Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.09.2011, 10:40   #11
gogo
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 30.08.2011
Postovi: 13
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
gogo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Može li mi neko reći za ove aktivne MACKIE srm 450 kako rade u poređenju sa EV Zx4,znam da su ove EV pasivne, ali me interesuje tonski poređenje jer njih imam a planiram preći na aktivne.Ima li neko iskustva sa YAMAHA MSR 400 aktivnim kutijama.Molio bih mišljenje i da li su one bolji ozbor od SRM 450.Hvala.
gogo je offline   Reply With Quote
Star 23.09.2011, 11:03   #12
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Vidis mladi kolega, srm450 u odnosu na yamahu ili bilo koju aktivnu kutiju u istom cenovnom rangu srm450 nema premca,.. i po snazi, kvalitetu izrade, soundu, dizajnu, težini,....eh sad naravno da ima i boljih aktivnih kutija i sistema, i mackie ima takve proizvode,... ali su i skuplji..dok sa druge strane poređenje srm450 i ev zx4 nije baš realno, ev zx4 je pasivna kutija koja košta koliko i srm koja je aktivna,.. da je zx4 aktivan kostao bi duplo vise,... kao sto i srm da je pasivan kostao bi duplo manje a to je model mackie c300,.. inace zna se da je ev topliji u zvuku,.. dok mackie ima komnkretan bas i bolje prostire zvuk,... najbolje ti je da dodas na te dve ev jos ove dve aktivne srm450 i imaces sve,....
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 23.09.2011, 13:32   #13
gogo
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 30.08.2011
Postovi: 13
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
gogo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala na savjetu za SRM 450. Samo još jedno pitanje i mišljenje,kakva je ova nova serija EV ELX 115 aktivna u odnosu na ovu srm 450 snagom i tonski,koja je već provjerena.Malo je skuplja i nije problem ako je i za toliko kvalitetnija.Cijena je baš povoljna oko 700 eura komad.
gogo je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2011, 00:23   #14
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

O EV ELX imas u ovoj temi:

http://www.yu-midi.org/forum/showthr...ighlight=titan

Pozdrav
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2011, 03:13   #15
Ozrenac3
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 21.03.2008
Mjesto: Chicago
Postovi: 50
Downloads: 967
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa 50, Yamaha DX11, Yamaha PSR 2000
Ozrenac3 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

drage kolege i dalje nema odluke koje aktine kutije da uzmem. taman se odlucim, kad uvjek neko ima nesto lose da kaze o tim kutijama. muzikom se ne bavim profesionalno ali nadje se neka svirka onako sa drustvom za dusu. gledao sam da uzmem nesto od behringerovih ali to svako ovde kudi.pa sam gledao samson auro d415 ima solidne reviews ovde u americi i ljudi ovde smatraju da je mnogo bolji od behringera.iako ja to necu goniti puno mozda po 2 ili 3 sata nekoliko puta mjesecno ali se mislim opet kad kupujem da kupim nesto kvalitetno. mislio sam na jbl eon 315 ili 515 ali ovde neko rece da ni ove nisu bas dobre, ono dobre su za tehno ali ne za nasu muziku. pa gledam ove mackie srm 450 to mi je zadnja opcija da nesto kvalitetno uzmem jer je stvarno naj veca cijena na koju sam spreman ali ne znam dali je mu je bas dovoljno jak sa obzirom da su 12". ako mi treba bas bin da bi dobio dobar kvalitetan bas onda to je malo previse za moj dzep. hvala puno.
Ozrenac3 je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2011, 11:46   #16
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Druze uz srm450 ne treba ti bas bin ako sviras za drustvo,.. ja tezgarim u srbiji vec dve godine samo sa tim kutijama svirke do 150 ljudi i nikako mi ne zafali bas bin,... za svirku ti je prevashodno bitniji repertoar i atmosfera a ne bas bin,... uz srm450 nikako ti ne treba,...
Druže ne razumem te, mi u srbiji koji jedva krpimo kraj sa krajem imamo finu opremu a ti se u americi razmisljas da kupis behringer,.. plus u americi ti je 600$ kutija a ovde 600 eura sto je 850$... Odresi kesu i kupi,...plus kod Vas vazi da ako ti se ne svidja proizvod mozes da ga vratis u roku od mesec dana i dobijas lovu nazad,.. sto kod nas nikad nece moci,... pa lepo uzmi probaj pa vrati ako ne valja,... ako to sve nemozes a ti ajde da se menjamo,.. dodji ovde da zivis, radis, gladujes i tezgaris ,.. a ja cu sa porodicom u Ameriku da se iživljavam,... pozzz

Promijenjeno od pedjajazz (26.10.2011 u 11:48 sati)
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2011, 12:28   #17
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako si reko.
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2011, 14:01   #18
Ozrenac3
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 21.03.2008
Mjesto: Chicago
Postovi: 50
Downloads: 967
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa 50, Yamaha DX11, Yamaha PSR 2000
Ozrenac3 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ma druze pedja nema sta da ne razumes necu da placam velike pare za nesto od cega nemogu da ih vratim nazad. ja da sviram profesionalno ovde u americi znaci da mi je to hljeb onda se normalno ne bih dvoumio sta da kupim. a da kupim nesto od 3000$ i da mi sjedi ovde kupi prasinu onda mi se normalno ne isplati. nadam se da sad razumes. sve je to istina da se moze kupiti i vratiti. ovde se moze sve vratiti i do 12 mjeseci za zamjenu to nije problem nego zamisli sada da ja idem okolo i vrcam kutije po 2 ili 3 puta pa valjda je svrha ovog foruma da se malo pomogne. jer vi sto se bavite muzikom profesionalno naj bolje znate a ne neki prodavac koji je naslago 50 kutija na zid i ajd sad raspali pa probaj od toga nema nista. samo sam htio da kupin nesto solidno za ne tako velike pare, a tebi kao i uvjek hvala na odgovoru.
Dodato:
a to sto si rekao da se mi u americi izivljavamo da nisi milio uzivamo? nema ovde uzivancije baja nego radis od jutra do sutra. nemoj da mislis da dolari rastu ovde po drvecu. pa ajde da se mjenjamo ti ovamo rintaj a ja cu tamo tezgariti promijenuo bi ti misljene za dan.

Promijenjeno od Ozrenac3 (26.10.2011 u 14:11 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Ozrenac3 je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2011, 15:13   #19
zdozic
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 16.08.2008
Postovi: 60
Downloads: 657
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: KORG PA600
zdozic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E bas tako!Pozdzrav iz Minnesote
zdozic je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2011, 00:24   #20
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Druže Ozrenac;
prvo te dve kutije i solidan soundcraft mikser kostaju 1500$ (sve novo), I zavrsio si posao, i za hobi i profi varijantu,... A kad ja mogu to sebi da priuštim možeš i ti. I tu nema puno razmišljanja, mi ovde u srbiji da imamo vaše cene u svemu od hrane do rakete,... sa ovih 300$ prosečno koliko iznosi plata mesečno,... pa svi muzičari bi imali opremu kao da rade woodstock žurke,.. ako već ti se ne daju pare,.. a ti uzmi pa vrati pre isteka reklamacionog roka i možeš tako 10. god raditi,... moj jedan drugar je tako radio u državi Georgia,.. dok nije zaradio lovu,.. a zaradio je lovu za opremu posle mesec dana jer se tamo svirka placa 500$ fiksno minimum,....

Drugo,... svaka tebi čast ako rintaš po ceo dan,... ali zna se da ovde ne cvetaju ruže,... a preko bare je uvek bila druga priča,... Moj primer je taj što ja imam svoj posao,.. radim u školi kao profesor, a da bih sebi i porodici mogao priuštiti jednom godišnje letovanje, nove gume na već matorom automobilu, i puniju slavsku trpezu,.. moram raditi dodatno,.. tj. u svoje SLOBODNO VREME da tezgarim,... kada Vi iz Amerike posle posla odete na irsko pivo u klub gde su cene od 1 do 2$,.. ja tada idem svirati,.. da bih sutra u samousluzi mogao da kupim 2l Bg piva u plasticnoj ambalaži po ceni od 2.5$ pod uslovom da je na akciji,... e moj brajko,..
Zaključak je sledeći:
Tvoja radnička plata iznosi oko 1350$ mesecno
Moja profesorska je oko 680$ mesecno
Kod Vas je apsolutno sve jeftinije minimum 30%,... instrumenti i oprema čak i više ,.. a polovna oprema skoro je džaba a ima je koliko hoćeš.
I nemci bi želeli vaše cene ,..
Ja sviram gažu(start) za 80-100$,
a kod Vas najgori muzičar dobija minimum 200$ po svirci a ovakav kao ja 500$ (Informacije sam lično dobio od Miloša Djordjevića, mog školskog drugara sa studija u Nišu koji je najpoznatiji klavijaturista i pevač u Čikagu a i šire u Americi)...
tako da dreši kesu i kupi taj industrijski standard koji smo ti skoro svi preporučili,... ja bih tamo žmureći kupovao,.. jer znam da je sve original i da može da se vrati,....

plati brate od pola plate,.. još će ti ostati i za cisternu goriva od ostatka plate!!!!!
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije