Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Kutak za harmonikaše

Kutak za harmonikaše Pravo mesto, za pravo pitanje ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.04.2016, 12:41   #1
harmonikacic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.04.2016
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
harmonikacic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Guerrini cabletone

Molim vas ako neko zna za model cabletone, naisao sam na guerrini superior 2 cabletone, iz 75-e, tonski je vrhunska, upoređivana je sa originalnom superiorkom i tonski je bolja i dominantnija, vidi se da je svirana, da je stara, ima ogrebotina i pozutjelu dugmad u basu, ali lijeva stana nije kao kod originalnog superiora, nego zaobljena kao kod nekih dugmetara, mislim da je to zbog toga jer jer je cabletone. Hitno mi je da mi odgovorite jer mi je izasla da ju kupim.
Hvala vam puno
harmonikacic je offline   Reply With Quote
Star 26.04.2016, 18:30   #2
Faze
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.02.2016
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Faze ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Guerrini cabletone

Posto kosta?
Faze je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Faze za ovaj koristan post:
harmonikacic (28.04.2016)
Star 26.04.2016, 21:48   #3
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 308
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Koliko sam ja upucen, te cabletone, su imale elektroniku zato tako pise na njima, ja imam takvu, harmonika radi odlicno, nisam primjetio razliku izmedu nje i drugih guerrinija, vidi kod mene na youtube kanalu kako zvuci, pa sam procjeni, ako mislimo na istu harmoniku...
makl je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio makl za ovaj koristan post:
harmonikacic (28.04.2016)
Star 27.04.2016, 23:04   #4
Faze
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.02.2016
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Faze ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Guerrini cabletone

Vidim razumeš se

Promijenjeno od Faze (27.04.2016 u 23:07 sati)
Faze je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Faze za ovaj koristan post:
harmonikacic (28.04.2016)
Star 28.04.2016, 20:26   #5
harmonikacic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.04.2016
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
harmonikacic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Cijena je 3600 eura, po tonu se cuje da harmonika vrijedi te pare, uopste nije tanka kao novije ili rucni radovi, unutra je drvo, vidi se da je starija, po nekoj mojoj procjeni iz 70-ih, taboroo tonovi, to sve govori o njenoj vrijednosti, ali estetika i spoljasnji izgled lice kao da je sklapana iz nekih drugih harmonika,ali ton koji izbacuje je izvanredan,dinamika koju ima, dubok ton, a ako je ikad servisirana, stimana i ciscena ne znam, vidim samo da je unutra puna prasine, gareza i svih tih faktora koji uticu na njen rad i starost, imam jednu sliku pa cu vam postaviti da vidite, ma da vizuelno ni malo ne lici na presidenta.

Eto je ako ju mozete otvoriti, kao sto vidite tu su 13 registara, za to znam, tesko je naci dobar guerrinijev mehanizam, cesto se kvare i covjek koji ju je svirao stavio je dallape mehanizam, najvise mi "bode oci" obli oblik lijevog dijela, kako kod neke dugmetare, prepravljana sa dugmetare na klavirku nije jer se dobro vidi da nista nije liveno nit ima nekih sumnji na klavijaturi da je livena, pa vi sad donesite neke svoje utiske.
Hvala!
harmonikacic je offline   Reply With Quote
Star 28.04.2016, 20:34   #6
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Za ovu harmoniku na slici mogu da tvrdim da nije original Guerrini harmonika.

Taj naziv koji pise na bas regidtrima "cabletone" nije merodavan da je harmonika original...slova "superior 2 i PREZIDENT "se vidi iz aviona da nisu originalna.

Moze ova harmonika da ima odlican ton ali ovo nije originalan instrument.

Cena je kao za original ali ja mislim da ona ne vredi toliko para....


Nadam se da sam ti bar malo pomogao.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, nesaband, za koristan post:
Faze (29.04.2016), harmonikacic (28.04.2016)
Star 28.04.2016, 21:19   #7
harmonikacic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.04.2016
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
harmonikacic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ajde upload cu jedan video da ju cujete, jer mene je jedino tonski impresionirala. Nesto cu samo onako na brzinu, hladnih ruku, cisto da ju cujete, nisam ni ja neki svirac. Ali sada mi treba ovakav instrument jer vec polako pocinjem tim vodama, a sto bi sada kupovao neku bezkabinsku za otprilike 1500 eura kada bi trebao opet za eventualno dvije godine uzimati nesto ovakvo. Ovakav instrument bi me samo jos vise motivisao i natjerao na rad.
Dodato:
Evo video je uploudovan, nije nista tehnicki, ali dosta da cujete zvuk instrumenta. Rekao sam da nije servisirana stvarno dug period, mozda nikad nije ni servisirana, iznutra se stvarno vidi da je stari instrument, nema nista da prkosi tome. Dirke su u dosta losem stanju, sto nije problem, daju se srediti, taman mi sad malo odgovaraju tvrdje da mogu osjetiti dubinu, drvena je klavijatura. Los mi je telefon, losa kamera, mikrofonija, a nit sam ja vjest harmonikas da iz nje izbacim sve sto treba, prvi put sam ju svirao, kaisevi su mi bili poveliki, inace sviram 96-icu, pa mi je ovo bila znatno veca i teza harmonika. Uglavnom poslusajte i ako se moze ista cuti procjenite o kakvom se instrumentu radi, znacilo bi mi.
Hvala vam!
http://www.youtube.com/watch?v=Zqzmb...ature=youtu.be

Promijenjeno od harmonikacic (28.04.2016 u 23:19 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
harmonikacic je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2016, 11:44   #8
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Preskupo je to za taj instrument.Za te pare ces sigurno naci bolji instrument i to original a ne sklapan.Ako kazes da je dirka tvdja da treba da se stimuje i da se cisti racunaj da ce te to kostati jos sigurno 500 eura.

Ne bih ti savetovao da kupis tu harmoniku.Cuo sam snimak i nisam ni tonom impresioniran.

koliko vidim mlad si momak i budi strpljiv i nemoj se zaletati.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, nesaband, za koristan post:
Faze (29.04.2016), harmonikacic (29.04.2016)
Star 29.04.2016, 18:13   #9
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Koliko slušam na snimku deluje mi da dirke poprilično klepeću i da joj štim nije baš najbolji, pikolica, što bi značilo oko 500e ako radiš sve...možda manje ako ne mora sve da se radi...glasna jeste ali za sve ostalo teško može telefonom...najbolje je uporedi sa nekom dobrom harmonikom ili kod nekog ko poznaje harmonike....ovako ne znam šta bih ti rekao jer imaj na umu da nije lako naći dobru harmoniku...

Pozdrav.
splendid je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio splendid za ovaj koristan post:
harmonikacic (29.04.2016)
Star 29.04.2016, 19:46   #10
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Starije kolege su ti prije mene sve rekle što trebaš čut.
Harmonika ni približno ne vrijedi tih para, što veli splendid dirke joj klepeću, a i Neša je u pravu kad kaže da joj ni ton nije nešto, iako je snimano mobitelom.
Za te pare možeš uzet jako solidnog Presidenta, ali evo ti moj savjet.
Svirao sam 4 godine na Hohner Atlantic IV, znači živi užas što se tona tiče, tako da kad bih uzeo tada od nekog kolege i neku Dallape ručni rad, zvučala mi je vrhunski i odmah bi mi došlo da je kupim jer nisam znao za bolje, ali najbitnije ti je kada uzimaš harmoniku da ih probaš minumum 10-15 različitih da dobiješ neku percepciju zvuka kojeg hoćeš.
Ja sam mislio kad sam uzimao da ću uzet Guerrini i to je to, ali probao sam ih jedno 7-8 i ni jedan mi nije legao ni tonski, a ni dirke mi se nisu svidile, čak su mi neke Dallape (naravno original) puno bolje "legle". Međutim, dogodi se da sam našao u Mostaru Bugari Armando Banger i zalijepio sam se na nju na prvu, ali ovaj je preskupo cijenio, ali nađemo ja i ćale u Novom Gradu istu, još stariju, odnosno bolju i za manje para i ne odvajam se od nje.
Znači, pažljivo i najbitnije strpljivo i puno sreće u pronalasku
__________________
I'm the one who knocks...



Promijenjeno od Dell (29.04.2016 u 19:47 sati)
Dell je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Dell za ovaj koristan post:
harmonikacic (29.04.2016)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:34


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije