Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Harmonizeri

Harmonizeri Da zvučite kao hor...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.02.2014, 20:18   #31
mbojo1985
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.12.2013
Mjesto: Gacko
Postovi: 11
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika
mbojo1985 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala na svim odgovorima.
Da li ja mogu recimo na prvom presetu da stavim uvjek sa mi vuce minor3 skalu a da ja preko midi kabla zadajem da li ce to biti c, g, a, ili bilo koja drugi tonalitet?Minor3 je harmonska ljestvica i ima se dosta koristi kod nase muzike dok je minor1 prirodni mol a minor2 preskace vodjicu.Da li se moze to tako postaviti ili se stalno mora namjestati naj minor3?Hvala.

Послато са HTC Desire 500 dual sim уз помоћ Тапатока
mbojo1985 je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2014, 21:34   #32
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Na jednom programu moze uvijek da stoji jedna harmonska konfiguracija a da mijenjas samo tonalitet. Iz tog razloga sam ti u jednom od postova i napomenuo da je dovoljno da napravis tih pet-sest propgrama sa razlicitim harmonskim konfiguracijama, a osnovni tonalitet da mijenjas. Medjutim, to u Scale Modusu nece raditi preko midi informacija jer u tom modusu midi ne predstavlja nista i cak nije ni potrebno da instrument bude spojen midi kablom sa Voice Live 2. Mijenjas tonalitete putem prekidaca na Voice Live 2, jednostavno i brzo. Ovdje si u velikoj prednosti kada se sviraju pjesme koje jedan dio imaju u jednom, a drugi dio u drugom osnovnom tonalitetu ili cak i drugoj harmonskoj konfiguraciji. Sjecam se da sam taj paket terci za Voice Live 1 tako i konfigurirao, da si bio u stanju u roku od jedne sekunde promijeniti i skalu i tonalitet. Zapamti da Voice Live 2 tek u tom Scale Modusu daje maksimum od sebe i tek se tu moze cuti i vidjeti sva njegova nadmocnost nad ostalim harmonizerima. Ukoliko bi ti bas, posto poto, da to sve kontrolises rukom, nije ni to problem, ponesi jedan mali Laptop ili Netbook i sve se da rijesiti. Usput, taj Laptop ti moze obavljati i druge midi operacije, kao sto je recimo terca za Sound Programe koje sviras, bez obzira koji je instrument u pitanju, svi mogu svirati tercu a i ne samo tercu.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2014, 22:20   #33
cincilator
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.10.2006
Mjesto: USA
Postovi: 84
Downloads: 699
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland G1000, Korg Le, XP30
Interesi: Elektronika
cincilator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sala nije isto sto i pdyebvnje... Zasto ne objasnite djecaku sta su "presets", a sta "users"? "Preset" je ono sto si vec dobio "fabricki" na vokalistu. Samo, to nece da funkcionise kako treba dok ne povezes vokalist i aranzer sa midi kablom i ne podesis midi kanale. Prvo podesi globalni midi kanal, a potom onaj koji ce da prenosi harmonije. Mislim da za Korga globalni midi kanal je 11. Midi kanal koji ce da prenosi harmoniju mora da bude vezan za lijevu ruku, do tacke razdvajanja lijeve i desne strane aranzera (split). I naravno i logicno midi out iz aranzera u midi in u vokalist. za audio izlaz koristi mono right. A kada sve to napravis onda pretrazi "presets", jer mozda nadjes dovoljno dobre "gotove terce"...
cincilator je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2014, 22:32   #34
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Otkuda tebi taj zakljucak da momka neko pod*ebava ? Vidis li koliko se trude kolege da mu objasne sta u sustini treba da uradi. To sto ti pises, nema tek nikakve veze er se u posljednjim postovima portencira na Scale Modusu koji mu objasnjavam i za koji uopste nije relevantan midi jer mu nije ni potreban. Jos jednu veoma bitnu cinjenicu si smetnuo s uma, a to je, da je kolega zavrsio muzicku akademiju i da njemu nije potrebno pisati te trivijalne i banalne stvari, koje svaki dvanaestogodisnji klinac, koji se bavi electro muzikom zna. Malo si prenaglio i preostro reagovao, mislim da bi trebalo ubuduce da prvo procitas kompletnu temu, pa tek onda da se ukljucis u diskusiju, a i tada malo uljudnije i bice sve uredu.

Promijenjeno od tranzit (15.02.2014 u 22:34 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2014, 00:32   #35
mbojo1985
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.12.2013
Mjesto: Gacko
Postovi: 11
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika
mbojo1985 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala TRANZIT na odgovorima.Sad mi je to jasnije ali takodje imam jos pitanja ali ih ne bi postavljao na forumu bas iz ovih bzvz prepucavanja kao sto je uradio CINCILATOR.
Probacu da vam posaljem moj email pa se tako cujemo ako nije problem?Hvala.

Послато са HTC Desire 500 dual sim уз помоћ Тапатока
Dodato:
Tranzit poslao sam vam email.

Послато са HTC Desire 500 dual sim уз помоћ Тапатока
Dodato:
Pa Tranzit zar necete da mi odgovorite na moj email koji sam Vam poslao?

Послато са HTC Desire 500 dual sim уз помоћ Тапатока

Promijenjeno od mbojo1985 (20.02.2014 u 11:37 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mbojo1985 je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2016, 18:27   #36
korgix300
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.04.2015
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
korgix300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od baltik79 Pokaži Post
Tranzit,procitaj jos jednom sta pita covjek. On trazi da mu prateci glas ne zvuci sinteticki, a ti objasnjavas kako zvuci. Mislim da ga nisi razumio.
Baltik79, poslao sam ti privatnu poruku u vezi tih terci sto si radio za VoiceLive2 pa da vidim da li ih jos imas za sharing.

Da li ujedno neko zna neke dobre presete za Voice Live 2 da se skinu ili kupe? Davno sam citao za ****** Voice, ali ne vidim ga vise nigde a i to je bilo za Voice Live 1, da li je kompatibilan i sa 2?

Hvala
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od baltik79 Pokaži Post
Tranzit,procitaj jos jednom sta pita covjek. On trazi da mu prateci glas ne zvuci sinteticki, a ti objasnjavas kako zvuci. Mislim da ga nisi razumio.
Baltik79, poslao sam ti privatnu poruku u vezi tih terci sto si radio za VoiceLive2 pa da vidim da li ih jos imas za sharing.

Da li ujedno neko zna neke dobre presete za Voice Live 2 da se skinu ili kupe? Davno sam citao za ******, ali ne vidim ga vise nigde a i to je bilo za Voice Live 1, da li je kompatibilan i sa 2?

Hvala

Promijenjeno od korgix300 (07.04.2016 u 18:28 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
korgix300 je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2016, 11:29   #37
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Skužio sam kako se rade custom scale, nije problem. Nego, interesira me kod pjesama npr. Ne diraj moju ljubav koja je u F duru, koja ima dvije modulacije, s F na F#, pa na G. Da li za svaku modulaciju moram napraviti drugi preset s podešenim custom skalama? Usput, s obzirom da midijem kontroliram Helicon-lijevom rukom, lower-om, da li je moguće da Helicon npr. automatski prema prvim custom skalama (izrađenim na F duru npr) transponira sve na F#, odnosno na G, pa da se izbjegne izrada skala za svaki dur? Nadam se da nisam previše zakomplicirao...
Alen P je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije