Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.01.2015, 18:12   #11
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovisno koju verziju garagebanda imaš, trebaš postaviti da ti mic ulaz bude kao mono. To će riješiti ovaj problem s dva kanala za mikrofon. Na PP sam ti poslao link kako da to učiniš.

Ako postaviš klavijaturu ili neki drugi instrument na ulaz 2, i njega bi trebalo postaviti na mono i eto iskoristivog mixera. Na žalost, istovremeno i veoma ograničenog jer sviraš u mono kombinaciji (predpostavljam da ti je minimalno potrebna klavijatura i mic). Ne možeš očekivati ništa više jer "i studio 202" ima svega dva mono ulaza. Rekoh, taj uređaj je namjenjen prvenstveno za snimanje materijala i ne možeš očekivati da će imati sve karakteristike mixera za live nastup. Uz to je vezano i ovo ograničenje da se aplikacija poput GarageBanda automatski zatvara čim pokreneš neku drugu, pa makar se i radilo o jednostavnom text readeru.

Sumnjam da će neka ti druga aplikacija dati ono što trebaš jer se ovdje radi o ograničenju vezanom uz i Studio 202. AC-7 koji je spominjan u temi je u stvari samo dodatni alat s kojim komuniciraš između iPada i računala. tj. olakšava takav posao. Za live mixer je on potpuno nepotreban u ovoj hardware kombinaciji.
casper je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2015, 22:48   #12
Bokic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 18.09.2007
Postovi: 459
Downloads: 746
Uploads: 16
Rekao HVALA: 96
Zahvalili mu 61 puta u 58 Postova
Instrumenti: Genos
Bokic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Koliko vidim ima jos dva ulaza (činčevi) - Line/Phono Aux.
Zar ne mogu oni da se iskoriste za klavijaturu ?
Bokic je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2015, 23:46   #13
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imaš pravo. Previdio sam činčeve jer i oni mogu poslužiti kao ulazi za klavijaturu.
casper je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2015, 00:00   #14
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ajmo dalje,Sta mislis o "VocaLive for iPad" u kombinaciji sa Istudiom 202.Meni u principu i trebaju samo dva kanala,jedan za mikrofon i jedan za klavijaturu.

Za vokal bih recimo kupio reverb,ekvilajzer,delay to su FX aplikacije koje se koliko ja vidim dokupljuju i koje nisu tako skupe, a klavijaturu bih koristio na drugom kanalu samo uz koriscenje FX parametrik ekvilajzera.Da li bih na taj nacin dobio LIVE mikser preko Behringera I studio 202?
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2015, 00:36   #15
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne bih mogao sa sigurnošću reći što bi i u kojoj kombinaciji bilo dobro.
Mnoštvo je tu aplikacija, a znaš onu staru "od malog izbora jedino je gore kada imaš veliki izbor"
Da li uopće koristiti GarageBand ili nešto drugo? Naišao sam recimo na Audiobus aplikaciju s kojom možeš izvrsno kontrolirati ulaz i izlaz. Podržava preko 400 ostalih aplikacija i čini mi se veoma iskoristiv u svojoj osnovnoj namjeni. Ako se uz to koristi MiMiX koji mu služi kao mixer ....

Ne znam. Treba isprobavati, a svatko onaj tko ti kaže ovo je najbolje ... ili milsli da zna (a u stvari ne zna) ili se pravi pametan.

Što se tiče "VocalLive", testiraj free verziju pa ćeš vidjeti da li ti odgovara.

Sretno i javi se s dojmovima.
casper je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2015, 14:32   #16
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne vredi,nista nisam uspeo da napravim,to je stvarno sizifov posao.Da kupujem jos aplikacija,to mi se ne isplati.

Cuo sam se sa prodavcem kod koga sam kupio uredjaj i ili cu uzeti neku drugu robu ili cu dobiti povracaj novca.
Bas mi je zao sto nisam nista uspeo da uradim a ideja je bila dobra.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2015, 02:21   #17
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Neka ti ne bude žao, to je dobar potez. S ovim bi se dosta namučio, a "i Studio" kao samostalni uređaj nema neku perspektivu niti je pouzdan za live nastup. Na daj Bože da otkaže poslušnost na bini ... a mnogi korisnici se žale na njega. Zato iskoristi susretljivost prodavača i riješi se tog uređaja. Tu opciju sam ti i predložio na samom početku.

Na ovoj temi se raspravlja o onome što ti treba. "Digitalija" je definitvno ono što će obilježiti 2015. u svijetu mixera. I Pad već imaš, samo ga treba upariti s odgovarajućom "kutijom" i dobivaš kombinaciju koja će te sigurno zadvoljiti na duže vrijeme.
casper je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2015, 02:59   #18
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pratim ja i tu temu,mada ne pisem nista u njoj.Za sada samo pratim i trazim neko digitalno resenje koje bi zadovoljilo moje potrebe a bilo pristupacno za moj skroman budzet.

i Studio je za moje potrebe potpun promasaj i imam srece pa cu uspeti da povratim svoj novac sto ovde u Srbiji i nije tako lako.

Slazem se sa tobom da ce digitalizacija obeleziti 2015-tu godinu.Ako i cene budu padale to cu ja pre doci do zeljene kombinacije.

Ja to vise radim za svoju dusu nego zarad neke velike potrebe za tim.

Volim dobar cist ton da cujem bar kad radim sam,uzivam u tome jer je muzika moj zivot i moje profesionalno opredeljenje.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:59


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije