Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.10.2016, 14:01   #1
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Ukrali mi JBL, sta sad, RCF ili KV2?

Pozz svima...eto za vikend imao maler i ukrali mi jednu kutiju jbl prx 615...pokusavamo da je nadjemo, ali vrlo tesko,kako vidim za sada, a i po recima policije...Steta oko 700 evra...Pratimo situaciju i dalje, ali svirke nece da cekaju, moramo da se organizujemo dalje...pa da vidimo sta dalje, uzeo bih nesto sada bolje od jbl-a, kad vec moram da uzimam, onda neka ide na bolje...u razmatrenju su mi rcf 745 aktivne, koje imam rekao bih po povoljnoj ceni od 1800 evra par...sta mislite o tim kutijama posle jbl-a, i o toj ceni za kutije? sa druge strane imam kv2 ex10 za 2600 eura, s tim sto bi covek uzo u zameni jednu ovu moju jbl prx sto mi ostala i doplata oko 1900-2000 evra jos...rcf je jos u garanciji,odlicne, a kv2 takodje odlicne stare par godina...i uz jedne i uz druge kutije bi nesto kasnije isli binovi, ne skoro,ali recimo nesto za godinu dana otprilike...tezge od 50-250 ljudi...dajte neki savet, kad je vec ovako na brzinu nuzda naterala...
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2016, 01:06   #2
Bokic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 18.09.2007
Postovi: 459
Downloads: 746
Uploads: 16
Rekao HVALA: 96
Zahvalili mu 61 puta u 58 Postova
Instrumenti: Genos
Bokic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kv2 ex 10 je super kutija ali bez vufera nema sta da trazi pored 745 a.
Bokic je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2016, 01:50   #3
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

naravno, ipak je ona 10 inca, a rcf 15...inace bilo koje kutije da uzmem, ubrzo ce uz njih ici i woofer...uz ex10 bi verovatno isao 2.2, standardno...
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 17.10.2016, 20:31   #4
ilixev
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 16.10.2016
Postovi: 60
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
ilixev ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav,ZXA5 i ne boj se.
ilixev je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio ilixev za ovaj koristan post:
MercedesBenz (26.12.2016)
Star 19.10.2016, 09:11   #5
Banco
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.09.2016
Postovi: 15
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Banco ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

RCF 745a... Radio na toj kutiji i nažalost razočarao se. Ima snage, ali je tonski loša, za vokal i gitaru naročito. Probaj je pre kupovine. Druga loša stvar koja je prati, isto kao i 725a, jesu kvarovi. Raspitaj se malo kod servisera, ne kod distributera, ili ko ti je već prodaje. Novu Art seriju, aktivnu, baš prati loš glas po tom pitanju.
Banco je offline   Reply With Quote
Star 19.10.2016, 10:05   #6
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ja bas mislio da je tonski ok s obzirom da ima viokotonac od 4 inca..racunao sam da ima dovoljno i sredjih i visokih sa tolikim drajverom, a i ovo je jedina dvosistemska kutija koja ima toliki drajver, koliko znm...nego reci mi drug, kad kazes losa tonski, na sta konkretno mislis? previse srednjaka, neizbalansirana, dere se previse? na sta tacno mislis kad kazes da je losa tonski?

Elem probao sam sinoc kv2 ex sistemcic sastoji se od 2x ex10 i 2 bina iz kx serija 1.2 Misljenja su mi malo podeljena...ocekivao sam jos malo vise,narocito za te novce...Ex10 su stvarno mocne kutije, za svoje gabarite i premocne...stavio sam moj prx615 pored nje i pravio poredjenje, i prx sa snagom jednostavno ne moze da se izbori sa ex10, iako je prx deklarisana kao 1000 wati snage, a ex10 kao 500 wati snage..jednostavno ex10 je jaca, mnogo teze ulazi u pik, vrlo je izbalansirana, linearna, znaci dovoljno je da ubodete mikrofon ili instrument , stavite sve parametre na kanalu na 0 i na toj kutiji ce odmah vec sve izaci kako treba, ne treba joj niakakvih budzenja, srednji visoki, ma ona vec sve to ima, samo ubodi i sviraj, jednostavno odlicno izbalansirana, jako cista i otvorena, za moj dosadasnji ukus mozda i malo previse srednjaka, mada ja sam navikao na prx zvuk, koji ima malo manje srednjaka ,pa mi se mozda zato i cini da ex10 ima malo vise srednjaka, ali u sakom slucaju odlicno izbalansirana kutija...odlicno pokriva prostor i jako daleko baca zvuk...ne znam u cemu je tu fora kako su to postigli, ali sam u nekom momentu stekao utisak da baca zvuk duplo dalje nego prx, ili je jednostavno mozda bila jaca od prx-a pa je nadjacala...u svakom slucaju baca jako daleko...ono sto mi se jedino ne svidja kod nje, jeste da u nekom momentu kada je pojacana malo ispod limita odnsosno malo pre nego pocne da ide u pik, zvuk joj postaje prstav, bukvalno, kutija pocinje da prsti, nije to izoblicenje zvuka, izoblicenja nema,cak i kad udje u limit, li jednostavno u tom nekom intervalu malo pre limita poinje da prsti i kako je jos vise pojacavate i ide u limit zvuk joj je sve vise prstav..jednostavno ako stojite pored nje otvorice vam mozak, koliko to prsti, bubne opne ce vam puci...na toliko pojacanoj snazi, za goste u prvim redovima, znaci smrt za usi, ali smrt...u donjem delu sale, oko 15 metara udaljenom od kutije tog prstanja vec nema, kutija ja i tamo dole jako prisutna, zvuk je tu, i vise nije prstav i tu je jako ugodan za slusanje...eto to je moja jedina zamerka kod ovi kutija, sad ne znam da li nesto sa konkretnim kutijama nije u redu pa one pocinju da prste na tom nekom levelu, ili svake ex10 tako rade? voleo bih da neko jos naise svoja iskustva...kutije smo probali u nekoj praznoj sali za oko 350-400 ljudi i stvarno jako dobro pokrivaju prostor, gde god da odete i stanete u kom god delu sale, njih ima, zvuk je svuda prisutan, sporo opada kako se udaljavate od kutija, i po meni cak je i ugodniji za slusanje na nekih desetak metara od kutija, nego da tu budete na 3,4 metara ispred njih...sve u svemu odlicna kutija, zaista, ako izuzmemo ovo sto sam pisao o prstanju, i mislim da je malo precenjena...cujem da ce uskoro kao poskupeti na 2000 evra komad, mislim da je to previsa para za jednu takvu kutiju....polovno, ako je ok pa i moze, uz pristojnu cenu...elem, binovi uz kutije su bili iz kx serije 1.2 ovako gabaritno, jako mali, za transport vrlo lagani i ne zauzimaju previse mesta...sto se tice prostiranja zvuka, moram reci da odlicno to oni rade, pokrivaju vrlo lepo prostor, ima basa u svim delovima sale, mada tu se vec primeti da opada kako se udaljavate od binova, sto nije bas slucaj sa satelitima...one prave mase i kicka nekog velikog litraznog basa, ovi basovi nemaju, pliitki su u tom segmentu, kicka nemaju cak i kad stojite tik pored njih, i bez obzira kolko god da ih grunete...snage imaju..za bin sa 12' bacaju odlicno,i vrlo lepo pokrivaju prostor,mada im fali malo mase i kicka, kao sto rekoh...sam zvuk tih binova, im je i najslabija tacka po meni...mislim da im bass nije uopste konkretan, da je ne prilicno, ali dovoljno muljav, da kvari zvucnu sliku satelita, da nekako vuce na neke cudne srednje u basu, sto je onako bilo karakteristicno, ili sam ja mozda stekao takav utisak, s obizirom da nemaju kao sto rekoh one mase, prave bas, oko 60 khz...opet mozda je sve to ocekivano s obizrom da je ova kx serija niza od kv2 ex serije, znaci budzetska varijanta, ali opet lepo vrsi posao za svoju cenu realno..ima ga taman dovoljno da ne fali...eto nekih mojih zapazanja o kv2....voleo bih da cujem ex10 u kombinaciji sa ex2.2 , mislims da je to ipak prava mera za ovakve satelite, i da ce tek tada taj sistem pokazati svoje pravo lice...ako neko ima nesto da kaze u vezi sistema, tu sam za diskusiju
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 19.10.2016, 20:00   #7
Ivan KV
Drugar foruma
 
Ivan KV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.05.2011
Postovi: 95
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Ivan KV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Trebao bi da poslusas Electro Voice ETX 10P i ETX 15SP kombinaciju,perfektan zvuk i snaga u malom sistemu.
Ivan KV je offline   Reply With Quote
Star 05.03.2017, 23:00   #8
sasavrcan
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.05.2015
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
sasavrcan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard rcf 745 a

Ja posedujem rcf 745 a kutije 4 kom.i mogu reci da su odlicnog zvuka dosta slicnog danasnjem zvuku kao kod kv2 ili verse audio.i imaju dosta snage i rade kvalitetno.i one prste sa visokim srednjim ali to se danas trazi,da kutija ima vevi domet ne moze bez toga.Da bi sve to radilo dobro treba imati i mixer kvalitetan.posedujem allen and heath q 16 chrome.tako da sve ima svoje.ako to probate na dynacord to pojma nema.
sasavrcan je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2017, 19:09   #9
zekicejn
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 30.07.2008
Postovi: 51
Downloads: 314
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
zekicejn befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kv2 ex2.2 modul je neverovatan bas bin. Toliko snage i kako kažeš kicka iz tako male kutije to je neverovatno. Za poređenje jedan ex2.2 oduva par rcf 905as toliko da to nije humano. Lično sam se uverio u to a 905as uopšte nije loš bin.
Ne znam kako su to uradili ali jesu.
Da samo ne hvalim ima i mana: težina od 50kg, i nema baš taj mulj koji bi imale neke dobre 18-ke...
zekicejn je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2017, 03:30   #10
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sta podrazumevas pod "mulj"?
Konstrukcijski i dizajneski, napraviti bas koji ima dobar kik nije neki izazov.
Napraviti bas koji ide nisko, jeste.
To sto vama niska ekstenzija smeta, i zovete je mulj, to je druga stvar.
Ali borba kod dizajna baseva je napraviti ga sto nize ide, a da je kutija sto manja.
KV2 basevi su bandpas dizajn koji ima povecanu osetljivost u veoma malom podrucju. Ako izaberete da to podrucje bude u delu od 60-90hz, dobicete kutiju koja ce bukvalnoi da rita. Ali pritom nece biti veoma precizna u vernom prenosenju signala iz izvora zvuka. Nit ce biti veoma muzikalna.
Jos dalje od nekog hi-fi zvuka.
Tako da ako vam se takva kutija pogodi da bude bas po vasem ukusu, onda ste pogodili izbor. :-)
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije