Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.02.2014, 13:12   #11
srdjan motif
Vredan član društva
 
srdjan motif's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.01.2014
Mjesto: Valjevo
Postovi: 214
Downloads: 166
Uploads: 7
Rekao HVALA: 49
Zahvalili mu 15 puta u 15 Postova
Instrumenti: Klavijatura
srdjan motif ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
srdjan motif pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

drugari moji da ja vama kazem ovako, drugacije je za onog ko ide sutra i hoce odma da se opari od toga nema nishta, ja sam u srbiji vec 3 meseca i ovde nishta korektno nesam zaradio em shto se krade shto svako sebi trpa, niko nije oragnizovan i svi se drzu ko da imaju u dzepu 2000e a i tako pricaju, tako da bolje je ici negde van svgude je bolje, naravno ako imash radne papire i sve legalno ako dobijesh ti si sve zavrshio a na crno ni ne sanjaj nigde da idesh.. A moj Brat Rodjak on je rodjen tamo tako da ima sve njihovo a za platu kad bi reko tek tad mi nebi verovali.
srdjan motif je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2014, 15:23   #12
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od sale_band Pokaži Post
Mogu li ja nešto reći iz "prve" ruke???
Jesi li rekao to sto si htio "iz prve ruke" ? Da kazem ja nesto iz druge ruke.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2014, 15:35   #13
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma, odustao sam. Ne vredi...

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2014, 15:56   #14
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Odustajem i ja.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2014, 17:22   #15
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3442
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne mislim Sale negativno, ali to je cinjenica, sta god da ode da radi u Kanadi bice mu bolje nego ovde. Ja da imam mogucnost ne bih oklevao... Iako imam radnog iskustva i znanja, ne mogu da nadjem placeniji posao ili barem takav posao na kome je redovna plata od 300e i poslodavac postuje zakon (o radu).

U Srbiji je drustvo pocelo da se zasniva na principu: Ko koga zajebe...

U vecini slucajeva, dobar posao mozes naci jedino ako se uvlacis u dupe partijskim kadrovima. Drzava ne daje subvencije za samozaposljavanje (za otvaranje sopstvene firme/zanatske radnje), biro za zaposljavanje kao da ne postoji, inspekcija rada ne dolazi ukoliko se prijavi da se krse prava (ne uplaciju doprinosi za zdravstveno/penzijsko osiguranje, ili radnik uopste nije prijavljen, ili se ne obracunava zarada po zakonu o radu/ugovoru). Ne mozes ni da pokrenes sopstveni posao sa par hiljada $ jer ce drzava svakog meseca da te ubija sa porezima, i nece ti dati nikakvu olaksicu kao nekome ko je novi preduzetnik.

U gov**** smo, a oni (i oni koji im se uvlace u dupe, i oni koji ih podrzavaju glasajuci za njih) nas guraju nogom jos dublje... Sad idu izbori i debilna nacija ce opet glasati za nastavak propadanja, umesto da glasaju za nekog novog ko ima ideju. Nema svetla na kraju tunela...

Otisao sam u offtopic, ali sustina je sledeca: Nije sve med i mleko u Kanadi, ali imas sansu da radis i da zivis bolje nego ovde.

Izvinjavam se na "hajde da se zalimo" postu, ako sam prekrsio pravila foruma obrisite ga.
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2014, 20:48   #16
Amater_svirac
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.08.2012
Postovi: 106
Downloads: 11
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 20 puta u 20 Postova
Amater_svirac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Srdjane...

jedino sto ti ne be verovao I sto bi me iznenadilo je da mi kazes da ti je brat Voren Bafet licno... ostalo je sve prihvatljivo. Koliko god da mislis da tvoj brat zaradjuje para, neko uvek zaradjuje vise od njega
Amater_svirac je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2014, 21:57   #17
srdjan motif
Vredan član društva
 
srdjan motif's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.01.2014
Mjesto: Valjevo
Postovi: 214
Downloads: 166
Uploads: 7
Rekao HVALA: 49
Zahvalili mu 15 puta u 15 Postova
Instrumenti: Klavijatura
srdjan motif ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
srdjan motif pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Amater_svirac Pokaži Post
jedino sto ti ne be verovao I sto bi me iznenadilo je da mi kazes da ti je brat Voren Bafet licno... ostalo je sve prihvatljivo. Koliko god da mislis da tvoj brat zaradjuje para, neko uvek zaradjuje vise od njega
naravno da ima on je radnik shto znaci da ima shefa i drugih radnika koji zaradjuju vishe od njega to vazi za tamo, a ovde u srbiji cisto sumnjam da ima, posho vidim da te bash pogodio moj post moram reci da znam dosta ljudi koji rade na gradjevini ili bilo koji drugi posao dal je fast food ili slicno svi imaju vece plate nego shto bi imali u srb to je cinjenica. a nevalja ti druze shto tako odma krecesh u napad to je malo nekulturno ovde smo da se druzimo a ne da napadamo.
izvinjavam se ako sam off topic.
srdjan motif je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2014, 22:46   #18
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jeste...Samo sto je u Kanadi 300$ nista...Mozes komotno guzicu obrisati njima.

Ja zivim u Kanadi od 95-e...Moze se fino zivjeti ali ne od muzike..Nekad sam se aktivno bavio svirkom...Znaci svaki vikend negdje.Nekad i po tri ili cetiri dana, zavisi kakav se praznik potrefi.

Ali uvijek sam imao i "normalni" posao...heheje

Sada sviram mnogo manje jer zaista nemam vremena sve stici..U Kanadi je zivot jedno 3 puta brzi nego dole..
Druga stvar.Ja sam uvijek svirao svima.Znaci i Bosancima i Srbima a i Hrvatima(manje zbog repertoara).Znalo se desiti da me gazda napadne sto sviram "Shotu"..ili sa druge strane mi neko dodje i kaze, "Sto sviras od Tome pjesmu, sviraj nesto nase".

Normalno i jednog i drugog posaljem u lijepu finu..
hehehr

To je nekad tako bilo a ima i sada u manjim kolicinama.To su one stare imigracije(Cetnici,Ustase i Balije) koji su pobjegli onih dana...Ali, sad je vec politika.A polika je po profesiji kurva.

Nije to sve ni lose ,ali i narod se sav promijenio..Svi su u dugovima.Opet moram da kazem da Srbijanci najbolji baksis daju.
Znaci ako hoces samo da se bavis muzikom samo tanko ces da zivis u Kanadi.

Ja vise ne idem po kafanama uopste.Em su slabe pare em slabo narod i dolazi.Nekad je bilo drugacije.

Najvise sviram privatne zabave ili svadbe..Ali svadbe nisu kao nase...Neces tu uzeti nekog baksisa.
Ne zato sto narod nece da plati, nego nemas vremena.Dok se sve ceremonije obave prodje svadba.

Sto znaci, di si tu si....jebajiga...
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2014, 23:05   #19
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dobro je mikimiki, odlicno si "naslikao" situaciju preko grane i ko god ima namjeru da krene u avanturu, trebalo bi da procita ovaj tvoj post. Iz sopstvenog iskustva mi je poznato to stanje u Kanadi, koje je vrlo slicno ili jos gore u USA, a koje je isto tako i u evropskim zapadnim zemljama. Ko voli nek izvoli. Znam da sit gladnom ne vjeruje, ama nema potrebe bas sve oprobati na sopstvenoj kozi. "Grki su tamo zalogaji hljeba, gdje svoga nema, gdje brata nije..." Ko sumnja neka provjeri sam, ama ce poskupo da ga kosta. Ne mozemo cijeniti globalno stanje, u inostranim zemljama, na primjerima nekolicine ljudi. Ima onih koji su se "snasli" (konkretno. sam ne bi trebalo da lajem protiv zapadnih zemalja) ali to je samo mali procenat onih koji su dosli u neka sretnija vremena ili koji su sticajem okolnosti dosli do polozaja, koji im garantuju kakav, takav spokojniji zivot... mada, vjecna garancija ne postoji nigdje. Moj savjet, savjet covjeka koji je preko trideset godina po svijetu: ostajte tamo gdje ste, to jest "Ostajte ovdje, sunce tudjeg neba nece vas grijat k'o sto ovo grije...". Nema nimalo patetike u ovome sto vam pisem, samo nekakve gorcine i mozda i kajanja sto nisam pokusao sve to sto sam uradio, uraditi u zemlji u kojoj sam rodjen i gdje sam svoj na svome. Kraca iskustva po inostranstvu su uvijek dobro dosla, a sve ostalo je veoma, veoma veliki rizik.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2014, 23:46   #20
Milan_Canada
Drugar foruma
 
Milan_Canada's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Postovi: 52
Downloads: 2678
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Roland fantom G6+BK7m
Milan_Canada befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Kanada

Potpisujem post kolega mikimiki i tranzita,prvoga i licno poznajem,obojica zivimo u Canada 100km udaljeni jedan od drugoga i vidjeli smo se prosle godine jednom ,pretprosle dvaput,mislim da vam i ovo nesto govori kakv je tempo zivota u Kanadi.Jos da dodam Novica Negovanovic nije mogao da zivi samo od muzike u Chicago nego je kupio dva kamiona koja su radila za njega ,Nedeljko Bilkic nije mogao da zivi od pjevanja u Kanadi.Netko je spomenuo Micu Radovanovica i njemu zena radi "dobar posao tako da moze muzicirati.kao sto pjesma kaze:nema
raja bez rodnoga kraja.Pozdrav svima kolegama!
Milan_Canada je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije