Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Kutak za harmonikaše

Kutak za harmonikaše Pravo mesto, za pravo pitanje ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.10.2010, 18:53   #11
zsimonovic
Odomaćeni član
 
zsimonovic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.08.2007
Mjesto: gornji milanovac
Godina: 45
Postovi: 509
Downloads: 6502
Uploads: 39
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 26 puta u 24 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: racunari,lepe devojke
zsimonovic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
zsimonovic pošalji poruku preko MSN messengera zsimonovic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E druze,ako si pocetnik onda ti je odlicna Cantus4 deluxe.Za vezbanje je odlicna bas zbog tvrde dirke.Kad navezbas na njoj i predjes na meksu harmoniku ima da je odvalis sa tehnikom,naravno ako vezbas svakodnevno po par sati na Cantus-u.Ja je imam 15-tak godina i prezadovoljan sam sa njom.Ima bas lep ton.Radio sam u kucnom studiju neki snimak sa njom i odlicno zvuci na snimku,zvuci kao da je neka profi harmonika koriscena.
zsimonovic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zsimonovic za ovaj koristan post:
vramba (31.10.2010)
Star 31.10.2010, 19:09   #12
vramba
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.10.2010
Postovi: 17
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
vramba befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ako sam pocetnik, neznam bas sta vam to znaci, sviram godinu dana harmoniku i vec sam par puta ovak sviro za drustvo, i brat mi je pjevac pa ak mi bude islo isao bi snjim svirat, on pjevat tak po kaficima i to, nista specijalno pa me zanima dal je dobra za to, il je samo za vjezbu kak vi kazete?

i da ovo sa tipkom svi kazete da je dosta tvrda pa me zanima sta to znaci, probao sam svirat weltmeister dianu i stelu, hohnera i parrot harmoniku, dal je mozete usporedit s nekom od njih da odprilike znam kolko tvrda, nadam se da nije ko klavir

i dal neko ima snimku kak svira na toj harmonici ili neki video na yt da je cujem
Dodato:
i da neko vrijeme sam imo dugmetaru dallapu orgatone francuski stim 5 redna pa ak mozete usporedit snjom tvrdocu tipke

Promijenjeno od vramba (31.10.2010 u 19:16 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
vramba je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2010, 23:44   #13
igorkac
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.07.2010
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 22
Downloads: 12
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA50, Weltmeister
igorkac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne znam sa cim bi je mogao uporediti, ali najbolje bi bilo da je sam probas i vidis da li ti odgovara. Mozda je tebi super.
Ja sam ti rekao moje misljenje, da su dirke lose.
Sto kazu ostale kolege super za vezbu, al opet sve zavisi koliko vezbas, mozes ti na njoj svirati bolje nego neko na Dallapi.
igorkac je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2011, 14:06   #14
vramba
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.10.2010
Postovi: 17
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
vramba befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

morat cu je otic pogledat pa sam vidit dal mi odgovara ili ne

odustao sam od te harmonike
vramba je offline   Reply With Quote
Star 06.12.2011, 01:14   #15
log
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.09.2010
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
log befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Iako se vecina slaze da je cantus 4 amaterska harmonika ,tj. nije profesionalna , ja se ne bih pridruzio u potpunosti toj vecini.Najbitnija stvar jeste da koji god instrument kupovao, moras sam da ga probas i procenis da li ti odgovara ili ne.Naravno da su italijanske harmonike bolje u mehanici , ali zato za te pare ne mozes naci nijednu cak ni rucni rad da valja.Welmeister zvuci odlicno , cak bolje od dosta dvojki original .Imao sam licno iskustvo da se u to uverim.Bolji model od cantus je supita i nju sviraju mnogi profesionalci poput Minunea,Mexikana i raznih (potrazi na youyube)...
Na kraju krajeva Petar Ralcev svira takodje Welmeister i to losi model od cantusa , licno sam imao priliku da probam njegovu harmoniku, pa covek je internacionalni svirac.Hocu da kazem ,nije ni sve u instrumentu , mnogo zavisi i od sviraca , ako ne najvise.
I na kraju ,mislim da ce se vecina sloziti samnom , ja licno preferiram Scandalli i Settimio Soprani pa tek onda Guerrini , ipak je cena nesto sto je jako bitan faktor pri kupoviti bilo cega pa se sve na kraju ipak svodi na ono :kolko para - tolko muzike.Mada ponovo kazem Cantus IV za te pare svira bolje nego Guerrini za duplo vise.
Pozdrav i srecna kupovina!
log je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio log za ovaj koristan post:
Burli (11.12.2011)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije