Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.12.2010, 12:52   #1
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard pa2xpro problem oko rucnog postavljanja boja u ritam

veliki pozdrav svima, evo ovako, sinoc sam iz nekih setova stavljao ritmove, namjenske, i naravno kao sto vec svi znamo kada se ne cuje bubanj ili bas udjemo u trk.sel. i namjestamo ga rucno. okej, uradio sam sve to, stavio sam bubnjeve, bas gitaru, ali problem je sto ne mogu staviti nikako od acc1 do acc5 niti jednu boju , ne znam zasto?! na tim mjestima od acc1 do acc5 mi je samo klavir, i probam ubaciti npr strings, nece, tako niti kada udjem u edit/record, on otvori boju ali nece da je reproducira. a ritam jako dobar napravljen... p.s. ne vezano za ovo uskoro cu uploadati set sa songbookom gdje ima dosta zabavnih i svatovskih i narodnih pjesama, ali o tome cu pisati kada ga uploadam. hvala puno!
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 19.12.2010, 15:55   #2
nikola1980
Drugar foruma
 
nikola1980's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.04.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 61
Downloads: 51
Uploads: 0
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: KETRON AUDYA 5
nikola1980 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

moras da mi kazes odakel udjes u trk select,da bih znao o cemu se radi!!!!!
vrlo je vazno da sve sto radis,radis u recordu,zato to kada promenis bilo koji instrument u real time-u on ti blokira tu varijaciju,a moguce je da,recimo u var1 taj track nije ni odsviran!!!pozzz
nikola1980 je offline   Reply With Quote
Star 19.12.2010, 16:43   #3
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

odmah sa pocetka ritma, znaci kada ga tek upalis, ono gdje je izlistano sve: gore u lijevom cosku npr Disco Jazz, pa s desne strane boje su izlistane, dole ispod eq za mikrofon..... i odmah kliknem na trk.sel. na dugme. i stavio sam na var4 i upalim strings npr na acc1, nece. Pokusam ga drzati ono iz c dura, jer zvuci brutalno suh ritam bez icega, samo bubanj i bas..... a hocu strings, malo gitare,i malo klavira, da ja sam napravim posto vidim da to nema u ritmu, ali nece nista, niti jedna se boja ne cuje...... dal to moze biti konvertovan ritam pa nece da boje prima ili........... ne znam pomozite, ovaj diiskac ritam mi je super pravi svatovski
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 19.12.2010, 16:59   #4
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A jesi li siguran da ima uopce nesto odsvirano na tu traku ..... jer kazes da nijedna boja ne svira ?!
Probaj razlicite akorde (dur, mol, 7), da nije mozda varijacija podeljena na CV po akorde.
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 19.12.2010, 17:27   #5
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

evo ga ace probao sam ali nece nista, ma ne znam, onda cu ga izbrisati, nista nece niti iz jednog akorda....... hmmm al steta dobar ritam...... uradio bih ga ja jos ali ne mogu nista ljudi hvala na pomoci, ako jos netko zna nesto nek javi na traku nista nije odsvirano, od acc1 do acc5 su klaviri i kad promjenim boju i neki drugi akord nista se ne desava..... e svasta.... ma nista, hvala puno!!!
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 19.12.2010, 17:27   #6
nikola1980
Drugar foruma
 
nikola1980's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.04.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 61
Downloads: 51
Uploads: 0
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: KETRON AUDYA 5
nikola1980 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

steta je ako je dobar ritam!!!! sto sam ne napravis trackove?!??!

Promijenjeno od nikola1980 (19.12.2010 u 17:29 sati)
nikola1980 je offline   Reply With Quote
Star 19.12.2010, 17:36   #7
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ah, a napravio bih da znam, posto je klavijatura "nova u mojim rukama" tj u 7 mjesecu sam je kupio jos sam u fazonu razvijanja vjestina prema njoj, do sada sam naucio praviti neke terce, malo oko vokodera, songbook, malo oko promjene boja i tako neke te cake..... a probavao sam praviti ritam, al mi ne uspjeva probat cu, neka jos malo da se uvjezbam. Pravio sam na jednom discu 2 dodao samo strings ono nekako mi je suh bio ritam pa sam ga malo osvjezio sa stringsom u record modu i dobar je, al ovaaaaj je prelijep a nece ma nista probat cu dalje traziti pa sta bude. A svakako cu probati praviti sam trackove, naravno uz pomoc vas profesionalnih muzicara i foruma i svega hvala.
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 19.12.2010, 17:55   #8
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pogledaj da ti nisu mutirani ti trekovi u track selection...Ako je na ˝nazovi potenciometru˝od tih trekova slovo M u kvadratiću,pritiskom na njega ćeš ga odmutirati-treba da bude slovo P(play)da bi određeni trek radio.Pozdrav!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 19.12.2010, 18:26   #9
gagy
Vredan član društva
 
gagy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.03.2009
Mjesto: Gradiska,BiH
Postovi: 164
Downloads: 220
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 16 puta u 16 Postova
Instrumenti: korg pa3x
gagy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
gagy pošalji poruku preko MSN messengera gagy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Uvuci taj ritam u Record pa oznaci track koji te zanima npr.acc1 i ides na opciju event edit.U njoj ces vidjeti da li je uopste ista odsvirano na tom track-u,a ako nije opcija Record pa sam snimi sta ti je volja.Pozzz
gagy je offline   Reply With Quote
Star 19.12.2010, 18:33   #10
nikola1980
Drugar foruma
 
nikola1980's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.04.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 61
Downloads: 51
Uploads: 0
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: KETRON AUDYA 5
nikola1980 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

posto si je relativno skoro uzeo,mozes da pocnes bar da kopiras sa drugog ritma!!!
uzmes taj bubanj i taj bas,posto su ti oni i nosilac tog zvuka,a pratnje kopiras sa nekog drugog disco ritma,bar zapocetak dok ne naucis sam da chukash!!!
bice bar priblizan,ne verujem da je u njemu najbitnije kako su odsvirani strings ili gitare!!!pozzz
nikola1980 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:47


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije