Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mikrofoni

Mikrofoni Mesto za one koji vole da pevaju ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.02.2016, 15:07   #1
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Mikrofoni (piloti) Shure wh20 i wh 30, koja je razlika???

Koja je razlika izmedu ova dva mikrofona, zanima me mozda bi uzeo neki od ta dva, trenutno imam akg, i dali mogu normalno na bazu od akg-a spajat ove...Koja je razlika u kvaliteti izmedu ova dva modela???
makl je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2016, 16:28   #2
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Imao sam oba modela i uzasno su radila... Wh20 trebas toliko pojacati da je pocelo pucati iz njega kad se zaderes dok pjevas... Wh30 je kondenzatorski mikrofon i nekakav mi je sav bio u "basu", godinu dana sam radio na njemu i tesko da sam uspio ista uraditi sa ekvilajzerom... vazda susti, mikrofonira, i ponavljam sav je u basu bio... Nakon toga probao sam i akg c520(koliko se sjecam)koji mi se nije svidio tonski(valjda uho naviklo na wh20 i wh30) i na kraju kupio betu 58a i rijesio se svih problema...
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2016, 00:39   #3
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Eh da, betu 58 imam i ja i najbolja mi je od svih, ali problem je sto ona nije pilot, tj nije bezicna, meni treba neki naglavni bezicni mikrofon jer mi je puno prakticniji, jer sviram svakako na razglas...imam akg, slabiji model od 520, ali ne svida mi se bas previse, a shure mi se nekako cini bolji, gledam ova dva modela, ali nisam ih nigdje nikada probao, pa neznam kako rade, u tome je problem jedino...
makl je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2016, 01:32   #4
kristi
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 24.02.2008
Mjesto: Ruski Krstur
Godina: 35
Postovi: 81
Downloads: 83
Uploads: 5
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg pa4x pro , Korg Kronos , Roland juno 106, Dallape Organtone
Interesi: Muzika i tehnika
kristi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav. Ima vec nekoliko rasprava na tu temu na forumu... Druze taj akg sto imas ako nije c420 ili c520 znaci da nije pevacki nego za aerobik,konferanse i slicno( pise lepo u uputstvu ) . Uglavnom(c420 i c520) oba su jako dobra mikrofona i mogu extra da rade svirke plus imaju bolje vesanje od shure-a. Wh20 je dinamicki mikrofon i kod njega ces imati manje mikrofonije ali losiji kvalitet zvuka dok wh30 je kondenzatorski i kao i svi takvi mikrofoni osetljiviji je na mikrofoniju mada je zvuk extra. PREPORUCIO BI TI ako vec kupujes pilota da ga kupis novog kod proverenih radnji da ti ne bi uvalili svakakve kopije.
Dodato:
A sto se tice spajanja: mozes da prikacis na tu bazu ukoliko ima fantomsko napajanje,a predpostavljam da ima, c420 i c520 bez problema(samo ubodes) dok ako bi uzeo wh30 morao da odseces sa njega njegov prikljucak i nalemis zice sa njega na prikljucak od AKG-a

Promijenjeno od kristi (18.02.2016 u 01:38 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
kristi je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio kristi za ovaj koristan post:
makl (18.02.2016)
Star 18.02.2016, 14:16   #5
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Znaci bolje onda uzet od akg-a, jedan od ova dva modela? Imam akg c555, i vjerojatno je za to sto ti kazes, jer cim je blizu usta kada pjevas glasnije, on izoblicava zvuk, mikrofonije i nema toliko, ali problem je to sto izoblicava zvuk, nije potpuno jasan i cist, i tako to...Baza mi je sr40 dual pro...
makl je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2016, 16:29   #6
kristi
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 24.02.2008
Mjesto: Ruski Krstur
Godina: 35
Postovi: 81
Downloads: 83
Uploads: 5
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg pa4x pro , Korg Kronos , Roland juno 106, Dallape Organtone
Interesi: Muzika i tehnika
kristi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da shure-a prilagodis za tu bazu treba ti samo da kupis mini XLR od AKG-a(manje od 100din) i da zalemis 3 zice uglavnom nista komplikovano. Najbole bi bilo da ih probas na svojoj bazi(pozajmi od nekog kolege) i da se odlucis za neki od ova tri(wh30,c420,c520) na osnovu onog sto tebi odgovara . Mada najvaznije je pevanje, a ako dobro pevas ova 3 mikrofona ce odraditi ostalo... Samo probaj od nekog na svojoj bazi zato sto je mozda problem sa izoblicavanjem do baze. Pozdrav
kristi je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio kristi za ovaj koristan post:
makl (18.02.2016)
Star 18.02.2016, 16:57   #7
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa c520 bi svakako trebao raditi na tu bazu, problem su shure, jel tako?
makl je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2016, 22:45   #8
kristi
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 24.02.2008
Mjesto: Ruski Krstur
Godina: 35
Postovi: 81
Downloads: 83
Uploads: 5
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg pa4x pro , Korg Kronos , Roland juno 106, Dallape Organtone
Interesi: Muzika i tehnika
kristi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

C520 ce sigurno da radi bez prepravke samo uzmi onaj sa mini xlr prikljuckom kao sto imas na prenosu. A radice i wh 30 samo moras da zalemis mini xlr prikjucak na njega.

Promijenjeno od kristi (18.02.2016 u 22:47 sati)
kristi je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2016, 00:58   #9
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam toliko strucan u tome pa se nebi bas igrao, ali ako je c520 najbolji u klasi ko sto svi kazu (citao sam i ostale postove i komentare), onda cu vidjet da uzmem njega...Kazem, najvise mi se svida shure beta58 zicni, koji i imam, ali mi on nije praktican, treba mi neki pilot, trenutno imam taj c555, ali nije bas nesto, ocito zbog toga sto nije za pjevanje. Wh 30 sam gledao zato sto je shureov, a vidio sam da ga koriste neki malo bolji muzicari tipa krecara i ekipe, pa sam malo trazio o njemu da vidim kakav je, a nema neku extra veliku cijenu, i tu sam naletio i na taj wh20, ali iz svega ovog, zakljucak mi je da je najpametnije uzeti c520, i rijesio sam problem...jedino neznam koliko vuce mikrofonije s njim, dali isto kao kod c555, ili vise...
makl je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2016, 14:32   #10
kristi
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 24.02.2008
Mjesto: Ruski Krstur
Godina: 35
Postovi: 81
Downloads: 83
Uploads: 5
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg pa4x pro , Korg Kronos , Roland juno 106, Dallape Organtone
Interesi: Muzika i tehnika
kristi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I c520 je kondenzatorski mikrofom pa samim tim je osetljiviji na mikrofoniju od dinamickih ali ja sam radio i sa c420,c520 i sad radim sa wh30 tako da pazljivim rasporedom zvucnika u sali moze lako da se izbegne mikrofonija.
kristi je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio kristi za ovaj koristan post:
makl (20.02.2016)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:33


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije