Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.07.2024, 12:41   #1
Arter
Vredan član društva
 
Arter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.01.2012
Mjesto: Split - Zagreb
Postovi: 238
Downloads: 565
Uploads: 1
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 21 puta u 18 Postova
Instrumenti: Yamaha psr sx700, modx+6
Interesi: Glazba, glazba , glazba...
Arter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Kako napraviti sigurnosnu kopiju sadržaja u klaviajturi

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
To znači da nisi odradio Copy.

Na sreću, imam hrpu snimljenih videa gdje sam na brzaka objasnio osnovne funkcije. Izrezao sam jedan dio gdje objašnjavam kako se kopiraju tvornički ritmovi na USB stick. Ti trebaš napraviti isto samo moraš ući u USER registracije i birati njih. Kopiraj ih na USB stic i onda njega prebaci u Genos.
Samo, nisam siguran da ćeš i sve ostalo posložiti s obzirom da imaš Text, style, vjerojatno multipad ...



https://youtu.be/h2L6_nSjo0A
@casper ne znam jesam dobro skuzio po Vasim videima, ali da ne otvaram novu temu. Slozio sam jako puno registracija, znaci jedna registracija jedna pisma.
Koristim to sve kroz playliste, a sve stylove koje koristim za registracije drzim u folderu RADNI_STY u useru.

Dal kad kopiram registracije ili radim backup tih registracija na USB, moze li kako da one automatski povuku potreban style i ostalo ili trebam, ako npr vratim klavijaturu na factory i sa usb-a vratim te registracije tocno na odrredeno misto (na istu lokaciju pod istim imenom) vratiti i folder sa stylovima?

Nadam se da sam uspija pojasnit..
Hvala
__________________
Nikada ne misli da sve znas, jer uvijek postoji netko tko zna vise...
Arter je offline   Reply With Quote
Star 29.07.2024, 12:57   #2
korg_man
Vredan član društva
 
korg_man's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.07.2008
Mjesto: Vukovar
Godina: 34
Postovi: 138
Downloads: 285
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 21 puta u 16 Postova
Instrumenti: Yamaha Montage 7, Yamaha Genos, Yamaha Tyros5, Korg Kronos X 61, Kurzweil PC3 76
Interesi: Sviranje
korg_man befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Potrebno je kopirati sve. I playlistu, registracije, stylove i boje koje se koriste u registracijama. Nakon što formatiraš disk u klavijaturi, moraš sve vratiti na svoje mjesto. Ako ti se nalazi playliste u root folderu USER, tu je vraćaš. Stylovi ako ti se nalaze u User/RADNI_STY, moraš ih i vratiti u taj folder. Savjetujem ako sve prebacuješ na stick da uz sve prebačeno napišeš jedan tekst dokument u kojem ćeš si napisati :

Stylovi se nalaze u User/RADNI_STY
Registracije se nalaze u User/
Boje se nalaze tu i tu...
Itd.
korg_man je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio korg_man za ovaj koristan post:
Arter (31.07.2024)
Star 29.07.2024, 20:08   #3
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.194
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 52
Zahvalili mu 1.762 puta u 1.318 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Izdvojio sam pitanje u novu temu jer mnoge ljude muči isto pitanje. Možda ih i ne muči jer misle da rade ispravno sve dok ne dođe havarije i shvate da nemaju ono što su mislili da imaju


Da, @korg_man dobro zbori, trebaš kopirati sve na sigurno mjesto (USB ili HD računala), jedan po jedan segment. Posebno Style, posebno registracije, posebno tekstove, multipadove ... Ako ih na novoj klavijaturi vratiš nazad, na istu lokaciju, trebalo bi biti sve u redu.
Postupak sam opisao u ovom videu
https://youtu.be/W0GhgoXf3gk?si=tqKuzGFcsKhttLiv&t=132


Prije nego što dam odgovore na tvoja pitanja, treba pojasniti terminologiju. Banka registracija sadrži jednu ili više posebnih registracija.


I sada odgovor na tvoje pitanje
" ... kopiram registracije ili radim backup tih registracija na USB, moze li kako da one automatski povuku potreban style i ostalo ..."


Ne, kopiranjem Banaka registracija na neku drugu lokaciju ne kopiraš ono što je pohranjeno u bankama. Taj sadržaj moraš kopirati posebno.


U stvari, to je bit backupa, premjestiti sve ono što si pohranio u banke i to na istu lokaciju s istim imenom. Jedino tada će registracije raditi ispravno, tj. pozivati će sadržaj koji je memoriran u svakoj pojedinoj registraciji. S druge strane, Banke registracija ne moraju biti na istoj lokaciji. Ako su na staroj klaviajturi bile u USER, ti ih na novoj slobodno možeš korisiti sa USB sticka. I opet će raditi bez problema. ALI AKO KORISTIŠ Playliste, onda i banke registracija moraju biti na istoj lokaciji kao prije.

A Playliste mogu biti bilo gdje jer je njima bitno da "pronađu" Banke registracija.


Možda ovako napisano djeluje komplicirano ali kad shvatiš kako stvar rula, vrlo je jednostavno.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
Arter (31.07.2024)
Star 31.07.2024, 11:33   #4
Arter
Vredan član društva
 
Arter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.01.2012
Mjesto: Split - Zagreb
Postovi: 238
Downloads: 565
Uploads: 1
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 21 puta u 18 Postova
Instrumenti: Yamaha psr sx700, modx+6
Interesi: Glazba, glazba , glazba...
Arter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala vam na odgovorima
__________________
Nikada ne misli da sve znas, jer uvijek postoji netko tko zna vise...
Arter je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:27


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije