 2 karte itd...

I ipak je prosao kao koncept

Promijenjeno od kingkorgmax (17.11.2013 u 21:22 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
kingkorgmax je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio kingkorgmax za ovaj koristan post:
branoy (17.11.2013)
Star 17.11.2013, 22:13   #16
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Prvi put vidim ovako nesto, zvuk je vrh! Misljenja su razlicita i svako ce reci svoje. Mislim da je super ideja, svakako je ulozeno mnogo truda i rada, mnogo para i volje, a ponajvise znanja. Skidam kapu kolega.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio EmirTotic za ovaj koristan post:
kingkorgmax (17.11.2013)
Star 17.11.2013, 23:41   #17
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kingkorgmax, moram da Vas napadnem malo.
Sada zaista ispada kao neka reklama, baš zbog ovakvog nastupa.
Kada sam se javio vezano za prvi post dogovor je bio da se članovima napiše šta je i kako rađeno, a od toga nije bilo ništa.
Sada, posle ko zna kog vremena, javljate se da branite koncept i kažete kako je stvar uspela u inostranstvu, a da niste ispunili svoju stranu dogovora tj. sa članovima foruma niste podelili ni trunku znanja.
Sve je to navodno zato što ste se primirili da ne bi ispalo reklama.
Citat:
Pozdrav forumasi, dugo me nije bilo, bilo je i nekih problema jer je ispalo da reklamiram proizvod pa sam se malo povukao.
Još na kraju ispada da smi mi krivi što sa članovima niste želeli da podelite tehnologiju, što zaista nije tačno.
Rekao sam Vam da ću ostaviti temu baš zato što ste Vi rekli da želite da podelite svoje znanje sa drugima, čak i pored toga što ste u privatnim porukama bili krajnje nekulturni i nepristojni.
U svakom slučaju slučaju, na forumu koji je u duhu deljenja i OpenSource ideje, ovako nešto zaista mogu da protumačim samo kao reklamu, kakav je bio i moj prvi doživljaj Vašeg posta!
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Vaxter za ovaj koristan post:
velja87 (17.11.2013)
Star 18.11.2013, 00:14   #18
kingkorgmax
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.08.2011
Postovi: 14
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
kingkorgmax befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kako god zelite, ja i dalje nista ne prodajem niti nudim ovde. Ni jedno otvoreno pitanje mi nije postavljeno a na sva iz inboxa sam odgovorio. Ukoliko bilo ko zeli da postavi konkretno direktno pitanje neka izvoli.

Sve ostalo generalno je jasno, PC konfiguracija spakovana u kuciste u obliku klavijature sa kontrolerima.

Bilo koju konfiguraciju mozete spakovati unutra, a ja nudim odgovore na pitanja u vezi izrade koja mozete postaviti i ja cu odgovoriti.

Jedini razlog zasto branim koncept je da ljudi ne bi rekli, aha, Ameri probali, nije proslo, necemo ni mi. Samo sam rekao da je proslo i te kako i argumentovao zasto.
kingkorgmax je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2013, 00:24   #19
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Samo bih ti napomenuo da nisi Up to Date i da si dosta zakasnio. Ostalo ne bih da komentarisem jer je, to o cemu si pisao, sve prejednostavno i preslabasno.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 18.11.2013, 00:28   #20
kingkorgmax
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.08.2011
Postovi: 14
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
kingkorgmax befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ok, kako kazete, pozdrav!
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Nema tu Vaxter sta mnogo da se objasnjava. Nadji neku kantu od kucista sa klavijaturom, spremi testeru, busilicu i turpiju, strpaj kompjuter i touchscreen u nju, uzmi dva Korgova Nano Controllera (Nanopad i Nanokontrol) pa i njih uglavi u kuciste i spoji USB kablovima na maticnu plocu i... gotova prica. Naravno instaliraj brdo softvera i... pati se. Moglo je to i bez tolike muke a i mnogo efikasnije.
Posle mojih prvih par postova je usledio gdin Vaxter sa testerom i svojim objasnjenjem, posle bog zna koliko vremena se odmah za mojim postom pojavio sa ovim prethodnim objasnjenjem. Neverovatno, opet kazem ako ima nekoga koga bilo sta konkretno zanima neka kaze, Vaxtera ocigledno ne zanima.
Dodato:
Pardon Vaxter, ne tebe nego Tranzita, pomesao sam.

Promijenjeno od kingkorgmax (18.11.2013 u 00:42 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
kingkorgmax je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije