Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.10.2011, 18:11   #671
zox2003
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.02.2006
Mjesto: USA
Postovi: 171
Downloads: 283
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
zox2003 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo samo da dodam da ja nemam problem koji je No.1 opisao...Imam zadnji OS instaliran....i sve sto sam radio sam odradio u zadnjem OS koji sam instalirao cim sam dobio aranzer.
zox2003 je offline   Reply With Quote
Star 15.10.2011, 18:06   #672
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Nema tih problema vise na novom OS,jedini bug trenutno koji sam ja primetio je ovaj koji sam naveo gore u prethodnom postu ;-)
Postovano sa mobilnog uređaja
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 17.10.2011, 23:34   #673
No.1
Odomaćeni član
 
No.1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2007
Godina: 40
Postovi: 721
Downloads: 1585
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: pa3x
No.1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
No.1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ja sam govorio za ovaj bug na OS zadnji ne na taj sto je bio 1,0 ..znaci jos kad sam kupio klav odma sam uraio update i opet se desava to...Ajd provericu mozda se desava samo na stylove koje prvi put otvaras od 2x pa prilikom konvertiranja se malo zaledi...
__________________
No.1 je offline   Reply With Quote
Star 24.10.2011, 16:56   #674
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Sve me vise nervira zasto su Gate ostavili samo za glavni vocal na pratecim glasovima ne funkcionise . . . Ajde ako hocete da se organizujemo i da trazimo da u novom Os odrade to u kompletu?
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2011, 13:47   #675
accordst
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.08.2011
Postovi: 135
Downloads: 240
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
accordst befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kompresorom na Drums se koristim na slijedeći način:
1. Odlučim da mi efekt kompresora bude na npr FX 2. Ako je na FX 2 onda taj set podesim u sound edit-u da elementi bubnja koje želim da budu ''kompresirani'' da im FX2 bude na max. tj 127 i taj set tako memoriraš a može ga se i preimenovati(da ih možeš razlikovati) pa onda kad ne želiš ''kompresor'' koristiš izvorni set.
2.Vratiš se na style na drum track izabereš taj novi set i na volumen opciji isključiš ''DRY'' opciju, (samo na drum track),a zatim na drum track dodaš FX 2 kaliko ti odgovara (0-127).
To bi bilo to,naravno i na ostalim kanalima u arr. možeš na FX2 dodavati kompresor po vlastitom ukusu.
Kao i sa svime ne treba pretjerivati.

I još nešto pošto je bass track odnosno sam sound bas gitare je veoma važan za ukupnu zvučnu sliku,predlažem svima (koji imaju PA3X) da na bas stave efekt tj. 7 pojasni ekvilajzer).
Tako će moći u svim stylovima da bas git. ''obojaju'' tako da bas izlazi što čistije ,probao sam i rezultati su odlični(nema više muljanja samo treba znati ili pogoditi koje frekvencije treba skinuti odnosno dodati).

Sve u svemu zbog gomile efekata Pa3x traži i dosta znanja da bi se dobro iskoristilo sve to što nudi.

I još nešto u samom sound editu za svaki element bubnja postoji 4-pojasni ekvilajzer tako da npr. jedan te ist kick ili doboš može zvučati vrlo različito plus dodatno editiranje u style track-u....sve u svemu PA3 X može svakom drugačije zvučati a o ukusima se ne raspravlja...
accordst je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio accordst za ovaj koristan post:
Burli (25.10.2011)
Star 25.10.2011, 22:44   #676
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vjerovatno je pisano, al' ne mogu da nađem koliko efekata se može koristiti na aranžerski dio a koliko na solo boje?
Inače ja na Pa2 odavno 7EQ koristim na bas gitari, hall je na bubnju i eventualno na ritam gitari, taj kompresor fali, mada slušajući popularan set koji u zadnje vrijeme kruži on može i da izobliči kompletnu zvučnu sliku ako se pretjera sa njim...

@accordst imaš li kakvih snimaka, čisto iz znatiželje me zanima da čujem kako bubanj radi sa kompresorom?
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2011, 19:32   #677
accordst
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.08.2011
Postovi: 135
Downloads: 240
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
accordst befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard efekti na Pa 3x

Kod Pa 3x na Style trakama(accomponent) istovremeno se može koristiti 5 efekata,naime ako se koristi Master efekt MFX 1,MFX 2 i MFX 3,tada se može koristiti i Insert EFX 1 i 2,ako koristiš samo dva tj. MFX1 I MFX2 ,tada možeš koristiti Insert EFX1,EFX2 i EFX3 ,znači kako ti više odgovar.Na insertima postoji još i ''chain''(engl. lanac,povezivanje),ako te ti detalji zanimaju ''skini'' manual od Pa3x pa pogledaj da sad ne duljim.
Na solo(upper 1,2,,3 i lower) možeš istovremeno koristiti MFX1,MFX2 i MFX3 ili MFX1 ,MFX2 i jedan insert EFX.
Napravio sam dosta ritmova uglavnom za zabavnjake znači pop i rock završit ću za cca 10-15 dana sve planirano pa ću staviti na youtube sve urađeno.Koristio sa i neke elementa iz Dynamix seta koji sam imao na Pa2x(
Uglavnom zbog ''manjka'' efekata nije bilo šanse da mi tako zvuči na Pa2x.

Inače prije cca 1,5 god. sam kupio Pa2x (prije nisam koristio korga)a prije cca 1.mj. sam ga prodao i kupio Pa3x.
Tako da mi je trebalo malo vremena dok se ''prešaltam'' na korgovu ''filozofiju''.
accordst je offline   Reply With Quote
Star 03.11.2011, 01:14   #678
oliver
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.02.2004
Postovi: 103
Downloads: 2047
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
oliver befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard pad

interesuje me kako su efekti na padove postavljeni na pa3x, ide li posebno efekt na njih ili efekt je povezan sa aranzerom kako sto je na pa2x.
oliver je offline   Reply With Quote
Star 05.11.2011, 20:10   #679
korgkras
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.08.2011
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
korgkras befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg pa3x musikant

Pozdrav svima,
pošto vidim da neki več svirate sa Pa3x, bi zamolio ako mi kažete kakva je razlika između tog modela i verzije pa3x Muzikant, koja je u Njemačkoj. Pošto je naša muzika ( u Sloveniji) dosta slična Njemačkoj-bar u nekim detajlima- dali se ispkati to uzeti. Sam sada koristim Pa1x pro,
hvala i izvinjavam na lošem jeziku, nadam se da se razumemo,
pozdrav
korgkras je offline   Reply With Quote
Star 07.11.2011, 18:56   #680
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@korgkras koliko ja znam a mogao si i ti da procitas ovdje negdje je vec bilo pisano o tome koja je razlika izmedju normalnog modela pax3 i njemackog,a to je cini mi se samo razlika u tome sto je na njemackom modelu sve ispisano na njemackom jeziku i tasteri a i sistem je kompletan preveden na njemacki jezik da svabo bolje razumije kad radi na klavijaturi...Znas kakve su svabe hoce sve da imaju prevedeno..Cak mislim da imaju i poneke ritmove u tom modelu posebno za svoju muziku...eto to je valjda samo razlika i nista vise koji god model da uzmes isto je...Pozzz
zeljko je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije