Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.06.2009, 14:25   #11
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa i reko sam da je Pa80 u odnosu na Pa60 "profesionalniji" stroj, iako im je matična ploča ista. I naravno da na Pa80 ritam ljepše "grmi" nego na Pa50/60, no to neki neče nikako priznat, jer svojedobno je Pa80 bio vrh ponude od Pa prve generacije. A kod razdvajanja kanala to najbolje osjetiš, jer na Pa80 to radi ko grom, dok se ma ikoja Pa60 "muči" i jedva da je osjetno bolja od Pa50-tke, a kamo li da je al pari Pa80.

@ Mimiki

Realno su cijenovno E50 i Pa60 rabljeni 1 za 1 tu negdje +/- 100 €, ovisi o očuvanosti pojedinog syntha, mada E50 bi s obzirom da je mlađi trebao više vrijedit. Ali ..., Roland je tih aranžerčića u posljednje vrijeme napucao u 3PM pa si i sam tako spušta cijenu.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 04.06.2009, 15:35   #12
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

I jos jedna velika razlika izmedju Pa60 i Pa80 a odnosi se na zvuk je sto Pa60 nema 4 izlaza a Pa80 ima a to kod mene igra veliku ulogu!!!
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 04.06.2009, 15:59   #13
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pa dobro znaci PA80 je klasa iznad ove dve navedene sve u svemu to je ok,pasce i pa 80 ali ne jos zbog para sad imam u planu nove kutije,mixer,skolarina 60 000din ne znam de mi dupe de mi glava,pa sam zato mislim da menjam glava za glavu.hvala na savetima
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 04.06.2009, 17:09   #14
leksa
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.06.2006
Mjesto: Sid
Postovi: 8
Downloads: 528
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Pa 60/TR
leksa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislim da treba dobro da razmislis, pogotovo jer imas i Tr-a. Ja imam kombinaciju Pa 60/ Tr i mislim da imam veliku razliku u kvalitetu izmedju dva instrumenta sto se tice boja. Sa druge strane drugar mi ima roland exr e2 i mogu ti reci da su njegovi ritmovi daleko masniji i puniji od onih na pa 60, g 800 od jednog drugog drugara da ne pricam. Ima tu dosta i do mene jer bas i nisam vest u sredjivanju ritmova(amater) ali cini mi se da barem moj korg pa 60 kao da mu fali basa na izlazu. Zapravo celoj klavijaturi nedostaje basa, po mom misljenju. Mozda je pa 60 prakticniji jer ima daleko vise materijala, ali ja bih se pre odlucio za tu tvoju kombinaciju da mogu da biram nego za moju.
Pozdrav
leksa je offline   Reply With Quote
Star 04.06.2009, 18:04   #15
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

sad sam svirao PA60 doneo ga drug kod mene,jbg zavisi od ukusa verovatno me je smorio malo zvuk rolanda,nekako mi korg izbacuje cistije ritam,ne znam kako da objasnim ima nekako skroz dugaciji bubanj,bas, na rolandu mi je nekako agresivniji i ne izlazi toliko lepo i cisto i boje su lepse nego na rolandu,ali ne verujem da cu menjati, bar za sada, posto ce on svirati sa mnom pa ce nam dobro doci i roland
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 04.06.2009, 19:15   #16
bokig800
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.11.2008
Postovi: 17
Downloads: 103
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
bokig800 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard roland e50 bre:)

Nemoj pokusavati da poredis boje sa pa60 i rolanda E50,zato sto je tu u startu bolji korg,ali ti E50 daje jace bubnjeve,koje,da se ne lazemo kad se dobro srede izbacuju na razglas pravu snagu!Iskreno,po meni imas dobitnu kombinaciju-rolanda za aranzera i korga za desnu ruku- Probaj Rolanda aranzerski sto bolje da sredis i sa Tr-om u kombinaciji,nece ti trebati bar neko vreme neka zamena za trenutnu kombinaciju.
Ako ti ispadne prilika da menjas glava za glavu ta dva aranzera,sigurno da ti odgovara ta menjaza,posto,koliko sam mogao da primetim (bar ovde u moj kraj) vise ljudi je naklonjeno korgovim aranzerima i verovatno ces ga lakse prodati (kasnije) nego rolanda E50.
Pozdrav i izvinite sto sam ga sad maaaalo oduzio
bokig800 je offline   Reply With Quote
Star 04.06.2009, 19:49   #17
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega nemoj da menjas E-50 za pa 60 iz razloga sto vec imas tr,a pa serija i tr imaju 70-80 % iste boje...PozZ
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 04.06.2009, 20:29   #18
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ma nije meni zbog boja nego samog aranzera,ne znam jos sta cu
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 05.06.2009, 00:43   #19
Bugibendts
Početnik forumacije!
 
Bugibendts's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2007
Mjesto: trstenik
Godina: 46
Postovi: 11
Downloads: 1107
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: kork pa 800-yamaha dx11
Bugibendts befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Bugibendts pošalji poruku preko MSN messengera Bugibendts pošalji poruku preko Yahoo! messengera Bugibendts pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pisem iz licnog iskustva.imao sam korg pa 80 u fulu.menjao sam ga za roland e60, u pocetku sam se rastuzio do zla boga i hteo sam da bacim sa 5 sprata e60 ali kada sam malo seo i posavetovao se sa par kolega ne bi ga menjao za 3 pa80 znaci na svirci mnogo lepsi i meksi ton imam jedino mi fale malo vise solo boje ali zato vucem sa monom yamahu dx11 i sve je ok kasnije razmisljam da uzmem fantoma i da povezem e60 i njega i tu je kraj.mislim da sam ti bar malo pomogao i uverio te da imas veoma solidnu spravicu jer svaki korg nekako mi mulja aranzer sve je cisto ali kada se pusti sve odjednom nista se ne razaznaje onaj ko se malo vise razume u muziku znace o cemu pisem .poz
Bugibendts je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:11


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije